Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dacia Dokker czy Fiat Doblo

LupekT 13 Sty 2017 07:49 1515 5
  • #1 13 Sty 2017 07:49
    LupekT
    Poziom 3  

Dacia Dokker czy Fiat Doblo. Co kupic, chcialem Doblo 1.4 benzyna. Koledzy namawiaja na Dokkera 1.6 benzyna ,jaki ten Dokker, jaka awaryjnosc , spalanie korozja, wykonczenie ,moze kupic z instalacja gazowa .Dodam ze chodzi mi o autko osobowe ,nie dostawczak. Kusi mnie nizsza cena. Prosze o rade.

0 5
  • #3 20 Sty 2017 22:27
    Eidems
    Poziom 28  

Podobno dacia to nie porozumienie, też głoś na fiata;)

0
  • #4 20 Sty 2017 22:41
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Robiłem kilka razy te dokery, awarie jak awarie, ale ceny części zamiennych w serwisie (gdzie indziej nie kupisz) to już kosmos. Przykład - przełącznik kierunkowskazów i świateł -cena 680 zł. Zapomnij że podejdzie coś od renówki, całkiem inne wtyczki i wymiary. Ja brałbym Fiata.

0
  • #5 20 Sty 2017 23:02
    kkknc
    Poziom 42  

Mam dwa jeżdżą nie biadolę. Mają dwa lata​ jeden 60tyś drugi 94 tyś. Auta głośne głównie z tyłu słychać wydech i pracę zawieszenia. Osiągi mizerne. Za to jazda tania na gazie. Ceny typowych części niska. Manetka jest z Valeo kosztuje taniej. Można ją naprawić jak widzę. Spasowanie wnętrza i jakoś plastyków woła o pomstę do nieba. Silnik 1.6 nie do zaje..... Nawet EGR-u nie ma. Prosty jak budowa cepa. Tylko czujnik położenia wału korbowego, MAP sensor. I czujnik temperatury. Oczywiście sondy. Nie ma co się psuć. Zawory regulowane tradycyjnie. Miejsce pod maską sporo. Wnętrze też spore. Poprzednio miałem MCV bardzo trwałe auto. Z elektryką i wtyczkami można sobie poradzić.
    Fiat też ma wady. Ale jest cichszy ma lepsze plastyki w wnętrzu. Siedzi się przyjemniej. Więcej za to problemów z elektryką.

0
  • #6 06 Paź 2017 18:18
    sccoty
    Poziom 10  

mam dokera 1,6 106 tys na samym początku miałem problem z sada później spokój jedynie manetka świateł 1 raz na gwarancji wymienili 2gi raz naprawił elektryk montując przekaźniki auto smiga plastriki slabe cena do jakości adekwatna

1