Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros 1841 - stuki z kompresora

jarko2f 13 Jan 2017 09:43 2112 4
    jarko2f
    Level 12  
    Witam. Czy może ktoś zna przyczynę głośnej pracy (stuków) dobywających się z silnika w końcowej fazie nabijania powietrza przez kompresor? Po nabiciu pełnego ciśnienia ok. 10 bar i otwarciu się zaworu regulującego stukanie zanika.Chciałbym usunąć ten defekt bo jest delikatnie mówiąc wkurzający a nie wiem za co się zabrać, a według mnie nie może to być luz na panewce czy tulejce korbowodowej kompresora bo już dawno by się rozleciał. Jakieś pomysły?
    melon1968
    Level 10  
    Sciągnij głowicę sprężarki i sprawdż czy wszystko ok.Jeśli ze sprężarka ok to może być napęd spręż.
    Gregor_123
    Level 14  
    melon1968 wrote:
    Sciągnij głowicę sprężarki i sprawdż czy wszystko ok.Jeśli ze sprężarka ok to może być napęd spręż.

Widziałeś kiedyś sprężarkę w Actrosie z bliska?
    Napęd sprężarki jest na kole rozrządu, stuki z napędu kończą silnik, teoretycznie. Bo najpierw musiałby się urwać wał sprężarki.
    Stuka płytka zaworowa. Może osuszacz pamięta Adolfa.
    Do wymiany najlepiej cała głowiczka z zaworami. Regeneracja wystarcza na kilka miesięcy.
    To o sprężarce.
    Stuki z silnika pod rosnącym obciążeniem to mogą być wtryskiwacze albo pompy wtryskowe.
    melon1968
    Level 10  
    A widziałeś pęknięty ząb koła napędu sprężarki?
    Spokojnie bez emocji.
    white_bull
    Level 10  
    Witam. Panowie odgrzewam troche kotleta poniewaz mam ten sam problem w actrosie i nie moge sobie poradzic. Czy juz rozwiazanie problemu jest znalezione? Dodam ze to nie wtryski poniewaz przy podnoszeniu kipra stukow nie ma. Plytka zaworowa po przegladzie i regeneracji, wszystko z nia OK. Objawy te same stuka najbardziej przy wysokim cisnieniu. Na zimnym silniku stuka slabo...