Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglosnienie w restauracji

Piotr.j.1993 13 Sty 2017 11:06 2208 8
  • #1 13 Sty 2017 11:06
    Piotr.j.1993
    Poziom 2  

Witam.
    Wiem, że było sporo postów o podobnej tematyce, lecz ze względu na to że jestem totalnym laikiem i brak mi jakiejkolwiek wiedzie na temat zwracam się do Was o pomoc.
    Chodzi mi o najprostsze i najtańsze nagłośnienie sal w restauracji, tzw. "Muzyka do kotleta". Dobrze jeżeli będzie można regulować głośność w każdej sali. Sal jest 3-4. W dość dużej odległość od centrum, czyli baru, gdzie barman będzie mógł to kontrolować. Nie chodzi tu o jakąś super głośna muzykę. Ma lecieć w tle i umilić gościom czas. Czasem chciałbym w jednej z sali ( ostatniej, najbardziej oddalonej) puścić głośniej muzykę, gdyż odbywają się tam przyjęcia typu chrzciny, urodziny itp. Ale to też nie tak super głośno, gdyż mamy sale dyskotekowa gdzie jest DJ i ludzie tańczą.
    Na chwilę obecną posiadam kilka głośników od kina domowego i wieży, no i odtwarzacze, laptopa itp.
    Jeśli chodzi o głośniki do 3 omowe, tyle jest tam napisane. Czy to wystarczy? Czy muszę kupić jakieś inne? Jestem zielony w tym.
    No i jeszcze jaki wzmacniacz i kable.
    Zależy mi na niskim budżecie. Najchętniej chciałbym wykorzystać to co mam i dokupić wzmacznica i kable.
    Proszę o odpowiedź dla ZIELONEGO przedszkolaka. :)

0 8
  • #2 13 Sty 2017 12:13
    Zutket
    Poziom 28  

Poszukaj informacji o technice nagłośnienia 100V. Możesz zastosować wzmacniacz 4-ro strefowy i głośniki na 100V. Będziesz mógł dowolnie ustawiać poziom sygnału w poszczególnych pomieszczeniach a i odległość nie ma większego znaczenia.

0
  • #4 13 Sty 2017 19:29
    Piotr.j.1993
    Poziom 2  

Zutket napisał:
    Poszukaj informacji o technice nagłośnienia 100V. Możesz zastosować wzmacniacz 4-ro strefowy i głośniki na 100V. Będziesz mógł dowolnie ustawiać poziom sygnału w poszczególnych pomieszczeniach a i odległość nie ma większego znaczenia.

Czyli moje głośniki do niczego się nie przydadzą?

Dodano po 1 [minuty]:

adambyw napisał:
    Jakiej wielkości jest obiekt? Czy jest możliwość zastosowania głośników w suficie podwieszanym?

Budynek ma ok 400 m2. Z tymi głośnikami nie bardzo, nie mam podwieszanych sufitów, chyba żeby zrobić jakieś obudowy?

Dodano po 5 [godziny] 5 [minuty]:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6595623282

Czy taki wzmacniacz mi wystarczy?

0
  • #5 13 Sty 2017 21:21
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Piotr.j.1993 napisał:
    Nie.
    Piotr.j.1993 napisał:
    Budynek ma ok 400 m2.
    TYLKO instalacja radiowęzłowa.
    Piotr.j.1993 napisał:
    nie mam podwieszanych sufitów, chyba żeby zrobić jakieś obudowy?
    Są i kolumny radiowęzłowe przystosowane do podwieszenia na ścianie - są też białe - można się postarać i przymocować do sufitu?
    Piotr.j.1993 napisał:
    Czy taki wzmacniacz mi wystarczy?
    Moc nominalna 60W... na salę o powierzchni 400m2 - nawet do kotleta to jednak wydaje się za mało...

0
  • #6 14 Sty 2017 11:09
    Zutket
    Poziom 28  

Piotr.j.1993 napisał:

Niestety, na wiele się nie nadadzą.
    Musisz poszukać głośniki przystosowane do montażu na ścianie na napięcie 100V. Jest spory wybór, ale niestety nie są tanie.
    Piotr.j.1993 napisał:
    Czy taki wzmacniacz mi wystarczy

Trochę za mały.
    Jeżeli masz kilka pomieszczeń do nagłośnienia, to proponuję zastosować w poszczególnych pomieszczeniach osobne regulatory 100V i dodatkowo z możliwością wyboru stref (4) oraz wzmacniacz cztero-strefowy. Takie rozwiązanie umożliwi Ci przesyłanie niezależnie dowolnego sygnału do każdej ze stref. Koszt niewiele większy a wygoda duża. I jeszcze jedno. Regulator w danym pomieszczeniu ułatwi ustawianie poziomu sygnału do potrzeb. Trochę trudno ustawiać sygnał na odległość.

0
  • #7 14 Sty 2017 11:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Zutket napisał:
    Regulator w danym pomieszczeniu ułatwi ustawianie poziomu sygnału do potrzeb.

Pozostawienie możliwości regulacji klientowi nie wydaje się być dobrym pomysłem -i tak skończy się to alb prośbą do kelnera, żeby ściszył/podgłośnił, albo (co gorsze) kombinacjami z regiulacją samych klientów - jeśli regulacja ma być wspólna dla całej salki a w niej kilka osób - nie ma takiej możliwość, żeby uzgodniły jak głośno ma być... ;)
    Uniemożliwienie możliwości samodzielnej regulacji głośności przez klientów jest więc znacznie bezpieczniejsze...(a poza tym można w jakiś sposób kontrolować też klimat "centralnie" i jeszcze jedno; w razie czego jest kogo "pociągnąć za odpowiedzialność" :) ;)
    Piotr.j.1993 napisał:
    Dobrze jeżeli będzie można regulować głośność w każdej sali. Sal jest 3-4. W dość dużej odległość od centrum, czyli baru, gdzie barman będzie mógł to kontrolować.

0
  • #8 14 Sty 2017 14:13
    Zutket
    Poziom 28  

398216 Usunięty napisał:
    Zutket napisał:
    Regulator w danym pomieszczeniu ułatwi ustawianie poziomu sygnału do potrzeb.

Pozostawienie możliwości regulacji klientowi nie wydaje się być dobrym pomysłem -i tak skończy się to alb prośbą do kelnera, żeby ściszył/podgłośnił, albo (co gorsze) kombinacjami z regiulacją samych klientów - jeśli regulacja ma być wspólna dla całej salki a w niej kilka osób - nie ma takiej możliwość, żeby uzgodniły jak głośno ma być... ;)

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że regulacją poziomu sygnału ma się zajmować klient? Podsunąłem jedynie sposób rozwiązania tematu co do sposobu ustawiania poziomu sygnału. Natomiast gdzie się będzie znajdował "regulator" to drugorzędna sprawa. Może być zabezpieczony przed dostępem klienta. Chodzi o to, aby obsługa lokalu miała wygodę.

0
  • #9 14 Sty 2017 16:44
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Przeczytaj proszę moją odpowiedź raz jeszcze - Autor doskonale wie o tym, co ja pisałem i już w pierwszym poście (zacytowałem!) wskazał gdzie powinien być wzmacniacz z regulacjami i źródłem sygnału.
    Ty w swojej wiadomości napisałeś wyraźnie :

Zutket napisał:
    Regulator w danym pomieszczeniu
    - Literka "W" jednoznacznie sugeruje, ze miałby to być regulator zainstalowany w danym pomieszczeniu - prawda? A czy wyobrażasz sobie że w jaki sposób miało by to jednocześnie ułatwić obsługę i zabezpieczyć przed niepożądaną ingerencja klienta?
    Kelner musiałby prócz swoich obowiązków mieć jeszcze nadzór nad głośnością sali w której podaje? A sam regulator jak zabezpieczysz? Kasetką zamykaną na kłódkę?
    Zastanów się...
    Zutket napisał:
    Podsunąłem jedynie sposób rozwiązania tematu co do sposobu ustawiania poziomu sygnału.
    Ameryki to nie odkryłeś...
    Przeczytaj wcześniejsze posty...
    Zutket napisał:
    Natomiast gdzie się będzie znajdował "regulator" to drugorzędna sprawa.
    No właśnie nie. Wyjaśniłem to w poprzednim poście.

Tak więc moim skromnym zdaniem nic nowego nie napisałeś, a te fragmenty co do których można by powiedzieć, że są inne od rozwiązania zaproponowanego już wcześniej są nierozsądne/nieprzemyślane.
    Przynajmniej ja tak uważam, a trochę praktyki w tym (nagłośnienie i obsługa) mam.

0