Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę na temat podzespołów do PC!

13 Sty 2017 13:11 456 11
  • Poziom 4  
    Hej, mam Płytę główną: ACER G45T/G43T-AM3V:1.1 FSB 1333(to wyczytałem z płyty) i chciałbym kupić procesor Intel core 2 Quad q6600 2.4 GHz i podkręcić go do 3,5 GHz. A oto moje pytanie , czy płyta główna to wytrzyma. Tak, wiem że zależy to również od zasilacza (mam silentiumPC Vero L1 500w v2) chłodzenie do procesora mam zamiar kupić SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2. A 2 pytanie to jaką najlepszą kartę graficzną mogę do tego kupić? w ogóle się nie znam na PC więc liczę na pomoc.
  • Poziom 32  
    Na tej płycie głównej nie poszalejesz.

Co to jest za komputer ? Jakiś HP, DELL czy Lenovo ?
  • Poziom 4  
    Acer aspire M3900
  • Poziom 10  
    Tak jak mówi kolega wyżej. Na tej płycie nic lepiej nie podkręcać bo spłonie cała płyta razem z procesorem :) Nie wiem czy Fortis 3 poradzi sobie na 3.5GHz bo z tego co widziałem to większość ludzi podkręca ten procesor na wodnym chlodzeniu (do 3,5GHz). Żeby bezpiecznie podkręcić ten procesor to musiałbyś kupić np. Asus P5Q TURBO (oczywiście to jest mocna płyta, znajdą się tańsze, które dadzą radę, bo ta przekracza ceną sam procesor).
    A co do karty, to raczej każda z mid i high range będzie się marnować, ale skoro masz taki procesor to na pewno nie kupisz karty która jest droższa od całego kompa. Dobrym wyborem do tego PC'ta byłaby GT 730, bądź GT 740 zależy jaki masz budżet.

Ale szczerze, nie warto kupować tego procesora, chyba że to komp do biura. Podaj budżet i zastosowanie komputera to może coś uda się wykombinować. Na przykład sprzedać części, zostawić sobie tylko dysk (zależy jaki masz), obudowę i zasilacz, a kupić na używkach
    -i3 6100 (z gwarancją i coolerem za 300zł)
    -MSI H110M (nową, bo ktoś mógł trochę ją wykończyć - 240zł)
    -HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz (nową - 260zł lub używaną - 150zł)
    Procesor możesz kupić używany jeśli nie masz kasy, i3 6100 ma zablokowany mnożnik więc masz pewność, że nikt jej nie dusił :)
    I wtedy jakąś grafe używaną np GTX 660 czy coś w tym stylu, zależne od budżetu.
  • Poziom 32  
    To nawet ciężko powiedzieć czy ta płyta główna obsłuży ten procesor który masz zamiar kupić.

Niestety gotowe komputery tzw. "market-owe", mają dość mocno ograniczoną możliwość rozbudowy i przeważnie jest tak że to co jest zamontowane to max możliwości danego zestawu.
    Niby były zestawy z [CORE2QUAD Q8400], ale ciekawe czy miały dokładnie taką samą płytę główną co Twoja.

Podejrzewam że bez wymiany płyty głównej nie poszalejesz z modernizacją komputera.

@matikowy123 GTX 660 - nie polecam, miałem 2 szt wymienione na gwarancji za 3 oddali kasę. Jakaś skopana seria.
  • Poziom 4  
    matikowy123 Pc raczej do gier, mój budżet do 1500zł(rzecz jasna im taniej tym lepiej :P) Nie sądzę że cokolwiek dałoby się wykorzystać z mojego starego PC ale na wszelki W. grafika:Asus Radeon HD 6670 2GB DDR3 , płyte główną znasz :P , proc. Intel pentium E6700 3,2 GHz , 2 kości RAM 2 i 1 gb samsung i w sumie obudowa (nie jestem pewien ale chyba micro tower).
  • Poziom 10  
    Skoro masz tyle kasy to świetna sytuacja.
    Czytaj :)
    Powiedzmy że możesz wykorzystać te 1500zł.
    Masz 1500zł
    Sprzedajesz:
    Kartę graficzną na allegro czy olx - 100zł
    Procesor razem z płytą i RAMem - 300zł (nie sprawdzalem dokładnie ale procesor kosztuje około 160zł wiec z płytą i ramem dostaniesz coś około 300zl)
    Obudowę może ktoś kupi za 50-60zł (Micro tower słabo się nadaje do kompów do gier bo może być słaby przelot powietrza i customowe chłodzenia się nie zmieszczą, lepiej kupić coś taniego a o wiele ładniejszego i lepszego pod względem kultury pracy.

Więc razem miałbyś przy dobrych wiatrach około 1900zł.
    W przypadku PC'tów do gier nie warto bardzo ograniczać budżetu bo potem będziesz żałował i znów pisał że potrzebujesz nowego procesora etc. :) Tutaj nie płacimy za logo tylko za wydajność i kulturę pracy.
    Zasilacz i dysk twardy możesz zostawić, Vero L1 da radę.

Potrzebuję teraz wiedzieć na co chciałbyś zwrócić uwagę przy wyborze części, komp ma mieć SSD, uruchamiać się szybko i być cichy czy nie potrzebujesz SSD, dzięki czemu możesz wiecej kasy przeznaczyć na inne podzespoły.
    Jeśli mógłbym wiedzieć, to w jakie gry najczęściej grasz? Coś w stylu CS:GO i LOL czy coś bardziej wymagającego od karty graficznej jak GTA 5 lub Wiedźmin 3?
  • Poziom 4  
    Chciałbym jakiś SSD na system i sterowniki i ok 500 gb HDD na całą resztę , na sprzedasz PC raczej bym nie liczył bo ma ok 5 lat, tylko karta graficzna ma ok rok bo musiałem wymienić , najczęściej gram w gry typu Gothic , cs:go itp.
  • Poziom 10  
    Ok napiszę ci 2 zestawy, droższy i tańszy. Stare części zawsze ktoś kupi, możesz wystawić CPU + płytę i RAM w jednej aukcji, a grafikę i dyski oddzielnie, gdy już wszystko się sprzeda to kupisz droższą konstrukcję.
    Tańsza 1500zł (Jeśli to ci wystarczy to kupuj, ja bym na twoim miejscu sprzedał starocie albo dozbierał, twój wybór)
    -MSI GTX 1050 2G OC -579zł
    -ASRock H110M-HDV -255zł
    -HyperX FURY 4GB DDR4 2133MHz -135zł
    -i3-6100 -555zł
    W tej kwocie nie kupisz dysku, musiałbyś mocno ciąć po procesorze i grafice, albo kupować używane części, więc po prostu zostawisz stary.
    Może po prostu wystaw części na allegro i coś dozbieraj, powinno pyknąć coś za 1900-2000zł.
    Droższy zestaw.
    Nic mega lepszego nie kupisz, jeśli chodzi o GPU i CPU jeśli chcesz też kupić SSD i HDD
    Wiec jeśli masz wiecej kasy to kup tamten zestaw.
    tylko zamiast jednej kostki RAM 4GB kup 2, będziesz miał 8GB w dual-channel
    -Kup dysk WD Blue 1TB za około 230zł
    -Kup SSD Kingston V300 60GB
    60GB wystarczy na system i sterowniki :)

No i jeszcze możesz kupić SPC Regnum RG1 jeśli nie zmieści się płyta micro-ATX, ale raczej powinna wejść, gorzej z kartą graficzną.

Bonus :P
    Jeśli zostawisz ten dysk który masz, zrezygnujesz z SSD i dozbierasz do 2000zł to kupisz takie cudeńko, na którym już w wyżej podane gry na pewno popykasz ze sporym zapasam mocy.
    Intel i5-6400 + ASUS H110M-K + Kingston 8GB 2133MHz (tu link do całego zestawu na x-kom: http://www.x-kom.pl/p/309174-procesory-intel-...-6400-asus-h110m-k-kingston-8gb-2133mhz.html)
    i do tego MSI GeForce GTX 1050 2G OC,
    zostaje ci ze 150zł na obudowę Regnum RG1 (130zł) i wentylator Sigma Pro 120 PWM na przód obudowy (20zł) aby był przeciąg w obudowie.

Jeśli nie umiesz składać komputerów to poproś jakiegoś znajomego albo idź do najbliższego serwisu i zapytaj za ile mogą złożyć kompa i zamontować wentyl na przód obudowy.
  • Poziom 4  
    A czym się różni moja karta graficzna od tej co podałeś? i jeszcze jedno ten zestaw proc+płyta+ ram są używane ? bo nie widziałem żeby w zestawach było sprzedawane coś nowego? z góry dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 10  
    Ta którą masz teraz na przykład w GTA 5 na wysokich ustawieniach będzie uzyskiwała około 55 fps (z dobrym procesorem, którym i5 6400 zdecydowanie jest) a ta którą podałem wyciągnie 69FPS. To może nie za dobry przykład, ale zaufaj mi, każda karta Nvidii z przedrostkiem 9xx lub 10xx będzie na 100% lepsza niż twoja. Ta którą podałem jest dużo nowsza i współpracuje z najnowszymi technologiami tj. DX 12.1 a twoja tylko DX 11 i co też ważne 1050 ciągnie mniej prądu, ma lepsze wsparcie od producenta, często są aktualizowane sterowniki.

Tak ten zestaw jest w 100% nowy. X-kom to sklep a nie serwis aukcyjny, więc nie mogą sprzedawać używanych części. Kupując tam masz pełną gwarancję i na 100% wszystko będzie działać. Cena zgadza się z cenami osobnych podzespołów z np. morele.net czy allegro.pl. Jeśli nie chcesz u nich kupować to możesz kupić gdzie indziej. Jednak kupując u nich masz te kilka zł taniej i za przesyłkę płacisz jednorazowo, lub podjeżdżasz do stacjonarnego sklepu, jeśli oczywiście będą mieli ten zestaw na stanie.
  • Poziom 4  
    A więc serdeczne dziękuję za wszystko , spróbuje sprzedać moje dotychczasowe podzespoły i kupić ten lepszy zestaw :)