Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK2 1.8 TDCI 2008 - Brak ogrzewania wnętrza

13 Sty 2017 13:51 2166 2
  • Poziom 16  
    Witam
    Minęły mrozy i wątpliwa przyjemność jazdy w zimnym aucie ale nie do końca. Teraz kiedy jest na zewnątrz ok 0st C zauważyłem że na max nagrzewie z nawiewów leci co najwyżej letnie powietrze. Co mi się udało ustalić:
    - temperatura czujnika T po nagrzaniu wynosi 90oC (sprawdzone w Forscan)
    - widać że termostat nie otwiera się za wcześnie (wąż do chłodnicy zimny) na krótkich trasach, gorący po dłuższej
    - płyn w zbiorniku wyrównawczym dość ciepły
    - płyn czysty, poziom odpowiedni
    - węże miękkie, brak bąbli w zbiorniku wyrównawczym
    - najważniejsze: OBIE rurki nagrzewnicy wewnątrz kabiny (obok nóg pasażera) są gorące (ale nie wiem czy ta gorąca nie nagrzewa tej drugiej bo są bardzo blisko siebie)
    Czy to oznacza że nagrzewnica jest zapchana? Nie jestem w stanie w najbliższym czasie oczyścić układu a mam daleką drogę przed sobą (650km). Czy mogę bezpiecznie zastosować doraźnie jakiś specyfik dodany do płynu aby odblokować układ a po powrocie normalnie wymienić płyn?
  • Poziom 34  
    Klapa ciepło zimno pracuje ?
  • Poziom 16  
    Jak to często mawiają: najciemniej pod latarnią... Dziś rano wyjąłem radio i okazało się że linka zamiast wsuwać i wysuwać w pancerzyku wyginała się i prostowała co oczywiście nie powodowało żadnego ruchu klapki... Inną sprawą jest dlaczego linka się wyboczyła - tego nie wiem ale po odpowiednim wyginaniu linki wydaje się że znów działa. Temat do zamknięcia