Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1 Lift - Wymiana sterownika Sirius 32 bez utraty immobilajzera

13 Sty 2017 18:32 1872 13
  • Poziom 13  
    Witam w moim sterowniku Sirius 32 S110037000A padło sterowanie elektrozaworu przestawiacza faz rozrządu pin 64 (sterowanie masą) ponoć nie opłacalna naprawa, więc muszę kupić inny sterownik w którym trzeba zdekodować immo. U mnie immo działa bez problemu, czy wystarczy przelutować pamięć flash tą AM29F200.... żeby w nowym sterowniku mieć działające immo z moimi kluczykami (mam 2 działające) z tego co wyczytałem to ponoć działa, i teraz stoję przed dylematem dekodować immo, czy przekładka pamięci?
    Autko ma silnik 2.0 16v pozostałe nr. sterownika to: 8200028833, 7700110471
    który z tych nr. jest najważniejszy?
  • Poziom 40  
    Nie lepiej kupić komplet czyli sterownik, pętlę i kluczyk a z kluczyka przełożyć elektronikę do Twojego pilota?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wystarczy przelutować flash-a i wszystko powinno działać. Na pewno taniej i szybciej. Jeśli chodzi o numery sterownika to najlepiej jeśli są takie same,jednak osobiście przerzucałem pamięć z jednego sterownika do drugiego z zupełnie innymi numerami i nie zauważyłem aby było coś nie tak. Pytanie czy twój sterownik to SYRIUS 32 czy SYRIUS 32N ?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Tutaj pętlą jest tylko czytnikiem o ile pamiętam wiec UCH też do wymiany.
    Zadziałał wymiana pamięci jeżeli nr sterowników będą identyczne.
    Można zrobić na dopisanie poprzez edycje zawartości pamięci.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    tomi1975 napisał:
    Witam w moim sterowniku Sirius 32 S110037000A padło sterowanie elektrozaworu przestawiacza faz rozrządu pin 64 (sterowanie masą) ponoć nie opłacalna naprawa, więc muszę kupić inny sterownik w którym trzeba zdekodować immo. U mnie immo działa bez problemu, czy wystarczy przelutować pamięć flash tą AM29F200.... żeby w nowym sterowniku mieć działające immo z moimi kluczykami (mam 2 działające) z tego co wyczytałem to ponoć działa, i teraz stoję przed dylematem dekodować immo, czy przekładka pamięci?
    Autko ma silnik 2.0 16v pozostałe nr. sterownika to: 8200028833, 7700110471
    który z tych nr. jest najważniejszy?

Powiem krótko przelutowac lub zrobic klona.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tomi1975 napisał:
    ponoć nie opłacalna naprawa
    Kto Ci to powiedział? Zapewne naprawię szybciej, niż trwa przelutowanie pamięci. Jak kupisz sterownik o tych samych numerach, to w zupełności wystarczy. Przecież to jest zwykły Sirius 32 a nie 32N.
  • Poziom 13  
    Jest to zwykły 32 bez N Pawel wawa znasz tą usterkę potrafisz ją usunąć? Tak powiedzieli spece co się ogłaszają w necie obdzwoniłem kilku i nikt nie zna tej usterki. Podejmiesz się naprawy lub udzielisz instrukcji?
  • Poziom 25  
    Po co się rozczulać komp max 100 obojetnie z jakimi numerami i przezucenie flesza 15 min i po robocie i wszystko smiga w ori.
    Moderowany przez Pawel wawa:

Kolega pisze bzdury. Nie jest obojętne z jakimi numerami. Prawdą jest, że nie musi być z takimi samymi, jednak nie wszystkie numery będą pasowały.

• Pomocny post
    Poziom 9  
    Przerabiałem to kilka razy juz... użytkownik DAMDAM mi to robił, napisz do niego PW. Przelutował mi Pamiec do innego Siriusa32 i smiga... ważne jak bedziesz szukał kompa to bewzględnie wersje z klimą ( jeśli w swoim takową posiadasz)
  • Poziom 13  
    Obojętne czy manualna, czy klimatronik ? Mam manualną no i w tym problem jak po nr. rozpoznać jakie wyposażenie miało auto?
  • Poziom 25  
    Sirius 32 idzie bez wylutu. Robiłem Galletto boot mode ;)
  • Poziom 25  
    Idzie nawet bez boot mode poczytać narobiłem ich ze 100 sztuk :) ,znowu moderator Paweł wawa łapie mnie za słówka chyba sie na mnie uwziął ,może nie obojetnie jakie numery ale większość pasuje jak koś wie co i jak (klima obrotomierz can bez cana).
  • Poziom 9  
    daras41 napisał:
    Sirius 32 idzie bez wylutu. Robiłem Galletto boot mode ;)

napewno ? sczytasz całość ? bo podobno tylko fragment.. i to własnie ten w którym nie ma kodu immo.

Dodano po 1 [minuty]:

tomasz0703 napisał:
    Idzie nawet bez boot mode poczytać narobiłem ich ze 100 sztuk :) ,znowu moderator Paweł wawa łapie mnie za słówka chyba sie na mnie uwziął ,może nie obojetnie jakie numery ale większość pasuje jak koś wie co i jak (klima obrotomierz can bez cana).

chcesz powiedzieć , że z wersji bez klimy będzie działać do wersji z klimą ? I po tym zabiegu będzie nawet klima działać ?
  • Poziom 13  
    Witam wczoraj założyłem nowy sterownik z przelutowanym flash z mojego kompa, wszystko działa jak w oryginale.
    Dzięki wszystkim za pomoc, bo niektórzy spece od elektroniki samochodowej w mojej okolicy chcieli 400 zł za wymianę flash, lub jego wyczyszczenie, a i na złomowiskach też nie lepsi 200-400zł za sterownik który można sprawdzić dopiero po zdjęciu immo, to duża przesada.

Na szczęście jest olx i elektroda skończyło się na 70zł i trochę potu przy podmianie flash.