Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Metalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiessmann Trimatic MC instrukcja serwisowa

bebit 13 Jan 2017 18:57 4494 7
 • #1
  bebit
  Level 8  
  Witam.Szukam instrukcji serwisowej Trimatic- MC .Jężyk obojętny.Chodzi mi konkretnie o kodowanie.Dostałem taki sterownik ale muszę zmienić nastawienia.Chcę go zamontować do innego pieca.Jeżeli ktokolwiek dysponuje taką instrukcją to byłbym wdzięczny.Dziękuję.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Metalwork
 • Metalwork
 • #3
  bebit
  Level 8  
  Dziękuję bardzo.O to mi chodziło.
 • #5
  ziomekorko

  Level 18  
  Trimatic MC jest regulatorem dedykowanym do kotłów Atola, Vitola i pozostałych produkowanych dawno, dawno temu (25-20 lat temu) przez Viessmann-a. Do dopasowania regulatora do poszczególnego typu kotła służył specjalny wtyk kodujący (dla każdego typu kotła inny) montowany wewnątrz obudowy regulatora. Jak na dzisiejsze czasy to posiada nad wyraz skąpe możliwości regulacyjne, jednak można nim regulować palnik gazowy lub olejowy wyposażony w automat palnikowy, jeden obieg z podmieszaniem, jeden bezpośredni i jeden c.w.u. Napisz do jakiego kotła chcesz zastosować ten regulator to może coś się uda pokombinować.
 • #6
  bebit
  Level 8  
  Chcę go dopasować do kotła olejowego Radan .Potrzebuję jakieś instrukcje odnośnie czujników/oporów/ bo wyświetla mi awarię/migotanie naprzemienne lampek/.Nie wiem czym się to kasuje.Czy czujnik zewnętrzny ma tę samą oporność jaka jest w sterowaniach młodszych.Wtyku kodującego chyba te modele jeszcze nie miały,nie mogę go znależć.
 • #7
  ziomekorko

  Level 18  
  Widzę że działasz na zasadzie co się stanie gdy założę koła od ciągnika do malucha lub odwrotnie. Pisałem wcześniej że jest to dedykowany regulator do starych kotłów Viessmann-a. Na upartego, przy dużym zaangażowaniu i wiedzy można taki regulator zamontować do dowolnego kotła, tylko czy będzie takie dzieło działało prawidłowo? Na dzień dobry zajrzyj na stronę Viessmann-a i pobierz sobie instrukcje do Trimatica MC (serwisową i obsługi). Jeżeli nie ma w środku w regulatorze szarego wtyku kodującego to ktoś go przed tobą wyciągnął, to nawet dobrze bo regulator nie jest przypisany do żadnego obsługiwanego typu kotła Viessmann-a. Błędy ci wyskakują bo brak jakiegoś czujnika, lub źle skonfigurowana automatyka. W instrukcji serwisowej znajdziesz sposób jak na zegarze sterującym skasować błędy i co one oznaczają. Ja osobiście nie popieram takich działań jakie ty robisz i dla tego nie zamierzam już więcej w tym uczestniczyć.