Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W204 - Twardy hamulec po nocy

13 Sty 2017 19:22 1638 13
  • Poziom 17  
    Dzisiaj rano (w nocy padał śnieg, temperatura na plusie) odpaliłem auto i cofam sobie pomału -> naciskam pedał hamulca a on jakiś twardy i skuteczność hamowania wg mnie słabsza o połowę.
    Drugie hamowanie tak samo słabsze ale nie aż tak jak pierwsze, później wszystko wróciło do normy.
    Zrobiłem test -> wyłączyłem silnik -> napompowałem hamulec na wyłączonym -> zrobił się twardy i trzymając nogę na tym twardym hamulcu odpaliłem auto -> hamulec zrobił się normalny tzn. trochę się zapadł...czyli serwo chyba ok?
    Mam się martwić czy jest opcja, że na tarczach/klockach było dużo wilgoci i pierwsze hamowanie mogło być mizerne?
    Płyn hamulcowy w zbiorniczku na max. wymieniany 1,5roku temu.
    Dodam, że to MB W204 więc nie ma SBC ale może ktoś z Was ma doświadczenie w takich sprawach?
    A może to woda w serwie?
  • Poziom 29  
    Też tak miałem juz kilka razy. Po postoju nocnym i takiej pogodzie mglisto-wilgotnej pierwsze hamowanie i jakby tarcze były pokryte smarem, zero skuteczności i adrenalinka przed skrzyżowaniem :) . Ciekawe że ulewa albo zwykły deszcz nie dają tego efektu. Po kilkudziesięciu metrach to mija i już hamulce są normalne.
  • Poziom 17  
    Dokładnie mam tak samo. Mogę jechać w ulewie czy śniegu i wszystko ok, ale jak jest w nocy odwilż to pierwsze hamowanie to masakra.
  • Poziom 31  
    Dobrze byłoby sprawdzić serwo jak wspominasz. Może to też być wina oleju silnikowego, który jest za gęsty i może w początkowej fazie nie uszczelniać vacum pompy -dotyczy diesla.
  • Poziom 17  
    Silnik to 220CDI.
    Jak sprawdzić to serwo?
    Czytałem, że jeśli po odpaleniu auta pedał hamulca lekko się zapada to znaczy, że serwo szczelne..
  • Poziom 31  
    Wyjmij przwód podciśnienia z serwa i zobacz, czy wewnątrz jest woda- kamera, lub ... no nie wiem co tam wymyśliśz, rurka i zazsij , nie wiem.... . Czy jest szczelne: Wacuometr podpiety w układ podciśnienia prawdę Ci powie :D
  • Poziom 17  
    NA razie wystąpiła ta usterka tylko raz a pogody cały czas mroźne.
    A czy możliwe, ze to przez brud mogłem mieć ten jeden raz słabsze hamowanie? Pytam bo od tamtego momentu porządnie wymyłem tarcze/klocki, felgi i problem nie występuje.
    Nie mam nikogo zaufanego komu mogę odstawić auto i nie wymienił 3/4 części...
  • Poziom 17  
    Sytuacja z rana. Wczoraj około 18:00 odstawiłem auto na parking po trasie.
    Wsiadam dzisiaj rano, auto jeszcze nie odpalone, naciskam pedał hamulca to twardy jak skała. Noga na hamulcu, włączam silnik to pedał hamulca robi się normalny, tzn. delikatnie się obniża. Hamulce działały normalnie mimo przymrozku.
    Czy wszystko ok? Czy to normalne, że po nocy na wyłączonym aucie pedał jest twardy?
  • Poziom 39  
    zytam, zastanawiam się o co chodzie w tej dyskusji. Czy kiedyś było inaczej? Raczej wątpię. Uważam, że jest normalnym stanem tzw twardy pedał hamulca przy braku wspomagania, czyli pracy silnika.
  • Poziom 17  
    Właśnie chodzi o to że, nie wiem czy kiedyś było inaczej, auto mam od czerwca czyli od temperatur plusowych.

Raz mnie tylko zmartwiło to, że po odpaleniu auta mimo tego, że był miękki miałem słabsze jedno/dwa hamowania - ale dzisiaj nawet w instrukcji przeczytałem, że tak może się zdarzyć.

Po prostu ten jeden raz mnie zmartwił i tyle.
    Hamulec w czasie jazdy ani razu nie zrobił się twardy - zawsze działa normalnie - mogę hamować z 20 razy pod rząd i i tak wspomaganie działa.
  • Poziom 17  
    Coś mnie męczy ten hamulec i przez to Was męczę. Niby ok ale nie wiem jak było wcześniej. Lubie mieć wszystko idealne ponieważ robię dużo kilometrów i nie chcę stracić hamulców gdzieś 1000km od domu.
    Po zgaszeniu auta i niedotykaniu hamulca, pedał robi się twardy jak skała po około 1h. Oczywiście jak odpalę motor to wszystko działa poprawnie, tzn. delikatnie się zapada i wspomaganie działa poprawnie. Pytanie tylko czy to normalne zjawisko bo kojarzę, że aby pedał stał się twardy powinno się go podpomować parę razy a u mnie jednak robi się taki bez dotykania.
    Zrobiłem dzisiaj parę fotek i mam parę pytań.
    Co to za zbiorniczek:

Czy to jest Vacum pompa:

Do tej wtyczki wchodzą dwa wężyki, następnie wychodzi wtyczka elektryczna i jest jakiś kawałek wężyka? Co to jest dokładnie i czy tak ma być.(nr wtyczki 0025407497)
  • Poziom 31  
    1. zbiorniczek płynu wspomagania kierownicy
    2. tak
    3. przewód kompensacji podcisnienia- ciśnienia zaworu. Zakończony wężykiem z filterkiem, wpięty w filtr powioetrza silnika. Zależy jakie auto.
    Twój spadek podciśnienia po 1h może być spowodowany /o ile w tym czasie nie dusisz na hamulec z wyłączonym silnikiem/ nieszczelnością w układzie podciśnienia. Spadek podciśnienia po godzinie to trochę za szybko.
  • Poziom 17  
    Rozmawiałem z paroma znajomymi mechanikami i z ASO.
    Powiedzieli, że to normalne przy tych temperaturach, że po godzinie czy nocy pedał hamulca jest twardy.
    Ważne, że w momencie odpalenia silnika od razu zaczyna działać wspomaganie - powiedzieli, że być może jest jakaś mikro nieszczelność ale, żebym się tym nie przejmował.
    Jeden powiedział, że pompa vacum jest uszczelniana przez olej i jak on z niej zejdzie na postoju to tez może się tak dziać - to prawda???
  • Poziom 17  
    Podłączyłem się pompkę podciśnieniową do vacu.
    Pompka jak na zdjęciu - pokazała wartość -10... jest ok, nie wiem czy ona pokazała w psi co dało by około 0,7bar czy w inHG co dałoby 0,3bar.