Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - nieprawidłowe ładowanie, grzanie się

13 Sty 2017 20:23 1044 3
  • Poziom 38  
    Samsung Galaxy S2 i9100 - od kilku dni bateria bardzo krótko trzyma, ładuje się do około 20%, a potem poziom spada mimo ciągłego ładowania. Nie da się naładować do 100%. Dość mocno nagrzewa się w pobliżu kamery. W tym modelu grzanie się nie jest niczym nadzwyczajnym, ale teraz jednak jest chyba trochę cieplejszy niż zwykle. Na razie nie mam możliwości sprawdzenia baterii, ale nie jest spuchnięta i do tej pory jako-tako trzymała. Parę miesięcy temu telefon wylądował w wodzie (wpadł do miski z czystą wodą), ale natychmiast go rozebrałem, wyczyściłem i wysuszyłem. Woda nie zdążyła dostać się zbyt głęboko. Obecnie nie widać nawet najmniejszych śladów po tym incydencie. Ponad miesiąc temu wgrałem mu Cyanogena, ale nie sądzę, żeby soft mógł mieć coś wspólnego z tym problemem.

Udało mi się ustalić, że układy U501 i U708 (zaznaczone na zdjęciu poniżej) są bardzo gorące, właściwie parzą. U501 to chyba układ od zasilania, ale nie mogę doszukać się do czego służy ten drugi. Jeszcze jedna ciekawostka - te układy nie grzeją się kiedy telefon jest wyłączony podczas ładowania. Niestety wtedy też się nie doładowuje.

Czy taką usterkę w ogóle opłaca się naprawiać?

Samsung Galaxy S2 - nieprawidłowe ładowanie, grzanie się
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 31  
    Najlepiej podłącz telefon pod zasilacz i sprawdź, czy wyłączony pobiera jakikolwiek prąd. Jeśli pobiera (a domyślam się że tak będzie) to zamrażaczem szybko znajdziesz winowajcę. Wtedy najlepiej taki układ podlać fluxem, podgrzać i 'pobujać', uważając na klejone układy. Podrzucam serwisówkę.
  • Poziom 38  
    Odwiedziłem w serwisie znajomego, który stwierdził, że nie warto tego naprawiać. Z drugiej strony jest klejony procesor i pamięć, które pewnie padną podczas grzania. W takim razie albo poszukam całej płyty głównej, albo sprzedam ten telefon póki w ogóle działa.