Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypożyczalnia części serwisowych.

14 Sty 2017 01:05 645 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Ostatnio szukałem czegoś typu wypożyczalni części serwisowych, ale chyba nie znalazłem tego czego szukam. Allegro i zwroty to już jest inna para kaloszy, pewnie nie tylko ja wiem jak to wygląda. Marnotrawienie czasu co za tym idzie pieniędzy.

Serwis GSM, to nie łatwa branża, czas realizacji jest zawsze na wczoraj, a nie zawsze ma się to czego potrzeba do naprawy.

Przypadek z dzisiaj.
    Samsung Galaxy A5 -> uszkodzony LCD i dotyk.Brak debugowania, blokada ekranu, brak synchronizacji z Google, o root'cie nie wspomnę.

Cel:
    Odzyskanie kontaktów.

Zamawianie ekranu z aledrogo i jego zwrot jest powiedzmy najlepszym i najtańszym wyjściem, ale gdy obie strony są w tym przypadku uczciwe. Ale wiadomo że sprzedawcy są różni.Częste zwroty też nie będą działać na naszą korzyść. Patrząc ze strony sprzedawcy/kupującego to masa zbędnych kwitków, formularzy, pisania maili i telefonów, by zrobili ci zwrot na dotyk za "5zł"
    .
    Podchodząc uczciwie do tematu, czy zna może ktoś lub samemu udostępnia, lub wykona potrzebne czynności (wysyłka ze strony zleceniodawcy) serwisowe, w rozsądnej cenie.

Odnosząc się do przykładu
    Nie jest mi potrzebny ekran LCD, którego i tak klient nie kupi, mając sprawny wyświetlacz z dotykiem, 5 kliknięć i masz to co chcesz.

(nie mowie tu o przypadkach gdzie przy uszkodzonym lcd z dotykiem klient nie wie nic na temat telefonu.

Moje pytanie brzmi jak sobie radzicie w podobnych przypadkach?.

Pytanie raczej jest skierowane do świeżych jednoosobowych działalności.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    lufex napisał:
    Podchodząc uczciwie do tematu

Tu piszesz o uczciwości, a w całym wątku okazujesz zupełnie przeciwna postawę.
    Uważasz, że kupowanie części w celu ich WYKORZYSTANIA i odesłanie do sprzedawcy jest uczciwe?
    Myślisz, że on nie ma co do roboty tylko obsługiwać zwroty?
    Jak będę kiedyś sprzedawcą to będę zabezpieczał chyba złącza plombami...
    Prawdziwe serwisy nie mają z tym problemu, jak Tobie się zdarzy przypadek, że musisz coś tam zgrać a nie możesz sam, skorzystaj z serwisu! Daj zarobić fachowcom, którzy płacą podatki, zatrudniają i wnoszą składki na Twoją przyszłą emeryturę i nie oszukuj sprzedawców.
    Ja uważam, że dział na GSM allegro to jakaś pomyłka i magazyn chińskiej tandety, ale mimo wszystko...

Aha, Ty jesteś serwisem? To przykre :)
  • Admin grupy GSM
    lufex napisał:
    Zamawianie ekranu z aledrogo i jego zwrot jest powiedzmy najlepszym i najtańszym wyjściem,

Jak to jest wg Ciebie uczciwe to nie mam więcej pytań. Ktoś ma ponosić koszty i mieć starty abyś Ty zarobił - brawo!

Z większości popularnych modeli mam po jednej oryginalnej sztuce lcd i dotyku w razie potrzeby się podstawia. Często są uszkodzone, popękane, ale w każdym z nich działa lcd oraz dotyk. To jest najprostszy sposób na dostanie się do telefonu a także test w razie gdy nowo kupiony set nie działa tak jak powinien.
  • Poziom 14  
    Witam, chyba nie zrozumieliśmy się.
    Napisałem ten post po to, by właśnie nie wykorzystywać sytuacji zwrotów.
    Jak napisałem
    "Patrząc ze strony sprzedawcy/kupującego to masa zbędnych kwitków, formularzy, pisania maili i telefonów, by zrobili ci zwrot na dotyk za "5zł" "

Czyli też masa rzeczy do zrobienia przez ze mnie: napisać maila, wypełnić formularz, spakować paczkę, pójść na pocztę, monitorować przesyłkę, ponawiać maile itp.

Dlatego chcąc podejść uczciwie do temu. Chciałbym by istniał jakiś np portal na którym za wypożyczenie załóżmy LCD uczciwie można było by zapłacić, a nie zwracać towar.
    Albo żeby była opcja wypożyczenia na czas naprawy elementów. i Ich zwrotu w takim samym stanie

np:

ekran kosztuje 400zł
    Jako kupujący płacisz kaucje 400 + wysyłka
    ustalasz ze sprzedawcą koszt wypożyczenia wynosi 80zł + koszty wysyłki po stronie kupującego
    Po zwróceniu towaru (towar w tym samym stanie) sprzedający zwraca ci 400-80+ 320

Chciałem by sytuacja była jasna i klarowna. Ale być może źle to ująłem w słowach
  • Poziom 34  
    lufex napisał:
    ?Chciałem by sytuacja była jasna i klarowna. Ale być może źle to ująłem w słowach

No chyba zdecydowanie.
    lufex napisał:
    Czyli też masa rzeczy do zrobienia przez ze mnie: napisać maila, wypełnić formularz, spakować paczkę, pójść na pocztę, monitorować przesyłkę, ponawiać maile itp.

No masz żal, że musisz popracować przy swoim interesie? Co sprzedawcę obchodzi co ty z tym zrobisz i jak?
    Pójdę do Ciebie do serwisu i nie zapłacę Ci tyle na ile wyceniłeś usługę, bo mnie droga do Ciebie kosztowała, coś w tym stylu.

Dodano po 8 [minuty]:

Jawi_P napisał:
    ustalasz ze sprzedawcą koszt wypożyczenia wynosi 80zł + koszty wysyłki po stronie kupującego
    Po zwróceniu towaru (towar w tym samym stanie) sprzedający zwraca ci 400-80+ 320

Kolega prowadzi serwis GSM etc. Nie słyszałem, żeby się w ten sposób dogadywał ze sprzedawcami :) Ale skoro to Twój pomysł na biznes...
    Natomiast uszkodzone komórki czasami kupi, właśnie w celu jaki podałeś.
    O wysokości kosztów nie piszę, bo sądzę, że podałeś to jako średnio przemyślany pomysł, jako przykład.

Inwestycja we własny biznes to na pewno wydatek i ryzyko, ale w Polsce jest zwyczaj ryzykować i inwestować nie swoje...
    Kolegi szwagier natomiast prowadzi firmę elektroinstalacyjną w Niemczech, prowadził bo nie wiem czy nadal to robi. Jak twierdził kiedyś, nie do pomyślenia jest by on nie zapłacił w terminie faktury, szczególnie podwykonawcy. Ich US by go zajechał. U nas jak widzę postawa trochę roszczeniowa pokutuje nadal.

Dodano po 2 [minuty]:

lufex napisał:
    ekran kosztuje 400zł
    ustalasz ze sprzedawcą koszt wypożyczenia wynosi 80zł

Tak, zanosi się, ze będziesz bardzo konkurencyjny na rynku ;) Bo rozumiem, że klient zapłaci za wypożyczenie.
  • Admin grupy GSM
    lufex napisał:
    Chciałbym by istniał jakiś np portal na którym za wypożyczenie załóżmy LCD uczciwie można było by zapłacić, a nie zwracać towar.

Skoro takiego nie ma to masz nisze na rynku i załóż coś takiego a zarobisz kupę szmalu lub też zastanów się dlaczego nie ma.

Pomysł ogólnie jest z kategorii takich jak kupowanie browaru aby wypić jedno piwo. :D
  • Poziom 16  
    Witam

Uważam że rozwiązanie tego problemu zostało podane. Nigdy nie wyrzucać uszkodzonych ale działających setów np pęknięta szybka ale dotyk działa LCD cały - odkładam na półkę i czeka na właśnie tego typu sytuacje do takiego stanu posiadania nie dojdziesz prowadząc komis miesiąc dwa a z tego co czytałem w pierwszym poście dotyczy świeżego punktu no tutaj to wiadomo na start trzeba zawsze wyłożyć żeby zarobić bez tego się nie da. Taka wypożyczalnia miała by sens żeby istnieć przy cenie usługi 150 -200 zł jeśli ustalasz wypożyczenie na poziomie 80 zł. Ogólnie podziwiam osoby otwierające teraz punkty GSM ;)
  • Poziom 34  
    tino2003 napisał:
    Skoro takiego nie ma to masz nisze na rynku i załóż coś takiego a zarobisz kupę szmalu lub też zastanów się dlaczego nie ma.

Autorowi ogólnie chodzi o to:
    "Chciałbym znaleźć rozwiązanie, żeby być uczciwym i przestać oszukiwać sprzedawców".

A tak w ogóle, koledzy z forum, znacie jakąś wypożyczalnie Lamborghini w Polsce?
    Bo chce trochę pojeździć, a chce być uczciwy i nie chce go kraść.
    Się autor wątki dziwi, ze wszyscy psioczą.
  • Poziom 14  
    Temat rozwiązałem już w inny sposób.