Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa napęd w PSX / PS1 nie czyta żadnej płyty

WifonzPl 14 Sty 2017 02:08 540 1
 • #1 14 Sty 2017 02:08
  WifonzPl
  Poziom 2  

  Witam, mam problem z moją konsolą PSX SCPH 9002. Kupiłem ją od faceta, który w zasadzie nie wiedział co sprzedaje. Jak się później okazało, konsola jest przerobiona (i to całkiem profesjonalnie, chip jest przylutowany na 7 przewodów), ale nie czyta ani gier (mam tylko piraty wypalane na x2, nie mam żadnej oryginalnej), ani filmów, ani muzyki. Po włożeniu płyty (bez płyty zresztą też) Napęd kręci się raz przez jakieś pół sekundy, po chwili drugi raz i przy tym soczewka idzie do góry i w dół. Dodam, że jak próbowałem bez płyty, z otwartą klapką i wykałaczką, w momencie kiedy napęd się kręcił przez te pół sekundy, na soczewce świecił się taki mały czerwony punkcik. Jak próbowałem podłączać silniczki w napędzie do baterii, to bez problemu się kręciły. Teoretycznie wiem co jest nie tak, ale praktycznie nie mam pojęcia co mogę zrobić i w jaki sposób to ustawić. Wydaję mi się, że jest to tylko kwestia wyczyszczenia lub ustawienia soczewki, ale za bardzo się na tym nie znam. Proszę o pomoc :)
  ______________________________________________EDIT_________________________________________________ okazało się, że to przez tackę na płytę, była za wysoko wysunięta i laser nie widział płyty. Jednak pojawił się inny problem. Po ustawieniu tacki tak jak powinna być ustawiona, laser czytał płytę, ale wszystko w tym napędzie było strasznie głośne i wydawało różne dziwne dźwięki. Jest to europejska wersja konsoli i po włożeniu płyty z grą Amerykańską czasami wyświetlał się komunikat "insert playstation disk" a czasami po prostu zacinała się gdy był napis SONY lub PlayStation (mimo tego, że jest przerobiona)czy jakoś tak, a po włożeniu płyty europejskiej najczęściej konsola zacinała się na logo PlayStation, tylko dwa razy udało się uruchomić grę, która mimo to zacinała się po kilkunastu sekundach gry. Dzisiaj chciałem znowu spróbować i dzieje się to, co działo się na początku, z tą różnicą, że napęd kręci się dużo wolniej. A odstęp między płytą a laserem jest taki jaki powinien być. Nie kminie tego :(

  0 1
 • #2 14 Sty 2017 16:20
  Gunslinger
  Poziom 29  

  Raczej laser to trup. Nie wykrywa płyty, więc nie kręci. Możesz spróbować go wyczyści i skalibrować (opisy bez problemu znajdziesz w google), ale to raczej ratowanie umarłego.

  0