Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż rozdzielnicy wycena

djlukas 15 Sty 2017 00:13 9051 48
    anet870
    Poziom 26  
    Po mojemu to 10 zł za moduł netto. Koszty dojazdu uwzględniam w cenie montażu, nie ważne czy kręcę Topexem czy Erko. Z racji wykonania rozdzielnicy w domu mieszkalnym często mija się ona z projektem więc trzeba samemu określić co będzie zamontowane i wziąć za to odpowiedzialność. Cena pasuje to robię lub nie. Taśma do drukarki też kosztuje ale chcąc robić estetycznie trzeba ponieść takie koszty a reputacja sama zapracuje na kolejne zlecenie. Dlaczego wyłącznik 1-0-2 nie rozłącza neutralnego?
  • Fabryka prądu
  • Fabryka prądu
    djlukas
    Poziom 27  
    Panowie zakres prac obejmował:
    1. Przyjazd na budowę i rozmowa z klientem na temat rozciągniętych obwodów i oczekiwań (wszystkie dodatkowe przewody dokłada klient we własnym zakresie).
    Sprawdzenie czy obwody są dobrze rozplanowane, Koncepcja wykonania uziomu bo oczywiście nie ma, sugestia dołożenia obwodu do rekuperatora, klimatyzatora bo mają być, sugestia dołożenia peszla z rozdzielnicy pod dach bo ma być fotowoltaika, dołożone zasilanie z agregatu, dołożony obwód z centrali alarmowej do rozdzielnicy w celu późniejszej rozbudowy o automatykę.
    Czas 2,5godz.
    2. Dobór osprzętu, rozplanowanie montażu, dojazd do hurtowni po osprzęt. Czas 3godz.
    3. Wprowadzenie i oprawienie (35szt.) przewodów do rozdzielnicy, montaż osprzętu, Przepięcie zasilania z Rbtki budowlanej do rozdzielnicy, opis obwodów. Czas 12godz.
    mawerix123 napisał:
    Gdzie jest oznaczenie przewodu PEN jego przekrój też jest wątpliwy ale to już nie twoja wina.

Oznaczenia będą na końcu. Przekrój PEN to 10mm2.
    mawerix123 napisał:
    Na temat tego przełącznika i łączenia agregatu z siecią było już wystarczająco napisane w wątku jego doboru, wnioski nie zostały wyciągnięte.

Owszem wnioski zostały wyciągnięte po przeczytaniu linku kolegi kkas12.
    elpapiotr napisał:
    Kolego djlukas - tu jest błąd :

Jeż chodzi o ilość przewodów pod jeden zacisk to one są zaciśnięte w tulejce. Są to przewody od poszczególnych rolet. Ma tam być jeszcze obok moduł wyjść satela i niestety nie starczyło by miejsca na ZUGi.
    Łukasz-O napisał:
    A kontrolki SVN129 nie wymagają dobezpieczenia?

Będą mieć dobezpieczenie za pomocą bezpieczników szklanych 6A na przewodach. Mam w domu dużo gniazd bezpiecznikowych na przewód więc wykorzystam je zamiast tracić miejsce na kolejny moduł.
    mawerix123 napisał:
    To ile trzeba wziąć za te trzydzieści kilka modułów i pół dnia roboty bo chyba za półdarmo robię

Kolego następnym razem zlecę ci taką robotę na pół dnia i zobaczymy czy aby na pewno się wyrobisz. Napisałem na początku godziny co ile mi mniej więcej zajęło.

Ps. Myślałem, że powiedziałem za mało a tu widzę, że co niektórzy by to wręcz za pół ceny wykonali, niestety ja nie. Odbiór (pomiary+protokół) będzie wykonany w późniejszym terminie, dodatkowo płatny.
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Cytat:
    Kolego następnym razem zlecę ci taką robotę na pół dnia i zobaczymy czy aby na pewno się wyrobisz. Napisałem na początku godziny co ile mi mniej więcej zajęło.
    Nie napisałeś.
    To jest Twój drugi post w temacie, i dopiero teraz raczyłeś o tym wspomnieć.
    Cytat:
    Jeż chodzi o ilość przewodów pod jeden zacisk to one są zaciśnięte w tulejce. Są to przewody od poszczególnych rolet. Ma tam być jeszcze obok moduł wyjść satela i niestety nie starczyło by miejsca na ZUGi.
    To chyba jakaś specjalna tulejka. Do drutu.
    djlukas
    Poziom 27  
    elpapiotr napisał:

Cytat:
    To chyba jakaś specjalna tulejka. Do drutu.

To są przewody typu omy 5x1mm2 (od każdej rolety osobno) skręcone razem i zaciśnięte w tulejce.
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    A jaki mamy minimalny przekrój przewodów układanych na stałe ?
    djlukas
    Poziom 27  
    elpapiotr napisał:
    A jaki mamy minimalny przekrój przewodów układanych na stałe ?

O tym także został poinformowany właściciel. Niestety dopóki w hurtowniach elektrycznych będą pracować "matoły" to takie efekty będziemy mieli. Taki przewód właśnie mu doradzili w hurtowni.
    masonry
    Poziom 30  
    Rozczarowali się koledzy którzy myśleli że robota polegała tylko na wpięciu eski i przykręceniu przygotowanego przewody pod zacisk :)
    Przy takim zakresie pracy to te 600zł to stanowczo za mało.
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    masonry napisał:
    Rozczarowali się koledzy którzy myśleli że robota polegała tylko na wpięciu eski i przykręceniu przygotowanego przewody pod zacisk :)

Tak, rozczarowali. Tym bardziej, że autor bardzo oszczędny z informacjami.
    Rzucił temat ... i czekał.
    djlukas
    Poziom 27  
    elpapiotr napisał:
    masonry napisał:
    Rozczarowali się koledzy którzy myśleli że robota polegała tylko na wpięciu eski i przykręceniu przygotowanego przewody pod zacisk

Poprawiłem się przy następnym poście.
    elpapiotr napisał:

Niestety kolego elpapiotr ja nie jestem jeszcze emerytowanym elektrykiem i nie mam tyle czasu jak co niektórzy tutaj, żeby tylko siedzieć na forum i pisać. Jak tylko mam możliwość to odpisuje.
    mawerix123
    Poziom 38  
    djlukas napisał:
    Panowie zakres prac obejmował:
    1. Przyjazd na budowę i rozmowa z klientem na temat rozciągniętych obwodów i oczekiwań (wszystkie dodatkowe przewody dokłada klient we własnym zakresie).
    Sprawdzenie czy obwody są dobrze rozplanowane, Koncepcja wykonania uziomu bo oczywiście nie ma, sugestia dołożenia obwodu do rekuperatora, klimatyzatora bo mają być, sugestia dołożenia peszla z rozdzielnicy pod dach bo ma być fotowoltaika, dołożone zasilanie z agregatu, dołożony obwód z centrali alarmowej do rozdzielnicy w celu późniejszej rozbudowy o automatykę.
    Czas 2,5godz.
    2. Dobór osprzętu, rozplanowanie montażu, dojazd do hurtowni po osprzęt. Czas 3godz.
    3. Wprowadzenie i oprawienie (35szt.) przewodów do rozdzielnicy, montaż osprzętu, Przepięcie zasilania z Rbtki budowlanej do rozdzielnicy, opis obwodów. Czas 12godz

A na początku była mowa o obszyciu rozdzielnicy

cytat z postu #1

djlukas napisał:
    Oszyłem klientowi tylko rozdzielnicę (była zamontowana).
    Dobrałem aparaty do ilości położonych obwodów, oszyłem, i będzie opis wyłączników za pomocą żółtej taśmy z drukarki brother.

Do tego jak kilku kolegów doliczało projekty, pomiary, protokoły i odpowiedzialności

djlukas napisał:
    Odbiór (pomiary+protokół) będzie wykonany w późniejszym terminie, dodatkowo płatny.

Czyli od tej 600 netto trzeba by odjąć powyższy punkt ale autor podał większy zasób informacji o zakresie robót co zmienia całkowicie wycenę pracy.
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    djlukas napisał:
    Niestety kolego elpapiotr ja nie jestem jeszcze emerytowanym elektrykiem i nie mam tyle czasu jak co niektórzy tutaj, żeby tylko siedzieć na forum i pisać. Jak tylko mam możliwość to odpisuje

Pech chciał, że w tym roku mam trochę mniej roboty, niż w poprzednich, a jeszcze do tego zeszłoroczny za... odbił się na moim zdrowiu,
    a raczej wytrzymałości kręgosłupa, dlatego tak sobie siedzę i ... piszę.
    kozi966
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Albo wracamy do tematu albo temat zamykam, gdyż przerzucanie się wzajemnie tym, kto ma większa rację nie ma najmniejszego sensu.
    Następny post, który będzie nawiązywał do prób przepychanki zostanie odpowiednio potraktowany.
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Nie ma przepychanki. My sobie wyjaśniamy i doprecyzowujemy zagadnienie :P
    Darom
    Specjalista elektryk
    Jeśli mogę coś od siebie. Wg. pierwszych postów kolegi djlukas - czyli tylko obszycie rozdzielnicy to 600zł było raczej ok.
    Po aktualizacji zakresu prac (post #33) - ja bym się nie podjął tego za 600zł, chyba, żeby mnie przymusiła bardzo sytuacja.

pzdr
    -DAREK-
    CYRUS2
    Poziom 38  
    Darom napisał:
    Po aktualizacji zakresu prac (post #33) - ja bym się nie podjął tego za 600zł,
    Nie było żadnej aktualizacji prac.
    Wszystko było zawarte poście tematowym.
    Niczego kolega Djukas wposcie #33 nie dopisał.
    elpapiotr napisał:
    masonry napisał:

Ja rozczarowany nie jestem. Napisałem wszystko w poście #10 i #14.
    Podobno kolega Elpapiotr ma doświadczenie ?
    Wszystkie informacje były w poście tematowym #1.
    Niczego kolega Djukas obecnie nie dopisał.

Jak ktoś robi roboty nie potrzebuje planu operacyjnego z rozpisaniem na roboty i koszty poszczególnych prac koniecznych do całkowitego wykonania usługi.
    kozi966 napisał:
    Jeżeli klient zaakceptuję taką cenę a ciebie ona satysfakcjonuje, to możesz przedstawić mu taką cenę.
    Dokładnie tak.
    djlukas
    Poziom 27  
    Oczywiście, że wolałbym dostać znacznie więcej a to jest cena minimalna, która mnie satysfakcjonuje. Wstępnie ugadałem się na cenę 10zł za każde zajęte miejsce szerokości jednego modułu. Dam znać czy klient miał jakieś opory co do zapłaty.