Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-HT870 - podłączenie sygnału cyfrowego do analogowego kina domowego

14 Sty 2017 12:22 4734 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam zestaw kina domowego SA-HT870 z aktywnym subwooferem:
    Zestaw ten nie posiada żadnego wejścia cyfrowego ani 5.1. Jedyna możliwość na odtwarzanie 5.1 jest z płyt DVD lub wymuszony tryb "Super surround" z wejścia stereo.
    Chciałbym ten zestaw podłączyć pod telewizor z wyjściem cyfrowym tak, aby wykorzystać sygnał 5.1 z telewizora.
    Propozycja moja jest taka, aby do telewizora podłączyć dekoder sygnału cyfrowego na analogowy:
    Panasonic SA-HT870 - podłączenie sygnału cyfrowego do analogowego kina domowego Panasonic SA-HT870 - podłączenie sygnału cyfrowego do analogowego kina domowego
    i ten sygnał analogowy "wszczepić" do zestawu kina domowego w kabel połączeniowy odtwarzacz dvd z subwooferem - czyli dać sygnał z dekodera sygnału cyfrowego na analogowy bezpośrednio do aktywnego suba, który ma podłączone do siebie pozostałe głośniki.
    Tak to widzę:
    Czy ma to w ogóle prawo działać? Może macie jakieś inne propozycje? Dodam, że interesuje mnie tylko odtwarzanie na tym kinie domowym dźwięku z TV - właśnie najlepiej 5.1. Radio i DVD mnie nie interesuje.

Instrukcja obsługi SC-HT870 - bliźniacza wersja kina domowego
    Instrukcja serwisowa SA-HT870
    Instrukcja serwisowa subwoofera SB-WA870 panasonic_...woofer.pdf Download (1.68 MB)
    Schematy jednostki głównej panasonic_...0_html.rar Download (3.03 MB)
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 42  
    Interesujące rozwiązanie i przy odrobinie samozaparcia, raczej możliwe do wykonania. Choć parę problemów widzę od razu.
    I nie sądzę, żeby "skórka była warta wyprawki".

Podstawowe pytanie:
    Czy kolega rozważył, jak przy takim połączeniu będzie regulowany poziom dźwięku w głośnikach?
    Jak ten aspekt kolega sobie wyobraża?

Uprzedzam od razu, że poziom sygnału cyfrowego audio na wyjściu TV jest stały.
    Regulacje pilotem TV nie mają wpływu na niego.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 14  
    I właśnie tutaj miałem wielką nadzieję, że odtwarzacz dvd przekierowuje sygnał stopnia głośności do subwoofera i dopiero tam poziom natężenia dźwięku jest już odpowiednio zwiększany/zmniejszany dla każdego z głośników. Niestety nie mam za bardzo doświadczenia i tak dużej wiedzy w czytaniu schematów, dlatego proszę tutaj o pomoc.

A może wystarczyłoby wpiąć każdy kanał w odpowiednie wyjście z płytki PCB? Tylko gdzie dokładnie? Na wejściu każdego kanału z DVD PCB do Main PCB? Pewnie wtedy odtwarzacz musiałby odtwarzać jakąś płytę. (?)
  • Poziom 42  
    Z pierwszego wpisu kolegi odniosłem wrażenie, że ideą pomysłu jest podłączenie sygnałów audio bezpośrednio do jednostki wzmacniającej czyli subwoofera z pominięciem jednostki centralnej.

Jeśli kolega ma inną koncepcję tj. użycie jednostki centralnej to proszę zignorować mój uprzedni wpis.
    Nie twierdzę, że podłączenie owego dekodera jest niemożliwe. Prawdopodobnie jest.
    Ale wymaga to dużej wiedzy i czasu.

Proszę założyć temat w dziale -> Elektronika początkujący - lub poprosić moderatora o przeniesienie tematu.
    Tam kolega uzyska zapewne większą pomoc niż w tym dziale.
    Ten dział nie jest przeznaczony do tego rodzaju problemów.
  • Poziom 14  
    Wracam uparcie do tematu.
    Czy wpięcie poszczególnych kanałów do zaznaczonych poniżej pinów złącza łączącego moduł DVD z Main Circuit miałoby sens?
    Domyślam się, że żeby było słychać dźwięk z TV, musiałby być włączony tryb DVD i najprawdopodobniej odpalona płyta.
    Tylko pytanie, czy to w ogóle ma prawo zadziałać?