Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - dobór sprzętu w bloku mieszkalnym

14 Sty 2017 13:29 444 1
  • Poziom 3  
    Dzień Dobry.

Zwracam się z taką typową/bądź nietypową sprawą dla znawców tematu.
    Przejrzałem już kilka tematów i dowiedziałem się paru rzeczy, natomiast nie chciałbym kupić sprzętu bez fachowej porady - stąd moja wiadomość.

Mieszkam w bloku mieszkalnym na 3 piętrze. Korzystam cały czas z telewizji kablowej. Przewód antenowy jest pociągnięty do mieszkania - tam rozdzielony na dwa kolejne - jeden z nich idzie do dekodera (i od dekodera jest podłączony HDMI do jednego telewizora) a drugi jest rozdzielony na kolejne dwa antenowe i leci do dwóch innych telewizorów już starego typu (na złącza antenowe).

Chciałbym przejść jednak na DVB-T i zrezygnować z usług operatora (płacę całkiem spore pieniądze za całą masę kanałów - de facto jednak oglądam tylko te podstawowe).

Potrzebuję porady, a mianowicie:
    - jaką dobrać antenę (czy zewnętrzną i zainstalować ją na balkonie czy też może pokojowa wystarczy)? Mam chyba całkiem ładny zasięg do nadajników (maks 15km a do jednego z nadajników ~ 1,5 km) co już sprawdziłem (screen dołączam do niniejszego posta).
    - jaki dobrać dekoder/tuner? Zależy mi na tym, żeby działał ten telewizor na HDMI jak i te na wejścia antenowe. Myślałem o Strong SRT 8106 - jest to tuner z modulatorem.
    Jeżeli dobrze rozumiem mógłbym podłączyć do niego antenę a następnie do jednego z jego wyjść HDMI podpiąć ten nowszy telewizor. Do jego wyjścia antenowego mógłbym natomiast podpiąć przewód antenowy i rozdzielić go na 2 sygnały antenowe do telewizorów starych.

Czy dobrze kombinuję? Czy da się to rozwiązać w ten sposób? Czy sygnał z wyjścia antenowego tego typu dekodera będzie na tyle mocny, że będzie można go rozdzielić na te dwa starsze telewizory? Czy będzie potrzebny jakiś wzmacniacz?

Proszę o fachowe porady. Jestem laikiem w temacie.

Z góry dziękuję :)
    DVB-T - dobór sprzętu w bloku mieszkalnymSchowek...jpg Download (98.25 kB)
  • Użytkownik usunął konto