Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Tablet + yatour zakłócenia na jacku

piotrorts 14 Jan 2017 13:54 1425 0
    piotrorts
    Level 10  
    Witam. Zamontowałem sobie emulator zmieniarki w Toyocie Avensis T25. Emulator ma wbudowany moduł bluetooth i wejście aux oraz gniazdo 5V do ładowania urządzenia. Problem polega na tym że prawdopodobnie karta dźwiękowa tabletu zbiera zakłócenia które słychać w głośnikach (piski, szumy o zmiennej częstotliwości) które słychać przy ustawieniu głośności na pokrętle radia na min 50%.
    Jeżeli odłączam zasilanie lub zmieniam z jacka na bluetooth problem ustępuje.
    Oczywiście sprawdzałem na różnych kablach zarówno usb jak i jack i efekt ten sam. Jeżeli przepinam zasilanie tabletu z gniazda zmieniarki na zapalniczkę to jest jeszcze gorzej.
    Ostatnia sprawa jaką sprawdziłem to po podłączeniu swojego smartfona w tej samej konfiguracji co tablet zakłóceń brak...
    Czy izolator masy w postaci filtra przeciwzakłóceniowego (wpięty mięczy wyjście jack tabletu a wejście auc zmieniarki) rozwiązałby problem ??
    http://archiwum.allegro.pl/oferta/izolator-ma...zeciwzakloceniowy-jack-3-5mm-i6101771735.html