Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Elektrolux EWT 11264 - plamy po praniu

jacek0503 14 Jan 2017 15:23 1005 7
    jacek0503
    Level 21  
    Witam.
    Bardzo dziwny problem - podczas prania brudzi prane rzeczy. Poprostu zostawia plamy. Przykład to prześcieradła i wyraźne plamy po praniu. Co z tym zrobić? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Proszę o porady. Dziękuję i pozdrawiam. J.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

Czy plamy są a'la oleiste? Czy wszystkie lub większość prań odbywa się na temperaturach niskich, tzn. 30-40 stopni? Czy jest używany środek do płukania tkanin?

Pozdrawiam

Krystian
    jacek0503
    Level 21  
    Plamy nie sa oleiste. Pranie w temperaturze około 60 stopni. Środek do płukania tkanin jest używany. Proszki są dobrej jakości i płyny tez.
    january wietrzyk
    Level 19  
    Witam. Plamy często zostawia płyn do płukania (za duża dawka lub jest to koncentrat i trzeba go rozrzedzić).Zrób pranie bez płynu do płukania.
    jacek0503
    Level 21  
    Właśnie wlałem płyn do czyszczenia pralki i ja włączyłem. Zobaczymy co to da.
    jacek0503
    Level 21  
    Niestety ciąg dalszy... Przez pewien czas było dobrze, ale niestety czas ten minął. Mimo płukania płynami do czyszczenia pralki, a nawet calgonem dalej pralka bardzo plami.
    Co robić? Jak żyć? Zbierać na nowa pralkę?
    Gobro
    Level 31  
    Wsyp do bębna pralki 1/2 woreczka soli niejodowanej i włącz pralkę na 95 stopni (bawełna). Po tym praniu powinno być czysto.
    jacek0503
    Level 21  
    No to teraz dla potomnych. Rozwiązanie problemu brudzenia przez pralkę. Problemem był wąż doprowadzający wodę do pralki - wąż wraz z przedłużką. Po wymianie węza wszystko jest ok.