Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafic Vivaro Primastar - Jaki silnik w zamian za F4R720 F4R.720 ?

14 Sty 2017 16:39 3000 12
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie,

Chciałbym zastąpić silnik 2.0 16V 120 KM o oznaczeniu Renault F4R.720 jakimś innym silnikiem pasującym do 6 biegowej ręcznej skrzyni biegów PK6 w Vivaro Trafic Primastar (oczywiście moc może być większa :) ).
    Czy ktoś wie jaki silnik będzie pasował do mojego busa ? Nie mogę znaleźć silnika z dokładnie takim oznaczeniem.
  • Poziom 20  
    prawdopodobnie każdy 2.0 16v bedzie pasował ,moc sie nie bierze ze słupka tylko osprzętu i sterowania
  • Poziom 11  
    A model 2.0 16V IDE też powinien pasować ?
  • Poziom 32  
    Nie . Bo to silnik F5R.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj się dowiedziałem, że silnik F4R ma raz pompę wody na pasku rozrządu a innym razem na pasku wielorowkowym. Czy jeśli mam pompę wody na pasku rozrządu, to silnik z pompą wody po drugiej stronie odpada ?
  • Poziom 32  
    Raczej musisz szukać silnika takiego jaki był albo remontować stary.
    Co mu się stało ?
  • Poziom 11  
    Uważam że nie ma opcji że pasuje każdy blok F4R ponieważ są różne skrzynie biegów. Ja mam skrzynię PK6, która zazwyczaj jest łączona z dieslem i tylko w Espace IV występuje z silnikiem F4R 2.0 16V.
    Niestety wolnossący F4R w Espace IV jest wyposażony w zmienne fazy rozrządu, których u mnie nie ma i nie ma jak nimi sterować, natomiast tylko 2.0 Turbo nie ma zmiennych faz rozrządu.
    Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
    Czy ktoś ma może tabelę połączeń skrzyń biegów z silnikami wg kodów F4R.7XX ?
  • Poziom 32  
    amedo napisał:
    Czy ktoś ma może tabelę połączeń skrzyń biegów z silnikami wg kodów F4R.7XX ?

Myślę że takie rzeczy tylko w "Erze" :cry:
    Jest jeden numer nadwozia do którego jest przypisany typ silnika i skrzyni biegów z wyznacznikami i do tego jeszcze z numerami seryjnymi tych podzespołów. Producent nie przewidział że ktoś będzie chciał zakładać inny silnik do innego pojazdu i łączyć go z inną skrzynią biegów :cry:
  • Poziom 11  
    Nie tylko w Erze hehe
    W załączniku przesyłam tabelę połączeń wszystkich silników i skrzyń biegów w Renault Espace

Pewnie istnieje takie samo zestawienie dla wszystkich innych modeli Renault/Dacia.
    Silniki i ...SPACE.docx Download (27.67 kB)
  • Poziom 32  
    Nie wiem czy zauważyłeś że nie jest to oryginalny dokument , tylko stworzony przez kogoś w WORD na własne potrzeby i nie jest to cały dokument tylko jego część brakuje plików dla hiperłączy.
    Nie wiem czy też zauważyłeś na podstawie tego dokumentu że nie ma dwóch typów sinika pasujących do takiej samej skrzyni.
    Bardzo w to wątpię czy istnieje podobny dokument dla Trafica/Vivaro/Primastara , a jeśli istnieje to za bardzo nic nie wniesie do sprawy.
    Tutaj jedynie może pomóc ktoś kto już robił podobne układanki lub samemu zebrać wszystkie informacje na temat silników dostępnych na rynku wtórnym , co wiąże się niestety z wizytą w dziesiątkach szrotów z kartką , aparatem i metrem .
    Jak i również w ASO w celu ustalania numerów wspólnych części dla poszczególnych silników.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o źródło tego pliku to jak dobrze zauważyłeś są w nim linki do plików u kogoś na komputerze (notabene plików graficznych z wizualizacją silnika lub skrzyni biegów).
    Jest to znaleziony w necie dokument, który jest częścią programu do rozkodowywania VIN o nazwie EUVID. Na podstawie fragmentu VIN z pierwszej kolumny program rozpoznaje kod sprzedażowy danego egzemplarza i wyrzuca kod silnika i kod skrzyni biegów. Swoją drogą jakby ktoś z Was miał dostęp do systemu EUVID to proszę o kontakt.
    Program zawiera również inne modele wszystkich popularnych marek w takich samych tabelach. Renault wykombinował w ten sposób, że każdy kod silnika nie był połączony z więcej niż jednym rodzajem skrzyni biegów.
    Dlatego jest tak wiele kodów silników F4R. Zaczynają się od F4R 700 2,0 16v Espace 3 1998 cc 103 kW 140 HP JE00 JE02 JE0L JE0N a kończą na F4R 897 2,0 16v Espace 4 1998 cc 125 kW 170 HP JK1D.
    Dokładnie naliczyłem 55 różnych kodów silników z serii F4R (może być ich więcej).
    I wtedy możemy ustalić że silnik: F4R 700 był połączony w Espace 3 ze skrzynią JC5 019. Co więcej ostatnia cyfra kodu silnika mówi czy był w "pakiecie" ze skrzynią automatyczną czy manualną.
    Numery wspólnych części mogą nie występować, ponieważ są marki które nadają różne numery części dla różnych modeli ze względu na przykład na prestiż danego modelu co stanowi wyróżnik ceny.