Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool ARC2353 - Czujnik temperatury zewnętrznej.

14 Sty 2017 18:50 1215 4
  • Poziom 17  
    Witam.
    Lodówka jak w temacie. Jak oszukać lub ominąć czujnik temp. zewnętrznej. Stoi ona w pomieszczeniu gdzie temp. jest poniżej 10 stopni. Jak ustawię, żeby mroziła w zamrażalniku to zamraża też w chłodziarce. W innym położeniu ani nie mrozi ani nie schładza. Może ktoś wie przynajmniej gdzie ten czujnik jest w tej lodówce.
    B. proszę o podpowiedzi. Tadeusz.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    W tej lodówce nie ma żadnego czujnika temperatury zewnętrznej. To że lodówka nie pracuje prawidłowo w tem. poniżej 10C wynika z charakterystyki termostatu.
  • Poziom 17  
    Nie jestem specem od AGD, ale co ma termostat wspólnego z temperaturą zewnętrzną. Termostat jest wewnątrz lodówki, która z założenia jest szczelna termicznie i temperatura zewnętrzna nie powinna wpływać na zachowanie termostatu.
    Może ktoś się wypowie na ten temat. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Z instrukcji obsługi:
    Cytat:
    ...Urządzenie należy ustawić w miejscu
    suchym i z dobrą wentylacją. Urządzenie
    zostało przewidziane do funkcjonowania w
    środowisku, w którym temperatura zawiera
    się w następujących zakresach, zależnych
    od klasy klimatycznej podanej na tabliczce
    znamionowej: działanie urządzenia może
    ulec pogorszeniu, gdy przez dłuższy czas
    funkcjonować będzie w temperaturze
    wyższej lub niższej w stosunku do
    podanego przedziału....

Klasa
    Klimatyczna
    Temp. Otocz.
    (°C)
    SNOd 10 do 32
    NOd 16 do 32
    STOd 16 do 38
    TOd 16 do 43

Jaką Ty masz klasę ? Założę się, że "N".

Niektóre lodówki (innych marek) mają funkcję "oszukiwania" termostatu - pozostaje włączone na stałe światło w lodówce co skutkuje podniesieniem temperatury i w konsekwencji częściej uruchamia się agregat - przez co zamrażarka pracuje prawidłowo. U Ciebie tej funkcji nie ma więc będzie jak napisałeś: albo zamrożone jest wszystko albo zamrażarka nie domraża. Ten model nie ma czujnika temp. zewnętrznej.

[edyta]
    Może trzeba zasymulować tę funkcję i zewrzeć styki wyłącznika światła, który jest uruchamiany drzwiami ? To domorosła przeróbka ale kto wie.. może zadziała.

[edyta 2]
    Nie wiem tylko czy ta żarówka nie będzie za silnym źródłem ciepła. Tu -> Link mowa jest o 5W.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Dzięki za porady. Załączenie światła wewnętrznego na stałe trochę poprawia pracę tej lodówki, ale to nie załatwia problemu. Teraz już wiem, że ta lodówka nie ma żadnej elektroniki, a tym samym nie może mieć czujnika temp. zew. Jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.