Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 814 eco power - Zapala się kontrolka FMR i żarzy się kontrolka ładowan.

14 Sty 2017 18:54 1509 1
 • Poziom 4  
  Witam.
  Mercedes 814 eco power silnik 4,2 rocznik 96.
  Mam zapytanie do Kolegów elektryków.Chodzi o to,że po włączeniu zapłonu(zapaleniu się kontrolek) kontrolka ładowania lekko się żarzy.Po odpaleniu silnika kontrolka ładowania nadal się źarzy ale po 3 sekundach zapala się również kontrolka FMR.Ładowania brak.Po wprowadzeniu silnika na wysokie obroty FMR gaśnie,ładowanie jest ok ale kontrolka ładowania nadal się źarzy.Po kilku minutach wygasa i wszystko jest ok.
  Nadmienię,że taki objaw był przed regeneracją alternatora.Po pełnej regeneracji,wymianie regulatora na oryginalnego Bosch-a,wymianie stojana,łożysk,pierścieni ślizgowych objaw jest taki sam.Poczytałem trochę na forum i podejrzewam sterownik FMR który ponoć daje prąd wzbudzenia alternatora.

  Jeżeli Ktoś może pomóc,będę wdzięczny.
  Altek regenerowany był w profesjonalnym serwisie alternatorów i na stanowisku kontrolnym wszystko jest dobrze.Sprawdzane dwa razy,więc przyczyna leży raczej po stronie instalacji w aucie.

  Jeżeli Ktoś może pomóc,będę wdzięczny.

  Dziękuję i pozdrawiam /Jacek/
 • Poziom 12  
  W pierwszej kolejności sprawdził bym kabel wzbudzenia alternatora, niebieski, jeśli jest tak samo jak w młodszych rocznikach to idzie do złączy po lewej stronie auta, obok kierowcy. Wtyczka nr 1, będą w niej dwa kable, niebieski i biały z niebieskim paskiem obok siebie, niebieski to wzbudzenie, biały z paskiem to sygnał W z alternatora. Ja jak się z taką sytuacją spotykałem to najczęściej kabel śniedział na belce pod chłodnicą. ewentualnie na prawej podłużnicy pod alternatorem. Nie zdarzyło mi się żeby usterka leżała w wiązce na podszybiu. Można to obejść puszczając nowy kabel od alternatora do wspomnianej wtyczki jednak z doświadczenia wiem że jak przegnił jeden kabel, za chwilę w tym miejscu polecą następne więc warto znaleźć miejsce usterki.