Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1.1 95r - Rytmiczne stuki przy hamowaniu silnikiem/toczenie się

14 Sty 2017 21:30 639 2
  • Poziom 3  
    Witam.
    Mam problem z dziwnymi odgłosami z okolicy skrzyni biegów przy prędkości powyżej 30 km/h.
    Podczas przyśpieszenia, dodawania gazu jest ok.
    Podczas toczenia się na odpalonym/zgaszonym silniku na biegu/luzie z wciśniętym/ nie wciśniętym sprzęgłem z okolicy skrzyni biegów/przegubów zewn. Słychać rytmiczny stukot, którego częstotliwość jest proporcjonalna do prędkości, przypominający wsadzoną w szprychy roweru kartę/ patyk.
    Proszę o pomoc, co to może być:
    Mechanik: " lol nigdy czegoś takiego nie słyszałem, jeździć aż się rozwali to będzie wiadomo"
    Mechanik2 " łożysko oporowe", na pytanie czy ono czasem nie powinno zmieniać dźwięku przy wciskaniu sprzęgła? Odp. " to jeździć aż się rozwali będzie na 100% bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem"
    Pseudomechanik " Skrzynia na bank".
    Ktoś ma inne pomysły?

Podczas toczenia się auta na luzie z wduszonym sprzęgłem obraca się/pracuje
    Koło
    Tarcz hamulcowa
    Łożysko w prowadnicy
    Przegub zew/wew
    I? ( Nie wiem co tam w skrzyni, wyjme i włoże skrzynie, ale mechanikiem nie jestem, a świadomość tego tam w środku ułatwi mi wykrycie przyczyny).
  • Poziom 3  
    Zamierzam unieść jedno koło, dać bieg i rozbujac koło do 30< km/h i powtórzyć to z drugim. ( potrzebuje druga osobę do pomocy, jutro rano dam znać czy na obu to samo).
    Jeśli problem występuje na jednym to zmienię półoś ( na szrocie są za 20 zł).
    Czy coś jeszcze mogę sprawdzić?
    Dodam, że jak przyśpieszam to problemu nie ma.
    Czy to może być coś w skrzyni? Coś co jestem w stanie obadac przez dziurę po półosi.

Po podniesieniu lewej strony grzechotka.
    Po podniesieniu prawej strony grzechotka plus szarpanie budą.
    Coś jakby mechanizm różnicowy "nie wiedział" że koło nie ma przyczepności i próbował ruszyć...
    Od której półosi zacząć? :E

jenusz11 napisał:
    obstawiam przegub wew.

Prawy przegub wewnętrzny.
    Po jakimś czasie odgłos ucichł, ale pojawił się straszny łomot przy skręcaniu w jedną i drugą stronę, oraz przy ruszaniu szarpnięcie.
    Prawa (długa) półoś jak się nią ruszało ręką, chodziła góra dół w okolicy skrzyni.