Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H 1.9 2006r - Wlałem benzyne do diesela

15 Sty 2017 10:13 1266 7
  • Poziom 3  
    Witam.
    Przez moje roztargnienie przez przypadek nalałem do Opla Astry 1.9 H z 2006r. benzyny - było to ok 5 litrów - jak się tylko zorientowałem dolałem do pełna ropy - czyli razem było 60 litrów. Dodam że mam w aucie pompo wtryski. Jakie mogą być tego negatywne skutki?? Co mam z tym zrobić??
  • Poziom 38  
    W takiej ilości nie powinno się nic stać. Jak wypalisz część to dalej znowu ON.
  • Poziom 28  
    AguguM napisał:
    Co mam z tym zrobić??

Najrozsądniej byłoby wymienić to paliwo. Ale "operacja" może być uciążliwa zatem jako wyjście awaryjne dolej do zbiornika około 50 - 100 mll oleju silnikowego aby chronić pompowtryskiwacze i następnie po zużyciu każdych kilku ( 5- 10) litrów paliwa dolewaj olej napędowy. W ten sposób bezpiecznie wybrniesz z problemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    AguguM napisał:
    jak się tylko zorientowałem dolałem do pełna ropy

Jeden błąd za mało, trzeba było dołożyć drugi :D
    Trochę za dużo procentów benzyny w ropie, lepiej to wypompować i dolewać po piątce miksa do każdego tankowania.
  • Poziom 39  
    Nic nie wypompowuj, jeśli dobrze podałeś proporcje, to nic się nie stanie. 12% dodatek paliw lekkich nie wywoła reperkusji.
  • Poziom 21  
    Dwa lata temu przez moje roztargnienie zalałem merive 1,7 cdti benzyną w ilości ok. 3l. Od razu dolałem 25l ON. Nic się nie wydarzyło przynajmniej u mnie.
  • Poziom 38  
    Podczas minionych mrozów mając problemy z paliwem sam wlewałem świadomie litr benzyny na 10 litrów ON tyle że starsza generacja silnika bez CR.