Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Canonów IR2520 na nowszy model

bialy20 15 Sty 2017 11:11 483 4
  • #1 15 Sty 2017 11:11
    bialy20
    Poziom 20  

Witam, posiadamy w firmie około 30 Canonów IR2520. Mają już 7 lat i należy rozważyć wymianę na nowszy model. Wymagania? Oczywiście lan, duplex, ksero, no i koszty koszty wydruku jak najniższe... Mile widziana w miarę prosta konstrukcja, możliwość naprawy prostych usterek we własnym zakresie.

0 4
  • Konica Minolta
  • #2 15 Sty 2017 20:05
    suri1986
    Poziom 23  

Tyle maszyn to chyba bym poszedł w dzierżawe, bo przy zakupie to kupa kasy. Zależy od wymogów. Czy przez te lata pracy Canon IR 2520 wystarczał? Jeśli tak, to szukać czegoś podobnego. Ewentualnie można w jakąś poleasingową Konice wejść.

1
  • Konica Minolta
  • #3 15 Sty 2017 20:44
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Skoro sprawdziły się iR2520 to wymieńcie je na nowe iR2520 :) Ten model jest cały czas dostępny jako nowy . Dopiero co dwie instalowałem w zeszłym tygodniu :)
    Jak potrzebujesz to 30 też załatwię :)

C.

1
  • #4 15 Sty 2017 21:09
    bialy20
    Poziom 20  

copyman napisał:
    Skoro sprawdziły się iR2520 to wymieńcie je na nowe iR2520 :) Ten model jest cały czas dostępny jako nowy . Dopiero co dwie instalowałem w zeszłym tygodniu :)
    Jak potrzebujesz to 30 też załatwię :)

C.

I sprawdziły się i nie... Najpierw były spore problemy z folią fusera. Fakt, były na gwarancji, więc wymiana nas nic nie kosztowała. Teoretycznie oczywiście, bo były przecież przestoje. Chyba wszystkie były wymienione w ciągu kilku miesięcy. Teraz zaczęły się problemy z bębnami światłoczułymi, koszt nowego to około tysiąc złotych. Pewnie, można kupić zestaw naprawczy za około 300zł, ale to już zdecydowanie mnie trwałe rozwiązanie.

0
  • #5 16 Sty 2017 07:38
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Dobry zamiennik spokojnie 50-70 tys zrobi. W porównaniu z ceną oryginału to i tak opłacalna wymiana moim zdaniem. Mam bardzo dużo tych maszyn u klientów i wymieniamy bębny na zamienniki. Przynajmniej można się z klientem spotkać bo przy oryginałach czasem po dwa lata się nie odzywał :) Taniej bedzie zrobić wymianę na zamienniki niż maszyny wymieniać moim zdaniem.

C.

1