Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam telefonu w budżecie do 600zł

Yeti16 15 Sty 2017 12:52 936 19
  • Poziom 3  
    Witam, szukam smartfona do 600zł. Urządzenie powinno:
    *Robić przyzwoite zdjęcia,
    *Posiadać co najmniej 8GB pamięci,
    *Wyświetlacz 5"+,
    *Na Androidzie,
    *Opcjonalnie LTE/mocna bateria/Dual SIM

Zastanawiam się nad kilkoma modelami:
    *Samsung J3 2016,
    *Asus Zenofone 5"
    *KG K8,
    *Lenovo A8(A806),
    *TP-Link Neffos C5 - nawet nie wiedziałem jakie telefony robią, jakieś doświadczenia?
    *Kruger&Matz Flow 4S,
    *Xiaomi Redmi 4A -podobnie jak TP-Link. Jakieś opinie o Xiaomi?
    *Lenovo PHAB,

Dzięki.
  • MagBoss

• Poziom 17  
    Przemyśl zakup Sony Xperi Z1 lub Z2. Całkiem przyzwoite telefony w tym budżecie i są do nich części zamienne. Telefony które podałeś (z wyjatkiem samsunga) wykluczam z jednego podstawowego powodu a mianowicie nie ma do nich części zamiennych. Czyli jeśli uszkodzisz telefon to musisz liczyć się z zakupem drugiego telefonu bo czasami naprawa może nie być opłacalna.
  • Poziom 3  
    raptowny13 napisał:
    Przemyśl zakup Sony Xperi Z1 lub Z2. Całkiem przyzwoite telefony w tym budżecie i są do nich części zamienne. Telefony które podałeś (z wyjatkiem samsunga) wykluczam z jednego podstawowego powodu a mianowicie nie ma do nich części zamiennych. Czyli jeśli uszkodzisz telefon to musisz liczyć się z zakupem drugiego telefonu bo czasami naprawa może nie być opłacalna.

Zerknę na nie, dzięki za radę.

A gdybyśmy nie patrzyli pod kątem dostępności zamienników?
  • Poziom 32  
    Yeti16 napisał:
    Jakieś opinie o Xiaomi?

Mało Ci opinii w internecie o tym producencie? Trochę zaangażowania.

Zenfone 5 i przyzwoite zdjęcia - mija się z celem.
    Kruger&Matz to czarna lista jeśli chodzi o smartfony - kiepska jakość, nie mają nic ciekawego w ofercie. J3 2016 nie ma czujnika światła - brak automatyczniej regulacji jasności ekranu. LG K8 - nic ciekawego według mnie. Xiaomi jak najbardziej polecam. Redmi 4A to udany model. Można jeszcze poszukać Redmi 3 jakby się znalazł. Żeby nie było, że TYLKO Xiaomi polecam (choć tak nie jest) jak mi to ktoś kiedyś zarzucił to jako alternatywę mogę jeszcze zaproponować np. Honor 4X - rówież bdb smartfon. Ewentualnie Moto G 3 3rd Gen - czysty android i płynne działanie pomimo, że procesor nie zachwyca.

P.S. Ale według mnie Xiaomi to najlepszy wybór.

No i jeszcze pytanie takie czy bierzesz pod uwagę używane telefony?
  • Poziom 3  
    cxzcxz123 napisał:
    Yeti16 napisał:
    Jakieś opinie o Xiaomi?

Mało Ci opinii w internecie o tym producencie? Trochę zaangażowania.

Oczywiście czytałem o tym smartfonie w sieci.. Mnie interesuje dyskusja.

W takim razie z kruger&Martz rezygnuje.

Interesują mnie tylko nowe telefony.

• Poziom 17  
    Nie wiem czemu w wielu osobach przekonanie iż nowe telefony które oferują ilości ram niekiedy przekraczające pamięć naszego komputera są lepsze i nie będą się zacinać. Chcesz się pochwalić kolegom że masz 2 czy tam ile GB ramu w telefonie albo kilkurdzeniowy procesor? Przy systemie operacyjnym jakim jest Android telefon po pewnym czasie i tak zacznie się zacinać. Moim zdaniem jak już koniecznie chcesz androida to kup ale używanego polecanego przez wielu.
  • Poziom 3  
    Jestem zdecydowany na Xiaomi, tyle że w moim zasięgu jest kilka modeli:
    Redmi 3
    Redmi 3S
    Redmi 3X
    Redmi 4
    Redmi 4A
    no i minimalnie droższy Redmi Note 2.

Porównałem sobie parametry telefonów, ale może wiecie, które z nich były udane lub nie.
  • Poziom 32  
    Biorąc pod uwagę cenę to wszystkie są udane.

Gdybym ja miał wybierać:
    Note 2 - wydajniejszy niż reszta, ale potrafi się nagrzać, tylko 3000mAh, aparat nie powala - dla mnie odpada - dobry telefon ale napisałeś, że masz do wyboru jeszcze inne.
    Redmi 4A - bateria mniejsza niż w pozostałych
    Redmi 3 - brak czytnika linii papilarnych, no i Redmi 3S to jego ulepszona wersja (skoro napisałeś, że można Redmi 3S to po co brać Redmi 3)

Redmi 3x to chyba Redmi 3S (z małymi różnicami) tylko, że przeznaczony na rynek chiński. Nie wiem czym to się różni.

Pozostają Redmi 4 i Redmi 3S. Redmi 4 nie ma chyba diody podczerwieni - niekoniecznie porzebny ale fajny bajer. Także ja bym brał Redmi 3S.

Taki bym wybrał przy założeniu, że ceny nie różnią się zbytnio.
  • Poziom 3  
    cxzcxz123 napisał:
    Biorąc pod uwagę cenę to wszystkie są udane.

Gdybym ja miał wybierać:
    Note 2 - wydajniejszy niż reszta, ale potrafi się nagrzać, tylko 3000mAh, aparat nie powala - dla mnie odpada - dobry telefon ale napisałeś, że masz do wyboru jeszcze inne.
    Redmi 4A - bateria mniejsza niż w pozostałych
    Redmi 3 - brak czytnika linii papilarnych, no i Redmi 3S to jego ulepszona wersja (skoro napisałeś, że można Redmi 3S to po co brać Redmi 3)

Redmi 3x to chyba Redmi 3S (z małymi różnicami) tylko, że przeznaczony na rynek chiński. Nie wiem czym to się różni.

Pozostają Redmi 4 i Redmi 3S. Redmi 4 nie ma chyba diody podczerwieni - niekoniecznie porzebny ale fajny bajer. Także ja bym brał Redmi 3S.

Taki bym wybrał przy założeniu, że ceny nie różnią się zbytnio.

Xiaomi 3S jest też moim faworytem.

Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 6  
    raptowny13 napisał:
    Nie wiem czemu w wielu osobach przekonanie iż nowe telefony które oferują ilości ram niekiedy przekraczające pamięć naszego komputera są lepsze i nie będą się zacinać. Chcesz się pochwalić kolegom że masz 2 czy tam ile GB ramu w telefonie albo kilkurdzeniowy procesor? Przy systemie operacyjnym jakim jest Android telefon po pewnym czasie i tak zacznie się zacinać. Moim zdaniem jak już koniecznie chcesz androida to kup ale używanego polecanego przez wielu.

Przepraszam, że się wetnę, ale taki rażący brak wiedzy nie może pozostać bez komentarza. 2GB RAMu to na dzisiaj absolutne minimum, wystarczy może na 1,5 roku dobrego korzystania bez zacinek. I tak, jest to najważniejsza specyfikacja w telefonie, bo dzięki temu, oraz optymalizacji telefon działa sprawnie. I to właśnie Xiaomi oraz Apple mają najlepszą optymalizację na rynku, z tym, że Xiaomi o podobnym parametrach jest trzy razy tańsze. A to już nie te czasy, gdy telefon można używać po 8 lat. 3 lata max. i trzeba wymieniać, rynek się zmienił panie kolego. Xiaomi jest polecane przez może niewielu, ale Ci co polecają, mają wiedzę na temat smartfonów.

Dziękuję, pozdrawiam :)
  • Poziom 3  
    AAAdrianOOO napisał:

Przepraszam, że się wetnę, ale taki rażący brak wiedzy nie może pozostać bez komentarza. 2GB RAMu to na dzisiaj absolutne minimum, wystarczy może na 1,5 roku dobrego korzystania bez zacinek. I tak, jest to najważniejsza specyfikacja w telefonie, bo dzięki temu, oraz optymalizacji telefon działa sprawnie. I to właśnie Xiaomi oraz Apple mają najlepszą optymalizację na rynku, z tym, że Xiaomi o podobnym parametrach jest trzy razy tańsze. A to już nie te czasy, gdy telefon można używać po 8 lat. 3 lata max. i trzeba wymieniać, rynek się zmienił panie kolego. Xiaomi jest polecane przez może niewielu, ale Ci co polecają, mają wiedzę na temat smartfonów.

Dziękuję, pozdrawiam :)

Jest polecane przez niewielu, bo prawdę mówiąc stosunkowo niewielu o nich słyszało. Chociaż pomału zaczynają się pojawiać na pólkach sklepowych w Polsce. Druga sprawa to cena, dla niektórych niska cena jak na takie parametry musi być okupiona kiepskim wykonaniem co wiąże się z wysoką awaryjnością. Kolejna rzecz to kraj produkcji. Xiaomi - wiadomo typowy Chińczyk, ale nikt nie powie tak o iPhone, który może i jest zaprojektowany w USA, ale fabryki znajdują się w Chinach. Nigdy nawet nie słyszałem żeby ktoś Huawei nazwał Chinczykiem. Wydaje mi się, że dzieje się tak ponieważ marka reklamowana przez Lewandowskiego dawno weszła na polski i świtatowy rynek. Według mnie i Xiaomi umocni swoją pozycję w Polsce, trochę reklamy a za kilka lat może być flagowcem. Pod warunkiem, że kampania nie będzie się wiązała z wyższą ceną :]
  • Poziom 9  
    raptowny13 napisał:

Tak, dokładnie tak jest. Posiadam Huawej Honor 6, bateria 3100, 3GB RAM, 16GB pamieci, 8 rdzenic procesora, Android – 5.0 Lollipop. Wszystko pięknie działa, ale czasem są takie momenty, że przytnie i musze poczekać chwile, ale nie ma też tak że musze włączyć i wyłączyć ponownie.. Mówisz że to normalne dla Androida a jak jest z Iphonami?
  • Poziom 6  
    4emtec napisał:
    raptowny13 napisał:

Tak, dokładnie tak jest. Posiadam Huawej Honor 6, bateria 3100, 3GB RAM, 16GB pamieci, 8 rdzenic procesora, Android – 5.0 Lollipop. Wszystko pięknie działa, ale czasem są takie momenty, że przytnie i musze poczekać chwile, ale nie ma też tak że musze włączyć i wyłączyć ponownie.. Mówisz że to normalne dla Androida a jak jest z Iphonami?

Iphone mają najlepszą optymalizację, nawet trzyletni 5s może mieć masę aplikacji i działać płynnie - wiem co mówię :) Co do twoich 3GB RAMu, masz zapewne zaśmiecony telefon. Ja mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro z wersją 2GB RAMu, Android 6.0 i żadnych ścinek :)
  • Poziom 9  
    AAAdrianOOO napisał:
    4emtec napisał:
    raptowny13 napisał:

Iphone mają najlepszą optymalizację, nawet trzyletni 5s może mieć masę aplikacji i działać płynnie - wiem co mówię :) Co do twoich 3GB RAMu, masz zapewne zaśmiecony telefon. Ja mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro z wersją 2GB RAMu, Android 6.0 i żadnych ścinek :)

Co zrobić żeby go oczyścić? używasz jakiś specjalnych aplikacji? Jedynie co mi przychodzi do glowy to czyszczenie pamieci z menadzera telefonu.
  • Poziom 11  
    Nie można też zapomnieć o innych firmach, oferowanych na rynku azjatyckim, a jest tego mnóstwo :), części też są do tych urządzeń przynajmniej oryginalne w dobrej cenie ;)

Mój ostatni wybór padł na redmi 4 pro 3gb/32gb zapłaciłem 145$ ale dziś widziałem że można było kupić redmi note 4 pro 3/64 za 160$

Mam nadzieję że nie zostanę zganiony :)
    Polecam forum telchina :) jest tam bardzo dużo informacji o telefonach, dobrych ofert :)
  • Poziom 11  
    Yeti16 napisał:
    Witam, szukam smartfona do 600zł. Urządzenie powinno:
    *Robić przyzwoite zdjęcia,
    *Posiadać co najmniej 8GB pamięci,
    *Wyświetlacz 5"+,
    *Na Androidzie,
    *Opcjonalnie LTE/mocna bateria/Dual SIM

Zastanawiam się nad kilkoma modelami:
    *Samsung J3 2016,
    *Asus Zenofone 5"
    *KG K8,
    *Lenovo A8(A806),
    *TP-Link Neffos C5 - nawet nie wiedziałem jakie telefony robią, jakieś doświadczenia?
    *Kruger&Matz Flow 4S,
    *Xiaomi Redmi 4A -podobnie jak TP-Link. Jakieś opinie o Xiaomi?
    *Lenovo PHAB,

Dzięki.

Ja bym polecił Ci:
    asus zenfone 2 laser w wersji 32gb
    huawei p9lite
    lg lscreen
    htc desire 626
  • Poziom 6  
    4emtec napisał:
    AAAdrianOOO napisał:
    4emtec napisał:
    raptowny13 napisał:

Co zrobić żeby go oczyścić? używasz jakiś specjalnych aplikacji? Jedynie co mi przychodzi do glowy to czyszczenie pamieci z menadzera telefonu.

Mówiąc "zaśmiecony", mam na myśli wiele niepotrzebnych procesów, które nie są ubijane :) Po pierwsze - nakładka od Xiaomi, czyli MIUI dobrze ubija procesy, a po drugie polecam poczytać o aplikacji Greenify :)
  • Poziom 9  
    uzywam optymalizatora, ktory kasuje procesy i zamykam aplikacje niepotrzebne. Zobacze jeszcze Geenify, moze to co zmieni.
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Kupiłem Xiaomi Redmi 3S. Super się sprawuje, polecam wszystkim.

Temat do zamknięcia.