Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Megane Scenic 96 1.6 - Nie działa nawiew w kabinie

szajba2020 15 Jan 2017 13:03 3858 3
 • #1
  szajba2020
  Level 5  
  Witam
  Posiadam Renault Megane Scenic 96 rok 1.6 8v. Od chwili zakupienia nie działał mi nawiew od 1-5 działał tylko na biegu 6. Dokładnie wczoraj padł całkiem. Przy przekręceniu pokrętła na 6 słychać załanczający się przeiaźnik w module sterowania montowany na podszybiu lecz nawiew nie reaguje. Dokonałem wstępnych pomiarów i ustaleń:
  - bezpieczniki w skrzynce bezpieczników sprawdzonego i są ok;
  -wiatrak sprawdzony i jest ok.
  - spradziłem napięcie i wygląda to tak jak by masy niepodawało a mianowicie. Do wentylatora idą trzy kable dwa brązowe które są zespolone i jeden czerwony. Sprawdzałem napięcie na tych kablach bez rezultatu, ale gdy na dwa kable brązowe podłączymy plus z miernika i masę podejmiemy pod drzwi miernik pokazuje oko 10v. Co więcej gdy podłączymy masę prosto z akumulatora do tych dwóch kabli brązowych załącza się przeiaźnik obok wiatrka i podaje napięcie ok 12 v na czerwony kabel w tedy wentylator się załącza i działa tak samo na wszystkich biegach. Gdzie mogę szukać?
 • #3
  szajba2020
  Level 5  
  Otóż tak.. Kupiłem dzisiaj nową opornice dmuchawy zamontowałem i niestety dalej dalej dmuchawa nie działa na żadnym biegu. Początkowo działa tylko na najwyższym czyli 6 teraz już na żadnym. Gdzie jeszcze mogę szukać bo mi ręce opadają. Dmuchawa na 100 procent sprawna.
 • #4
  szajba2020
  Level 5  
  Problem rozwiązany. Nie było masy na czarnym kablu, który bezpośrednio wchodzi do opornicy dmuchawy.