Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP270E5E - Brak możliwości wejścia do BIOS i instalacji Windows

15 Sty 2017 14:04 3582 13
  • Poziom 8  
    Witam. Na laptopie Samsung NP270E5E chcialem wykonać Recovery do stanu fabrycznego. Przy około 25% przywracania, wystąpił błąd. Spróbowałem ponownie. To samo. I tak kilka razy pod rząd. Windows 8 nie chciał się już nawet odpalić. Usunąłem więc wszystkie partycje (w tym też reco, przez wlasna glupotę) i chcialem zainstalować Windows 7. Jednakże przy uruchumianiu laptopa widnieje tylko logo SAMSUNG i od razu po nim wyskakuje komunikat:
    Cytat:
    All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop interation.

F4 już nie działa, bo usunąłem wcześniej przez przypadek partycję do tego przeznaczoną. Komputer nie czyta ani bootowalnego pendriva, ani płytki z W7. Nie da się też wejść do BIOSu, aby może ustawić priorytety bootowania. Nic. Próbowałem wszystkich kombinacji odnalezionych w internecie. Z Fn lub bez; ESC, F2, F4, F8, F10, F12, DEL i wszystkie inne "eFy". Za każdym razem kończy się resetowaniem komputera i powrotem do punktu wyjścia, czyli do w/w komunikatu. Postanowiłem zresetować BIOS poprzez połączenie dwóch pinów na płycie głównej. Nie pomogło. Kolejnie rozkręciłem laptopa i wyciągnałem na ponad minutę bateryjkę CR2032. Również bez skutku. Wyciągnąłem dysk i zamontowałem w drugim laptopie. Udało się zainstalować W7. Jednak po przemontowaniu dysku do "zepsutego" laptopa, znow ten komunikat, Win się nie odpala. Wsadziłem dobry dysk z W8 z innego laptopa do zepsutego - również nie działa. Podsumowując: oba dyski działają na dobrym laptopie, żadnego nie czyta zepsuty, wywalając wciąż komunikat i resetując się przy jakiejkolwiek próbie wejscia do BIOSu. Proszę o pomoc, pozdrawiam!
  • Poziom 36  
  • Spec od komputerów
    Miałem niedawno identyczny problem w tym samym laptopie. W tym konkretnym modelu brak możliwości wejścia do BIOS najczęściej spowodowane jest uszkodzeniem dysku twardego. Wyjmij dysk i sprawdź czy uda się wejść do BIOS (u mnie poskutkowało). Po sprawdzeniu dysku w innym komputerze okazało się, że nadaje się on jedynie do wyrzucenia. Do BIOS wchodzi się naciskając klawisz F10.
  • Poziom 8  
    Wyjęcie dysku nie pomogło. Wciąż to samo. I czy aby na pewno dysk mógł się uszkodzić skoro na drugim laptopie normalnie zainstalowałem na nim Win7?

EDIT
    Prawdopodobnie padł chipset odpowiedzialny za BIOS. W normalnym przypadku można by było wymienić kość, ale że tutaj jest ten BIOS zintegrowany, trzeba wymienić płytę główną. Nowa to koszt ponad 2000zł, więc znacznie przewyższa wartość laptopa, ale używki chodzą po 200-300zł. Znalazłem nawet taką za 200zł w mojej okolicy. Pochodzi z takiego samego laptopa, wygląda tak samo. Różni się jednak jedynie trochę oznaczeniem. U mnie jest to:
    Cytat:
    BA41-02243A

Natomiast w przedmiocie sprzedaży jest:
    Cytat:
    BA41-02206A

Ale powinno pasować, bo po myślniku to chyba numer egzemplarza, prawda?

Scaliłem. RADU23
  • Spec od komputerów
    Nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał. Laptop ten, jak każdy inny ma BIOS w osobnej kości SPI i można ją bez problemu przeprogramować.
  • Poziom 1  
    Samsung NP270E5E - Brak możliwości wejścia do BIOS i instalacji Windows
    W moim Samsungu NP355E7C pomoglo wylaczenie w BIOSie opcji "Secure Boot" i nastepnie wybranie Legacy OS. Jezeli chcemy uruchomic inny Win niz 8 to musi byc wybrane Legacy OS. Wszystko w Biosie jest opisane w okienku po prawej stronie...
  • Poziom 43  
    Tylko nie da sie wejsc do BIOS/UEFI (nie mam mozliwosci uzycia polskich znakow w tym momencie).
  • Poziom 11  
    Podłączam sę do tematu, ten sam problem z tym samym laptopem. Wychodzi na to iż jedynym rozwiązaniem jest przerogramowanie BIOSu, tylko jak tego dokonać? Nawet na stronie Samsunga nie ma BIOSu tego modelu do pobrania.
  • Spec od komputerów
    MastreDziku napisał:
    Wychodzi na to iż jedynym rozwiązaniem jest przerogramowanie BIOSu, tylko jak tego dokonać?

Programatorem. Trzeba znaleźć wsad pasujący do posiadanej płyty, odlutować kość, wgrać wsad i przylutować kość z powrotem.
  • Poziom 11  
    a nie da się z poziomu dosa jakoś wgrać flasherem jakim?
  • Poziom 36  
    Skoro nie jesteś w stanie uruchomić DOS z jakiegokolwiek nośnika, to jak chcesz zaprogramować kość BIOS z jego poziomu?
    Za niewiele ponad 20 złotych możesz kupić programator CH341A, którym możesz zaprogramować wylutowaną wcześniej kość.
    Co do wsadu BIOS - jeśli chcesz dobrać właściwy wsad dla Twojego laptopa, musisz podać oznaczenie jego płyty głównej, bowiem jest ono głównym czynnikiem decydującym o doborze prawidłowego wsadu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam stary temat ale można to obcykać w prosty sposób. dysk jest na sata a więc podłączamy go do innego PC i zaczynamy instalacje. Przy pierwszym restarcie systemy przerywamy, wyłączamy wyciągamy płytę z systemem wyjmujemy dysk i wszystko przekładamy do naszego uszkodzonego laptopka. System sam dokończy instalację i udało się bez biosa. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    PROBLEM ROZWIĄZANY! BEZ LUTOWANIA, BEZ PROGRAMATORA

Włożyłem instalator Win10 na płycie, usunąłem wszystkie partycje > restart.
    Wyjąłem płytę z Win10 i podpiąłem pendrive z Win7 > zainstalowałem Win7.
    Ściągnąłem Samsung Update i kliknąłem Aktualizuj wszystko.
    Program sam pobrał aktualkę BIOSu i zaktualizował.
    Można bez problemu wejść do BIOSu i zainstalować dowolny system.

Mam nadzieję, że pomogłem użytkownikom Samsunga bo jak się okazuje to nagminny problem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Faktycznie najprostrzy sposób.Dziękuję.