Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Wolne pobieranie jednego pliku

15 Sty 2017 14:32 723 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry
    mam internet dostarczany przez lokalnego dostawcę (na bloku jest antena a do mnie kabel ethernet) o parametrach ściąganie 8 Mbps a wysyłanie 2 Mbps, testy na speed test osiągają 90-100% tych wartości. Jednak podczas pobierania plików przez przeglądarkę prędkość ściągania nie przekracza 0,8-1,2 Mbps na plik, (jak pobieram np dwa pliki to każdy ściąga się z prędkością do 1,2 Mbps). Podczas ściągania pliku przez akcelerator pobierania (np. Download Accelerator Manager (DAM)), który dzieli plik na kilka części i je jednocześnie pobiera to w sumie prędkość pobierania wynosi ok 8 Mbps, gdy w programie ustawie aby nie dzielił pliku to ściąga z prędkością do 1,2 Mbps. Problem pojawił się około miesiąca temu, po awarii jakiegoś urządzenia (wtedy w ogóle nie było internetu). Dostawca go wymienił i pojawił się ten problem ze ściąganiem plików. Zgłaszałem problem dostawcy ale on nie wie co może być przyczyną. U sąsiadów też występuje ten problem. Dlatego zwracam się o pomoc w czym może być przyczyna takiego stanu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    staszek112 napisał:
    U sąsiadów też występuje ten problem.

Zatem dostawca ustawił limit mbs/połączenie albo limit jest na serwerze.
    Z innych serwerów też tak pobiera ? przetestuj 4 inne serwery, np pobierz windows/linux ISO.
  • Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie problemem. Przetestowałem kilka serwerów i co mnie zdziwiło to na kilku miałem do 2,4 Mbps. Limitów na serwerze nie ma bo jak ściągałem ten sam plik z "innego neta" to ściągało z pełną prędkością łącza. Porozmawiam z dostawcą o tym limicie mbs/połączenie.