Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC - Brak sygnału w monitorze i brak zasilania klawiatury i myszy

lord_jogurt 15 Jan 2017 16:41 2913 5
GoodRam konkurs
    lord_jogurt
    Level 2  
    Witam serdecznie,

mam problem z uruchomieniem komputera - po wciśnięciu POWER komputer włącza się, wszystkie wentylatory się uruchamiają. Monitor jednak nie dostaje sygnału, a diody na klawiaturze się nie świecą. Gdy do przedniego gniazda USB podpinam telefon, to ładuje się bez problemu.

Konfiguracja sprzętowa:
    Płyta główna Asus P8 P67-M PRO R3.0 Intel P67 LGA 1155
    Procesor Intel Core i7 2600K 3.4 GHz
    Pamięć Corsair DDR3 4096MB x4
    Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E
    Zasilacz Modecom Feel 3 600W PFC
    Dysk WD Caviar GP WD5000AADS
    Obudowa Fractal Design Core 2300

Przeczytałem kilka podobnych wątków i wykonałem następujące czynności:
    1. Reset BIOSu poprzez wyciągnięcie baterii (na całą noc)
    2. Podpięcie innego zasilacza (be quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze (BN224)) - problem nadal występuję
    3. Wyjęcie karty graficznej, odpięcie dysku, wyjęcie RAMu - żadnych dźwięków przy włączaniu - nie wiem czy to brak głośniczka/nie jest podłączony czy jednak coś poważniejszego

Czy jest jakaś szansa, że to jakaś pierdoła, którą łatwo rozwiązać czy raczej awaria płyty głównej/procesora?
  • GoodRam konkurs
  • Helpful post
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    lord_jogurt wrote:
    nie wiem czy to brak głośniczka/nie jest podłączony czy jednak coś poważniejszego

Powinien być podłączony do gniazda na płycie głównej (tam gdzie są podłączone przyciski na obudowie, diody itp.). Jeśli masz taki głośnik - podłącz go, powtórz potem czynności opisane w punkcie 3. Twojego postu i daj znać o efektach.
    Czy wcześniej komputer działał normalnie? Masz do dyspozycji inną kartę graficzną do testów?
    Pozdrawiam
  • GoodRam konkurs
    lord_jogurt
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.

Dydelmax wrote:
    Witam.
    Powinien być podłączony do gniazda na płycie głównej (tam gdzie są podłączone przyciski na obudowie, diody itp.). Jeśli masz taki głośnik - podłącz go, powtórz potem czynności opisane w punkcie 3. Twojego postu i daj znać o efektach.

Komputer nie wydawał dźwięków wcześniej (nawet przy włączaniu, nie mogę znaleźć info, czy ta obudowa posiada jakiś głośniczek :(

Dydelmax wrote:

Czy wcześniej komputer działał normalnie?

Tak, komputer działał normalnie. Po prostu pewnego dnia się nie włączył.

Dydelmax wrote:

Masz do dyspozycji inną kartę graficzną do testów?

Poszukam czegoś i spróbuję

Dzięki za wskazówki!

Dodano po 35 [minuty]:

Sprawdziłem na innej karcie graficznej - bez efektu.

Głośniczka nie mam ani w tym komputerze, ani w drugim - nie mam jak sprawdzić. Istnieje jakiś inny sposób?

Dodano po 29 [minuty]:

Znalazłem jednak głośniczek - przy podłączonym pełnym zestawie (RAM, dysk, karta graficzna, procesor) głośniczek pika: raz długie piknięcie i dwa krótkie.

Z tego co wyczytałem - może to być albo błąd karty graficznej albo pamięci RAM. Po kolei wyciągałem kości pamięci i okazało się, że jedna z nich powoduje ten komunikat. Czy to oznacza, że kość jest uszkodzona, czy jednak można coś z tym zrobić? :)
  • Helpful post
    Dydelmax
    Level 38  
    lord_jogurt wrote:
    Po kolei wyciągałem kości pamięci i okazało się, że jedna z nich powoduje ten komunikat. Czy to oznacza, że kość jest uszkodzona, czy jednak można coś z tym zrobić?

Albo kość pamięci, albo gniazdo na pamięć.
    1 długi i dwa krótkie to zazwyczaj kod dotyczący karty graficznej.
    Co się dzieje po wyciągnięciu "piszczącej" kości?
    Pozdrawiam
    lord_jogurt
    Level 2  
    Po wyciągnięciu kości komputer uruchamia się.
    System ładuje się bardzo długo ale ostatecznie startuje. Jednak wygląda tak, jakby wywaliły się sterowniki od grafiki (pewnie system zgłupiał od ciągłych podmianek sprzętu).
    Dydelmax
    Level 38  
    lord_jogurt wrote:
    Jednak wygląda tak, jakby wywaliły się sterowniki od grafiki

Zamieść zrzut ekranu z Menedżera urządzeń.
    lord_jogurt wrote:
    System ładuje się bardzo długo ale ostatecznie startuje.

Zamieść SMART dysku z programu Crystal Disk Info.
    Pozdrawiam