Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia 6V do Ogara 200 - szukam

Paweł JotJot 15 Sty 2017 18:56 681 3
  • #1 15 Sty 2017 18:56
    Paweł JotJot
    Poziom 3  

Witam, poszukuję schematu regulatora napięcia 6V do Ogara 200, cewki przewinąłem tym samym drutem, co cewkę zapłonową, na wolnych obrotach z każdej cewki napięcie wychodzi ok 8V, wszystkie 3 cewki tyle dają (tzn plus minus odchyły ok 20mV). Instalację robię 6V pod akumulator, pod który ma być podpięty zapłon elektroniczny, światła i klakson) domyślnie chcę zastosować akumulator 6V 5Ah (posiadam takową nową kwasówkę ) i teraz moje pytanie, czy mają Panowie schemat jakiegoś regulatora napięcia? Jest tego pełno na internecie wraz z schematami, ale nikt nie pisze o tych schematach nic konkretnego, a ja właśnie szukam konkretu, a no i regulator miałby być prosty, i wieczny :) pozdrawiam wszystkich forowiczów, i bardzo proszę o szybki odzew, w końcu ferie, i trochę czasu by podłubać, pozdrawiam serdecznie, i dziękuję za odpowiedzi.

(jeśli zły dział, proszę o przeniesienie, nie usunięcie )

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, przypomniałem sobie, że na Allegro są gotowe 3 pinowe regulatory za niewielkie pieniądze, ale czy one by się nadały? natknąłem się na schemat takowego, ale nie było tam akumulatora, na którym mi zależy, pozdrawiam serdecznie.

0 3
  • #2 15 Sty 2017 19:51
    piotr bednarski kulig
    Poziom 12  

Ja miałem w Komarze akumulator na jednej diodzie prostowniczej i działało. Akumulator 6V. Zasilałem migacze i radio. Ewentualnie regulator od chińskiego skuterka, ale one są na 12V.

0
  • #3 15 Sty 2017 20:33
    Paweł JotJot
    Poziom 3  

No właśnie, na 12V, a ja chcę zrobić na 6V, na jednej diodzie powiadasz? A mógłbyś kolego podać jakieś namiary na tę diodę? Prostota matką wygranych, także może :) pozdrawiam

0
  • #4 15 Sty 2017 20:38
    piotr bednarski kulig
    Poziom 12  

Normalna prostownicza ze Starego telewizora chyba 4 ampery . Nic się nie grzało akumulator działał i nie gotował się . Akumulator od mz 6v . Proste i niezawodne nawet elektroniczny przerywacz kierunkowskazów nie protestował. Radio grało jak talala zero sprzężenia

0