Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 1,9 - Brak świateł wewnętrznych

tomekbelno123 15 Sty 2017 19:48 720 2
  • #1 15 Sty 2017 19:48
    tomekbelno123
    Poziom 4  

Witam serdecznie, posiadam Renault trafic 1.9 100km z 2005 roku, w nadwoziu furgon.
    Od kąd kupiłem jest problem z podświetleniem wnętrzna kabiny oraz paki.
    Nie ma go nigdzie.
    Na kostkach w lamkach są 3 minusy ( powinno być jeden plus z modułu uch i minus oraz misus od drzwi), bezpieczki są ok, kable też - wszystko zbadałem multimetrem.
    Czytając elektrode i inne fora przeczytałem o module uch.
    Nie ma do niego nigdzie schematu, nie wiem na którym pinie oraz który element może być uszkodzony.
    Moduł ten to typ UCH- N2 . Czy ktoś miał taki przypadek? Czy ktoś ma schemat? Czy ktoś może wie czego powinienem szukać i co zbadać?
    Dodam, że czujniki drzwi działają, świeci sie kontrolka od nich na desce rozdzielczej.
    Domyślam się, że problem tkwi w tym module, lecz nie wiem jak sie do tego zabrać, sam moduł rozbierałem z obudowy- nie ma zimnych lutów a elementy są całe.. Proszę o pomoc

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 15 Sty 2017 20:06
    T5
    Admin grupy Samochody

Spalony bezpiecznik.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 15 Sty 2017 21:42
    genek1000
    Poziom 29  

W Białej wtyczce w UCH są dwie szuflady . Jedna jest 6 pinowa - bodajże czarna. W tej szufladzie na 5 pinie jest cienki czerwony przewód - to zasilanie do lampek sufitowych. Układ działa tak że chyba 15 minut ( dokładnie nie jestem pewny) po wyłączeniu zapłonu to napięcie się wyłącza - takie zabezpieczenie przed rozładowaniem aku. A w białej na 7 pinie wchodzi zasilanie tego układu zabezpieczone bezpiecznikiem z symbolem lampki.
    Coś ci pewnie umarło w tym UCH ale co to już elektronik by się musiał wypowiedzieć .
    Możesz sobie podać na 5 PIN zasilanie stałe tylko trzeba pamiętać o wyłączaniu lampek. :D

2