Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat B5 - Pobór prądu przez swiatła stop

15 Sty 2017 20:43 1491 6
 • Poziom 9  
  Witam
  Mam mały problem a może i nie mały tylko duży po ostatnim postoju auta około 15h temperatura w okolicach -1C auto nie odpaliło, akumulator był tak wyczerpany, że auta nie dało się otworzyć z pilota. Po naładowaniu akumulatora sprawdziłem pobór prądu i wyszło 0,46A, po wyjęciu bezpiecznika nr 13 Światła hamowania pobór prądu spada do 0,05A (po wypięciu bezpiecznika od radia i modułu komfortu pobór prądu 0,02A).
  Auto ma hak sprawdzałem gniazdo oraz przewód idący do bagażnika, sprawdzałem lampy i nic wszystko ok.
  Światła stop działają raczej też prawidłowo nie pulsują,nie mrugają itd.
  Ma ktoś jakiś pomysł gdzie mogę dalej szukać przyczyny??? Czy pozostało mi już tylko sprawdzenie całych przewodów od świateł hamowania i ewentualnego zwarcia do masy????
 • Poziom 12  
  Moduł haka jest zamontowany?
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Moduł komfortu nie ma połączenia z włącznikiem świateł stop.
  Stopy są tutaj zasilane z "30" czyli prosto z akumulatora a nie z "15" czyli po stacyjce.
  Moduł komfortu musi się uśpić do pomiaru prądu wiec zamykasz auto i po 30min mierzysz nie rozwierając obwodu na akumulatorze bo znów się wybudzi i pomiar nic nie da.
  Możesz wypiąć wtyczki od komfortu przed pomiarem tak samo jak wtyczkę od czujnika stopu.
  Wątpię aby to była wina czujnika.
  To że bezpiecznik opisany jest jako światła stop nie oznacza że zasila tylko te elementy. Na 100% zasila jeszcze inne rzeczy.
  Sprawdź czy czasem moduł nie pływa albo wiązka pod kierowca kwitnie.
 • Poziom 9  
  Bardzo dziękuję koledzy za odpowiedz. A więc tak co do modułu haka to raczej nie ma bo przewody od kabla idącego od haka wlutowane są w przewody od lampy, co do mierzenia poboru prądu wyciągałem bezpiecznik nr 14 bodajże od komfortu po czym światła gasły i pobór spadał do ów 0,46a dopiero po wyciągnięciu bezpiecznika nr 13 od świateł stop pobór spadał do 0,05a. Co do innych spraw podłączonych pod bezpiecznik nr 13 też myślę że coś innego jest jeszcze tam podprowadzone ale nie mam pojęcia co.

  Byłem 20 minut temu jeszcze raz wszystko sprawdzić , a wiec podłączam multimetr zamykam auto i pobór prądu wynosi 0,02a :) Więc jak piszesz kolego grala1 i Strumien swiadomosc... prawdopodobnie pływa ten moduł komfortu, niestety nie mam garażu i nie sprawdzę tego już teraz ale jutro zaraz się biorę za to żeby czasem znów nie zeżarło coś prądu.
 • Poziom 9  
  Panowie dziś sprawdzałem pobór i nadal jest na poziomie 0,02a :):), ale postanowiłem dobrać się do tego modułu komfortu i zbadać co tam się dzieje. Zabrałem się od pozdejmowania plastików wszystkich lecz przy demontażu owych plastików zauważyłem, że guma osłaniająca wiązkę elektryczna wychodzącą z tylnych lewych drzwi do słupka nie przylega do tego słupka zsunełem ją i ukazały mi się przewody ze spruchniałą popękaną izolacją stykających się ze sobą. Oczywiście zająłem się naprawą tych przewodów i do modułu komfortu nie zdążyłem się dobrać.
  Ale jak myślicie czy mogło być to przyczyną tego lewego poboru prądu??? Stykające się ze sobą przewody bez izolacji dodatkowo wilgoć czy nawet woda bo ta harmonijka osłaniająca nie osłaniała tego jak należy brr dobrze, że passat się nie spalił. Może jakieś przewody idą w tej wiązce podpięte pod bezpiecznik nr 13 hmmm
 • Specjalista grupy V.A.G.
  To też może być przyczyną.
  Skoro w tylnych drzwiach to się przytrafiło to proponuje sprawdzić resztę a w szczególności drzwi kierowcy.