Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- budowa zgrzewarki punktowej z 2 transformatorów

mlody_tokarz 15 Jan 2017 20:55 4071 4
 • #1
  mlody_tokarz
  Level 1  
  Witam wszystkich, na wstępie chciałbym zaznaczyć że moja wiedza w temacie elektroniki jest niewielka więc proszę o wyrozumiaość.

  Mam zamiar zbudować zgrzewarkę punktową do blach z wykorzystaniem 2 transformatrów od mikrofalówek, raczej w miarę prosta bez sterownia czasem zgrzewania, moje pytanie jest takie, jak sterować natężeniem na docelowo elektrodach? , jeśli nie obędize się bez jakichś płytek sterujących to czy ktoś mógłby dla mnie taką płytkę wykonać?

  - budowa zgrzewarki punktowej z 2 transformatorów
 • #2
  scotch
  Level 27  
  Kolego, skoro nie posiadasz wiedzy w zakresie elektroniki to się nie bierz za takie rzeczy. Do budowy zgrzewarki potrzebujesz transformatora w którym uzwojenie wtórne przy małym napięciu potrafi "oddać "duży prąd zwarciowy . W mikrofalówce jest odwrotnie bardzo duże napięcie wyjściowe ok 2 000 V i mały prąd. Generalnie odradzam ten pomysł jeśli Koledze życie miłe.Poniżej link do samodzielnie wykonanej zgrzewarki, wystarczy poszukać i poczytać:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2411457.html
 • #3
  mlody_tokarz
  Level 1  
  Jeśli chodzi o transformatory to oczywiście trzeba wyrzucić uzwojenia wtórne i nawinąć na nowo uzyskująć 2-3 zwoje i połączyć transformator szeregowo uzwojeniem wtórnym, chodzi mi o to że chce mieć jakąś regulację prądu na elektrodach
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  granderik
  Level 14  
  Podpinam się pod temat mam zgrzewarka zakupiona , ale nie ma programatorem dobrego czyli tego.wyswietlacza lcd na którym.mozna ustawić czas zgrzewu od 1 ms do 100 coś.sie ustawia niby ale.strasznie na 2ms pali, uważam że ktoś.nie do końca to.zrobil dobrze. Czy taki.wyswietlacz kupię już gotowy na alliexp... ? i łatwo to.podmienie.czy muszę to programować?