Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch SGV57T03EU/03 - Nie działa

Beatka 66 15 Sty 2017 21:17 666 18
  • #1 15 Sty 2017 21:17
    Beatka 66
    Poziom 5  

Moja zmywarka działa od lat, co jakiś czas muszę tylko wyczyścić ten różowy pojemniczek obok płaszcza wodnego. Dwa dni temu w trakcie pracy przestała zmywać, a zaczęła buczeć. Myślę sobie pewnie znowu trzeba czyścić, ale nigdy nie buczała.

Płaszcz i różowy pojemniczek czysty, a ona dalej nie działa! Przerażona pomyślałam, że to już koniec naszego wspólnego życia i czas się rozstać, ale przecież nie mogę się poddać bo na drugą nie mam kasy. Co mogłam to odkręciłam i z latarką oglądam. I nagle znalazłam przypaloną myszkę.

Moje pytanie brzmi: czy to coś na czym leżała mogła uszkodzić, jak to się nazywa i jak wymienić. A może to jeszcze coś innego się popsuło. Myszka była na tym okrągłym.

0 18
  • #2 15 Sty 2017 21:21
    nares
    Specjalista AGD

Spróbuj uruchomić bez myszki.

0
  • #4 15 Sty 2017 21:29
    nares
    Specjalista AGD

Beatka 66 napisał:
    Ha ha .

Nic śmiesznego - mysz powodowała zwarcie na kondensatorze pompy. Kondensator do wymiany, oraz przegląd instalacji elektrycznej zmywarki, bez ha ha ;)

0
  • #5 15 Sty 2017 21:39
    Beatka 66
    Poziom 5  

Wiem, że bez "ha ha" bo to prawdziwy dramat jest, a jak mam wyjąć ten kondesator bo z tej strony to pierwszy raz oglądam swoją przyjaciółkę...

0
  • #7 16 Sty 2017 16:31
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Kondensator identyczny parametrami względem oryginalnego koleżanka kupiła? Trzeba by wiązkę przejrzeć czy gryzoń nie posmakował gdzieś kabelków.:)

Dodano po 12 [minuty]:

A może było tak, że coś zblokowało pompę myjącą i poszedł kondensator a koleżanka stworzenie boskie za wszystko obwinia.;) Wirnik pompy obraca się lekko?

0
  • #8 16 Sty 2017 16:47
    Beatka 66
    Poziom 5  

Nie wiem gdzie jest wirnik ,widzę tylko części przykręcone . Mogę prosić o jakąś podpowiedź ? Mimo że nie znam fachowych nazw części to do tej pory wszystko naprawiałam w domu

0
  • #9 16 Sty 2017 16:53
    tod.1977
    Poziom 23  

Na koleżanki zdjęciu widać pompę myjącą i trzeba sprawdzić czy jej wirnik się obraca. A druga rzecz to wziąć latarkę dającą mocne światło i sprawdzić wiązkę elektryczną urządzenia.:)

0
  • #12 16 Sty 2017 17:07
    tod.1977
    Poziom 23  

A ten kondensator nowy jest? Parametry się zgadzają?

0
  • #14 17 Sty 2017 00:03
    Beatka 66
    Poziom 5  

Witam ponownie. W związku z tym że nie otrzymałam odpowiedzi co mam zrobić z kapaniem , rozkręciłam co mogłam i już wiem co dolega mojej staruszce . Kapanie spowodowało że silnik stał w wodzie i przestał pracować . Sprawdziłam ile kosztuje i szok ! 7 stówek nie mam ! Chwila rozpaczy , trochę myślenia ( tak , zdarza mi się) i teraz już wiem gdzie jest wirnik ! Rozebrałam silnik , wyczyściłam obudowę ,przetarłam papierem ściernym cały środek i jakąś tuleje , złożyłam , podłączyłam i co ? Działa!!! Jeszcze trochę głośno , wyczyszczę jeszcze raz może się wyciszy . Jutro napiszę czy pomogło. Jeszcze jedno, kondensator był sprawny a myszka to chyba przypadek . I tak kolejny raz przekonałam się że na facetów nie ma co liczyć .Pozdrawiam

0
  • #15 17 Sty 2017 00:12
    nares
    Specjalista AGD

Beatka 66 napisał:
    I tak kolejny raz przekonałam się że na facetów nie ma co liczyć .

Wielu z nas chciało Ci pomóc, lecz trudno to robić na odległość - jeśli Ty olewasz nasze starania, to lepiej Tu więcej nie zaglądaj i proponuję pudelka, tam się lepiej znają... A swoje frustracje zachowaj dla siebie, bo to jest forum techniczne.

0
  • #16 17 Sty 2017 00:55
    Beatka 66
    Poziom 5  

I właśnie o techniczną pomoc się zwróciłam i nikogo nie olałam a wręcz przeciwnie, to ja zostałam olana . Jeżeli się nie chce albo nie może komuś pomóc to należy to powiedzieć a nie traktować mnie jak słodką blondynkę i urywć wątek . Gdybym wpisała się jako facet pewnie inaczej byłabym traktowana . I wcale nie jestem sfrustrowana tylko uparta w dążeniu do celu . A te które wchodzą na pudelki na pewno nie naprawiają same sprzętu AGD i innych

0
  • #17 17 Sty 2017 01:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

Beatka 66 napisał:
    kolejny raz przekonałam się że na facetów nie ma co liczyć
    Może trochę spokojniej. Nie pomyślałaś o tym, że dopiero minęła doba od opisania problemu, że nikt tu nie jest na etacie i nie ma obowiązku zaglądać na elektrodę co 5 min. W niedzielę wieczorem większość myśli o odpoczynku a w poniedziałek jest w pracy.

0
  • #18 17 Sty 2017 01:26
    nares
    Specjalista AGD

Beatka 66 napisał:
    Gdybym wpisała się jako facet pewnie inaczej byłabym traktowana .

Bzdura, gdyby to był facet, to już po stwierdzeniu "Nie wiem gdzie jest wirnik ,widzę tylko części przykręcone", "Pompę widzę ale przy niej nic się nie rusza" itp., byłby od razu potraktowany jako totalny laik i odesłany do serwisu. To forum nie jest dla całkowitych laików, więc i tak dobrze zostałaś potraktowana. Polemika zmierza w złym kierunku, więc proszę o zamknięcie tematu. Poza tym, zainteresowana sama rozwiązała problem, bądź tak jej się wydaje.

0
  • #19 17 Sty 2017 01:33
    Beatka 66
    Poziom 5  

Czy ja napisałam coś co świadczy o tym że jestem niespokojna ? Ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem . To co napisałam to są moje odczucia a nie nerwy . Wiem że nie macie obowiązku pomagać , ale jak już się zdecydowaliście to bądźcie w tym profesjonalni . Wystarczyło napisać: proszę cierpliwie czekać

0