Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nike Star 23KW + Salus - Piec włącza się "nieproszony"

sorbet 15 Sty 2017 22:09 435 4
  • #1 15 Sty 2017 22:09
    sorbet
    Poziom 8  

Dzień dobry,
    mam piec Immergas Nike Star 23KW wraz z termostatem bezprzewodowym Salus 091FLRL.
    Na termostacie zaprogramowałem sobie temperatury 22C i 19C.
    W chwili gdy ustawione mam 19C piec cały czas włącza się (co kilka minut), mimo tego, że czujnik (sterownik, to coś z wyświetlaczem) pokazuje 21,5C. Mało tego, na sterowniku nie pokazuje się ikonka "wentylatora" (grzanie) a na odbiorniku sama z siebie zapala się zielona lampka, informująca o włączeniu palnika.
    Wymieniłem baterie w sterowniku, ale nic to nie zmieniło. Nawet gdy sterownik postawię obok odbiornika, to odbiornik włącza piec, niezależnie od tego co wyświetla się na ekranie sterownika.

Czy podpowie mi ktoś, jak zmusić to urządzenie do poprawnej pracy, tj. nie włączania płomienia gdy nie ma takiej potrzeby? Dotychczas (rok i 1 miesiąc) nie było żadnych problemów.

Zdjęcię poglądowe w załącznikuNike Star 23KW + Salus - Piec włącza się "nieproszony"IMG_201701...813463.jpg Download (2.67 MB)

0 4
  • Fibaro
  • Fibaro
  • #3 15 Sty 2017 23:08
    sorbet
    Poziom 8  

Da się to zrobić bez wzywania serwisanta?
    Edit.
    Dobra głupie pytanie - widzę, że to jest w instrukcji a kod ustawiony był na fabyczny. Zobaczymy zatem czy sąsiad nie sprawił sobie po świętach nowego termostatu.

0
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #4 15 Sty 2017 23:19
    bro2004
    Poziom 24  

Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać instrukcję obslugi sterownika Salus. Lub wezwać serwis!

0
  • #5 16 Sty 2017 14:42
    sorbet
    Poziom 8  

bro2004 napisał:
    Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać instrukcję obslugi

Tak właśnie zrobiłem, problem rozwiązany, dzięki bro2004!

Nike Star 23KW + Salus - Piec włącza się "nieproszony"

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo