Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera overmax 3.1 camspot a internet mobilny

16 Sty 2017 08:51 3177 5
  • Poziom 8  
    Witam. Zakupiłem taką kamerę jak w opisie, jest to mała kamera która ma mi służyć w biurze. Chcę mięć do niej pełny podgląd online, przez WiFi. Z racji iż nie mam możliwości uzyskać dostępu do internetu stacjonarnego, chcę spróbować z internetem mobilnym. Posiadam internet w sieci play, cały czas mam zasięg LTE: download: 8.64 upload: 8.04. Chciałbym kupić internet na kartę i udostępniać z niego "hotspota" tylko tutaj pojawia się pytanie jaki pakiet internetu będzie mi potrzebny? Kamera jest w rozdzielczości 720p, będzie działać 8h dziennie, 5 dni w tygodniu. Jak myślicie, czy pakiet 20gb starczył by na taką operację, oraz czy w ogóle internet mobilny pociągnie taki "stream" z kamery. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Próbowałem na swoim telefonie z sieci play, więc wszystko gra. Tylko pytanie ile potrzebuje takiego internetu mobilnego? Czy starczy pakiet powiedzmy 10gb czy nielimitowany(tak naprawdę limitowany 100gb)?
  • Specjalista automatyka domowa
    Nie. Próbowałeś oglądać na telefonie, a kamera była podpięta do internetu niemobilnego? A tu chodzi o sytuację kiedy kamera jest na mobilnym. To co innego. Oglądać można na każdym. Wysyłać można tylko na trzy sposoby: Zewnętrzne IP, lub przez chmurę, albo przez VPN.
  • Poziom 8  
    Nie. Nie próbowałem oglądać na telefonie, tylko z telefonu udostępniałem "hotspota", następnie połączyłem się przez device klienta z tym hotspotem i wszystko hulało. (internet z telefonu LTE w play'u) Potrzebuję tylko informacji ile taki streaming może zeżreć pakietu internetu.
  • Poziom 2  
    xury napisał:
    Najpierw zadaj sobie pytanie, czy będziesz miał wyjście na świat?
    Zacznij od tego. Czyli zapytaj się operatora czy będziesz miał zewnętrzne IP. Obojętne czy stałe czy dynamiczne.

Niekoniecznie.

Kamera Overmax Camspot 3.1 standardowo obsługiwana jest przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie Overmaksa - jeśli dobrze pamiętam, są tam wersje dla Androida i IPhone. Może być oczywiście obsługiwana interfejsem webowym i wtedy faktycznie potrzebny jest dostęp z zewnątrz (stały IP/DDNS plus przekierowanie portu).

Jednak aplikacja producenta działa inaczej - po skonfigurowaniu (utworzenie konta i zdefiniowanie hasła) dostęp jest z dowolnego miejsca, w którym smartfon/tablet z aplikacją ma dostęp do Internetu. Jest tylko jeden warunek - kamera musi mieć dostęp do sieci zewnętrznej - jeśli jest blokowana na firewallu, będzie wyświetlana jako offline. Nie analizowałem jeszcze ruchu TCP/IP, ale podejrzewam, że kamera łączy się z jakimś serwerem, do którego musi mieć również dostęp aplikacja na smartfonie/tablecie.