Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1.5dci 2006r - Nie można połączyć się z ecu, brak zasilania

16 Sty 2017 18:51 2940 34
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Przeszukałem forum i nie znalazłem tego co potrzebuję, a mianowicie opisów pinów ecu (Delphi 3 wtyczki). Chciał bym sprawdzić czy umarł ecu czy nie dostaje prądu więc jeśli ktoś posiadł by taki opis to bardzo bym prosił. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Sprawdź wiązkę obok aku - gniją przewody, o ile dobrze pamiętam to pomarańczowy-e..
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem już wszystkie bezpieczniki i przekaźniki wszędzie jest zasilanie. Na wtyczkach od ecu na jednym pinie jest tylko zasilanie 12v a dalej komputer wywala że nie brak zasilania na sterowniku i nie można się połączyć. A i jeszcze nie gaśnie kontrolka od immo i nie zapala się kontrolka od świec żarowych :(
  • Poziom 12  
    Kolego - napisałem wyraźnie - wiązka przy akumulatorze , między bezp. a ecu. Ile zasilań masz na sterowniku?
  • Poziom 6  
    Źle zrozumiałem sprawdzę jutro te przewody do ecu bo auto stoi u kolegi w garażu. A właśnie nie wiem ile powinno być tych zasilań dla tego szukam jakiegoś schematu .
  • Poziom 28  
    Pamiętasz kod silnika i ile ma kw.
  • Poziom 12  
    Jeśli to delphi dcm 1.2 to +12V pin G1 , -12V pin H1 , K-line pin B4 , wszystko w wtyczce T3.
  • Poziom 6  
    Dowód leży w aucie wiec nie wiem jaką ma moc jedynie numer ecu mam Delphi 8200513076
    8200582518
  • Poziom 28  
    Nic mi to nie da w programie mam albo kod silnika albo moc.
    napisz jutro
  • Poziom 6  
    Z dowodu mam tylko moc 50 kw jak by coś to podeślij na tomek.malota(malpa)wp.pl
  • Poziom 28  
    +po zapłonie B G2/ B H2/ C D1/ C G1
    masa C G3/ C G4/ C H4
    sprawdz łączność ze złączem diagnostycznym Pin7 a C B4
  • Poziom 6  
    Ok dzięki jutro sprawdzę ale martwi mnie ten immo że nie chce zgasnąć i nie świeci kontrolka od świec :(
  • Poziom 28  
    Sprawdz dokładnie zasilania i masy i daj znać
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Będzie brak zasilania na złączu B G2, wiązka jak pisali koledzy lub uszkodzony przekaźnik.
  • Poziom 6  
    Przekaźniki są dobre nawet założyłem nowe sprawdzę dzisiaj te piny które podaliście czy jest na nich prąd tylko mnie zastanawia czy nie musi być ecu podłączony aby to sprawdzić. I jeszcze jedno pytanie czy za brak prądu na którymś pinie może odpowiadać immo czy nie ma on na to wpływu.
    Odczep się od immo, naprawisz zasilanie i immo będzie działać. ECU musi być podłączony.
  • Poziom 6  
    OK tylko jak sprawdzić zasilanie na pinach skoro podepnę ecu ? Nie wiem czy jest możliwość otworzyć te wtyczki sprawdzę po południu.
    No fakt, to jest problem nie do przejścia, nie da się. Trzeba do warsztatu. Tam za pomocą kontrolki z igiełką p. Miecio sobie poradzi.
  • Poziom 6  
    Wczoraj sprawdziłem i na wtyczce T2 nie ma w żadnym przewodzie zasilania. Więc jeśli miał by ktoś schemat skąd to zasilanie idzie do ecu bym był wdzięczny.
    Oddaj do warsztatu, nawet do końca nie wiemy jaki masz sterownik. Czego szukałeś we wtyczce nazwanej T2? Skąd ten szalony pomysł?
  • Poziom 6  
    Źle napisałem w wtyczce B nie ma prądu sterownik do Delphi 1.2
  • Poziom 28  
    Podałem Ci Paweł też pisał B G2 i B H2
  • Poziom 6  
    Wiem i właśnie na wtyczce B nie ma w żadnym pinie prądu może jak bym miał jakiś schemat to bym wiedział skąd idzie prą do tej wtyczki
  • Poziom 28  
    Pawel wawa napisał:
    Będzie brak zasilania na złączu B G2, wiązka jak pisali koledzy lub uszkodzony przekaźnik.

Sprawdz główny przekaznik bezpieczniki wiązkę
  • Poziom 6  
    Te trzy małe przekaźniki są nowe. A na ten pin B G2 skąd ma iść zasilanie bo nie chce rozwalać całej wiązki jeśli ma ktoś schemat to prosił bym o sprawdzenie
  • Poziom 28  
    Sprawdz jeszcze przełącznik bezwładnościowy
  • Poziom 6  
    Jest założony nowy bo stary był połamany. Znalazłem schemat clio z 2006 roku jutro go przestudiuję może okablowanie jest takie samo.
  • Poziom 28  
    Sprawdziłeś czy na przełączniku bezwładnościowym jest napięcie ?
  • Poziom 6  
    tak sprawdziłem i jest
  • Poziom 28  
    To teraz jedziesz dalej z przełącznika idzie czerwony przewód do przekaznika i dalej szary
    do sterownika silnika B G2.