Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do głośnika bluetooth

16 Sty 2017 18:52 996 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam głośnik przenośny Denon Envaya DSB-200. Gdzieś posiałem zasilacz do niego. Nowy w serwisie kosztuje 230 zł co wydaje mi się absurdalną ceną. Zwracam się do was z pytaniem co się stanie gdy podłączę głośnik do zasilacza 12V 2.3A. Na głośniku jest napisane " input 13 V 2.3A "i oznaczenie dla prądu stałego. W sklepie elektronicznym facet mi powiedział że 1V nie zrobi żadnej różnicy. Z kolei ojciec kolegi który ma jakieś pojęcie na ten temat (modelarz) powiedział mi że mogę doprowadzić do zniszczenia akumulatora, że ładując mniejszym napięciem mogę doprowadzić do nadmiernego rozładowania akumulatora, chwila wahania i mówi że możliwe że akumulator ma elektronikę zabezpieczającą przed tym. Z ciekawości podłączyłem na chwilę ten zasilacz i głośnik zaczął się ładować.
  • Poziom 43  
    Bart92 napisał:
    co się stanie gdy podłączę głośnik do zasilacza 12V 2.3A. Na głośniku jest napisane " input 13 V 2.3A "i oznaczenie dla prądu stałego

Pytanie, czy ten proponowany zasilacz jest stabilizowany?
    Jeśli nie, to nic się nie stanie, proces ładowania może trwać trochę dłużej.
  • Poziom 2  
    Nie mam pojęcia jak to sprawdzić,

Dodano po 4 [minuty]:
    Zdjęcie zasilacza.

Jeśli będę ładował akumulator zasilaczem stabilizowanym to jakie mogą być tego konsekwencje. Znalazłem też zasilacz 13 V 2.4A, w wypadku zgodności napięcia i niewiele wyższego natężenia ( wyższego o 0,1A) to może dojść do uszkodzenia akumulatora?