Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai I30 1,4 lpg - Stuki z silnika

16 Sty 2017 20:44 2937 3
 • Poziom 10  
  Witajcie
  Przeczytałem już temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2714876-60.html i chciałem się upewnić co może być ostateczną przyczyną i jakie mogą być koszta naprawy.
  Od miesiąca silnik zaczął klekotać jak był zimny ale ze względu na to że nie mam czasu, nie pojechałem od razu do mechanika i po pewnym czasie stuki się nasiliły i zaczęła mrugać dioda od układu zapłonowego. Przy pierwszej wizycie okazało się że wypadają cylindry 1,2 i 3. Została wymieniona cewka i wykasowane błędy. Niestety to pomogło do następnego poranka gdzie rano samochód po odpaleniu chodził jak ciągnik i świeci się lub mruga w/w kontrolka. Po rozgrzaniu silnik pracuje normalnie... no prawie normalnie bo kontrolka gaśnie ale słychać lekko nierówną pracę (straty mocy nie zauważyłem). Pojechałem do mechanika ponownie i nadal pojawiają się wypadające cylindry. Dodatkowo zmierzono ciśnienie na cylindrach i: 1 cylinder ma 8bar, 2 - 9bar, 3 - 10 bar i 4 - 11 bar (wielkości mniej więcej bo nie pamiętam dokładnych wskazań).
  Mechanik powiedział, że prawdopodobnie jest nieszczelność na zaworach ale w tym silniku szklanki są niewymienialne i regulacja zaworów znajduje się pod wałkami rozrządu. Wg niego naprawa będzie kosztować 2000+ zł jeżeli chce się to zrobić dobrze?
  Mieliście już doświadczenie z naprawą tego Hyundai'a?
  Hyundai z 2009r. 1,4 lpg (założony przy 80 000km) obecnie na liczniku 111000km (olej zalany na maksa, i wymieniany po 15 tyś km, nigdy nie zauważyłem aby wziął od wymiany do wymiany choć trochę oleju).
 • Poziom 2  
  Dzięki!
  Nie ma jednak informacji o dymieniu z korka wlewu oleju.
  Rozrząd jest w dobrym stanie (tak twierdzi mechanik)