Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu

faveo 16 Sty 2017 21:10 2916 1
  • #1 16 Sty 2017 21:10
    faveo
    Poziom 9  

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla posiadaczy wycieku z okolic KZFR w przypadku mojej laguny skończyło się wymianą głowicy.
    Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu
    Zaczęło się od tego że kupiłem kilka lat temu Lagune I 1999 rok z silnikiem 2.0 F4R 140 KM z widocznym wyciekiem z okolic rozrządu, pomyślałem wówczas wymieni tylko uszczelniacze i będzie git. Mechanik wymieniał rozrząd komplet pompa, paski, koło ZFR, wszystkie uszczelniacze. Zamierzałem pojeździć kilka lat i dlatego zainwestowałem w auto. Jakież było moje zdumienie kiedy okazało się że kiedy obciążam silnik pojawia się wyciek. Kilka razy zmienialiśmy uszczelniacze próbując różnych trików nawet wklejaliśmy uszczelniacz, wysuwaliśmy, wsuwaliśmy, kupowaliśmy różne wymiary i NIC !!!!
    Męczyłem się z tym rok! Wycieki nie dawały mi spokoju i zawsze pojawiały się kiedy przekraczałem 100km/h.
    W końcu zapadła decyzja zwalamy głowice i wyszło wszystko!
    Wałki oraz ich gniazda ślizgowe miały spore wżery, widać te uszkodzenia na zdjęciach.
    Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu

Musiałem kupić inną głowice co nie było proste!
    Głowica kosztowała 1200 zł i była z auta z małym przebiegiem.
    Dopiero operacja wymiany głowicy przyniosła zamierzony skutek!
    Wycieki zniknęły całkowicie a silnik pracuje gładko!
    W mojej ocenie do uszkodzeń doszło z wielu przyczyn pierwsza z nich to nieterminowa wymiana oleju, druga to słaba jakość oleju, kolejna to zużycie wynikające z nastoletniego wieku auta i eksploatacji na krótkich odcinkach w mieście.
    Osobiście uważam silnik za bardzo udany, dynamiczny o wysokiej kulturze pracy i niskim spalaniu w przypadku mojej Lali około 7,2 na 100 KM.

• #2 17 Sty 2017 08:55
    faveo
    Poziom 9  

Wymieniłem głowice kompletną, tzn. kupiłem całą z wałkami i założyłem na mój słupek.
    Przed zakupem mogłem obejrzeć gniazda łożyskowe wałków rozrządu aby uniknąć podobnego uszkodzenia!
    Przestrzegam tylko przed wyborem głowicy, ja kupiłem niby z takiego samego silnika jak mój ale rok 2002 i już koło napinacza nie pasowało musieliśmy dobrać od jakiegoś forda. Chodzi o to że otwór był w innym miejscu.
    Wydaje mi się że nie ma sensu myśleć o pozostawieniu swoich starych wałków dlatego że nigdy nie wiadomo czy producent wprowadził jakąś drobną zmianę i coś będzie nie pasowało!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME