Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu

faveo 16 Sty 2017 21:10 5412 1
 • #1 16 Sty 2017 21:10
  faveo
  Poziom 9  

  Niestety nie mam dobrych wiadomości dla posiadaczy wycieku z okolic KZFR w przypadku mojej laguny skończyło się wymianą głowicy.
  Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu
  Zaczęło się od tego że kupiłem kilka lat temu Lagune I 1999 rok z silnikiem 2.0 F4R 140 KM z widocznym wyciekiem z okolic rozrządu, pomyślałem wówczas wymieni tylko uszczelniacze i będzie git. Mechanik wymieniał rozrząd komplet pompa, paski, koło ZFR, wszystkie uszczelniacze. Zamierzałem pojeździć kilka lat i dlatego zainwestowałem w auto. Jakież było moje zdumienie kiedy okazało się że kiedy obciążam silnik pojawia się wyciek. Kilka razy zmienialiśmy uszczelniacze próbując różnych trików nawet wklejaliśmy uszczelniacz, wysuwaliśmy, wsuwaliśmy, kupowaliśmy różne wymiary i NIC !!!!
  Męczyłem się z tym rok! Wycieki nie dawały mi spokoju i zawsze pojawiały się kiedy przekraczałem 100km/h.
  W końcu zapadła decyzja zwalamy głowice i wyszło wszystko!
  Wałki oraz ich gniazda ślizgowe miały spore wżery, widać te uszkodzenia na zdjęciach.
  Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu Renault/laguna1-2 - Laguna silnik F4R wyciek z okolic koła zmiennych faz rzrządu

  Musiałem kupić inną głowice co nie było proste!
  Głowica kosztowała 1200 zł i była z auta z małym przebiegiem.
  Dopiero operacja wymiany głowicy przyniosła zamierzony skutek!
  Wycieki zniknęły całkowicie a silnik pracuje gładko!
  W mojej ocenie do uszkodzeń doszło z wielu przyczyn pierwsza z nich to nieterminowa wymiana oleju, druga to słaba jakość oleju, kolejna to zużycie wynikające z nastoletniego wieku auta i eksploatacji na krótkich odcinkach w mieście.
  Osobiście uważam silnik za bardzo udany, dynamiczny o wysokiej kulturze pracy i niskim spalaniu w przypadku mojej Lali około 7,2 na 100 KM.

 • #2 17 Sty 2017 08:55
  faveo
  Poziom 9  

  Wymieniłem głowice kompletną, tzn. kupiłem całą z wałkami i założyłem na mój słupek.
  Przed zakupem mogłem obejrzeć gniazda łożyskowe wałków rozrządu aby uniknąć podobnego uszkodzenia!
  Przestrzegam tylko przed wyborem głowicy, ja kupiłem niby z takiego samego silnika jak mój ale rok 2002 i już koło napinacza nie pasowało musieliśmy dobrać od jakiegoś forda. Chodzi o to że otwór był w innym miejscu.
  Wydaje mi się że nie ma sensu myśleć o pozostawieniu swoich starych wałków dlatego że nigdy nie wiadomo czy producent wprowadził jakąś drobną zmianę i coś będzie nie pasowało!

  Szukaj w 5mln produktów