Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję instrukcji serwisowej Termet Ecocondesn Silver

apostol666 04 Jan 2018 20:41 32100 77
 • #61
  tomk38
  Level 10  
  marek1165 wrote:
  Chodzi mi o zwiększenie minimalnych obrotów pompy dlatego że gdy zaczynają się przymykać głowice termostatyczne na niektórych grzejnikach pompa zwalnia obroty aż za bardzo ponieważ grzejniki które są bardzo długie grzeją tylko do połowy. W początkowej fazie grzania nie ma żadnego problemu wszystkie grzejniki grzeją bardzo dobrze.


  to otwórz głowice a zmniejsz na kotle
 • #62
  marek1165
  Level 8  
  Dom jest nowy bardzo dobrze ocieplony na kotle ustawione mam 40 stopni jeśli podkręcam głowice na maksa to przegrzewa mi pomieszczenia.
 • #63
  BUCKS
  Level 39  
  marek1165 wrote:
  jeśli podkręcam głowice na maksa to przegrzewa mi pomieszczenia

  Być może w niektórych pomieszczeniach masz za bardzo przewymiarowane grzejniki jak na swoje potrzeby.
  Ewentualnie spróbuj pobawić się ustawieniami wstępnymi na zaworach jeśli masz taką regulację.

  W teorii najlepiej jak grzejniki są dobrane proporcjonalnie, bo wtedy grzeją mniej więcej tak samo. Jeśli masz rozbieżności to wtedy niektóre pomieszczenia dogrzewają się szybciej, a inne później, a przymykające zawory głowice zaburzają przepływ wody w instalacji.
  Moim zdaniem jest to częsty problem w domach o stosunkowo małym zapotrzebowaniu na energię cieplną, bo wtedy minimalna moc kotła okazuje się za duża jak na realne potrzeby.

  Jak nie zwiększenie mocy minimalnej pompy to może pomogły by u Ciebie wyłączenie trybu PWM, aby pompa pracowała ze stałą prędkością, co ewentualnie może zwiększyć szumy i hałasy w Twojej instalacji. Tylko jeśli producent nie przewidział takiej opcji to chyba nic więcej nie zrobisz.
  Jeśli masz dom to możesz pomyśleć o montażu bufora ciepła, być może u Ciebie bufor 300l byłby wystarczający i spełniłby swoje zadanie ale to działka, która wykracza poza moją wiedzę, więc żadnych dodatkowych szczegółów nie mogę podać.
 • #64
  marek1165
  Level 8  
  Nie da się idealnie dobrać grzejników do każdego pomieszczenia zawsze będzie jakaś niewielka różnica dlatego też montuje się głowice termostatyczne żeby osiągnąć pożądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu. Dowiedziałem się dzisiaj w serwisie termeta oczywiście drogą mailową Bo telefonicznie nic nie chcą powiedzieć że w moim Kotle da się ustawić minimalne i maksymalne obroty pompy Jednakże jest do tego potrzebny specjalny program ale tylko niektórzy Serwisanci go posiadają nie da się tego zrobić z menu kotła.
 • #66
  BUCKS
  Level 39  
  marek1165 wrote:
  Nie da się idealnie dobrać grzejników do każdego pomieszczenia zawsze będzie jakaś niewielka różnica dlatego też montuje się głowice termostatyczne żeby osiągnąć pożądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu

  Idealnie nie dopasujesz ale w przypadku niewielkiej różnicy nie miałbyś problemu o którym piszesz. A jak zrozumiałem masz problem z niedogrzewaniem wybranych pomieszczeń.
  Każda instalacja jest inna i do każdej trzeba podchodzić indywidualnie, a znalezienie złotego środka w pewnych sytuacjach jest dość trudne.
  marek1165 wrote:
  Kotle da się ustawić minimalne i maksymalne obroty pompy Jednakże jest do tego potrzebny specjalny program

  Jak dla mnie to wyjątkowo toporny jest ten kocioł. Uważam, że opcje dotyczące konfiguracji pompy powinny być dostępne dla użytkownika. Ukrywanie tego typu opcji i umożliwianie zmiany tylko za pomocą specjalnego programu i okablowania uważam za idiotyczną praktykę.
 • #67
  bro2004
  Level 29  
  To kup sobie 350 zl program i kabel :D Oprogramowanie zaawansowanie, bo można więcej zepsuć niż naprawić. Trzeba bylo kupic silvera lub golda...tam masz to na tacy. To do kogo masz teraz pretensje. Tak jest wykonana elektronika. 80% serwiantow nie ma tego oprogramownia i przewodów.
 • #68
  marek1165
  Level 8  
  Według mnie dostęp do ustawień prędkości pompy powinien być ogólnie dostępny ponieważ prędkość pompy należy dopasować do konkretnej instalacji każda z instalacji jest różna niestety w moim kotle, nie ma, przy zakupie kotła nie kierowałem się tym czy będę miał dostęp do konkretnych ustawień bo nawet o nich nie wiedziałem Nie wiedziałem że będą mi kiedykolwiek potrzebne. Problem polega na tym że dwa grzejniki które mają po 15 żeberek grzeją tylko do połowy. Pomieszczenia nie są niedogrzane tylko że kocioł musi dłużej chodzić żeby dogrzać te w który grzejniki grzeją do połowy. Ogólnie Nie ma tragedii To tylko ja się możesz czepiam za bardzo szczegółów. Większość osób w ogóle by tego nie zauważyła.
 • #69
  bro2004
  Level 29  
  Kryzy na grzejnikach tych dwoch sa ustawione na full?
 • #70
  BUCKS
  Level 39  
  bro2004 wrote:
  To kup sobie 350 zl program i kabel :D

  Porada dotycząca kupna kabla i softu za 350zł zapewne jeszcze netto dla Kowalskiego, aby zmienił sobie parametry pompy zalatuje trochę złośliwością z Twojej strony.

  bro2004 wrote:
  To do kogo masz teraz pretensje.

  Chyba masz mnie na myśli, bo piszesz to pod moim postem, gdzie stwierdziłem jaki jest toporny ten kocioł i że wymuszanie zmiany ustawień pompy za pomocą specjalnego softu i kabla uważam za idiotyczne.
  Wyraziłem swoje zdanie i nie jestem użytkownikiem tego kotła ale przynajmniej wiem jaki model omijać szerokim łukiem.
  Za to jak widzę marek1165 ma zbieżne zdanie z moim w tej kwestii.

  Jednak Twoje komentarze wskazują, że od początku doskonale wiedziałeś jak działa ten kocioł, a mimo to milczałeś dając wcześniej tylko ogólnikowe komentarze nic nie wnoszące do sprawy i nie pomagające Markowi.
  Wystarczyło na początku tego fragmentu wątku napisać, że ten kocioł nie ma opcji do zmiany parametrów pompy przez użytkownika jak to ma miejsce np. w Silverze, czy Goldzie, a jedyny sposób to zmiana za pomocą specjalnego oprogramowania i kabla i byłoby po sprawie.
  Chyba jako serwisant miałeś cichą satysfakcję patrząc jak to amatorzy kombinują i próbują znaleźć rozwiązanie, którego w tym wypadku nie ma.
  Generalnie moim zdaniem w tym wątku przedstawiłeś się jako osoba, która nie jest życzliwa i niechętnie pomaga innym forumowiczom.

  marek1165 wrote:
  Pomieszczenia nie są niedogrzane tylko że kocioł musi dłużej chodzić żeby dogrzać te w który grzejniki grzeją do połowy.

  Jeśli masz instalację zbudowaną w oparciu o trójniki to może masz za małe średnice rurek. Większa średnica to mniejsze opory dla pompy i więcej wody przy mniejszej prędkości, czyli lepsze nagrzewanie się grzejników. Dopiero w praktyce wychodzą różne detale, o których przy tworzeniu instalacji mogłeś nie mieć zielonego pojęcia.
  Teraz wiem, że przy zakupie nowego kotła trzeba pytać się o wszystkie rzeczy, nawet te, które wydają się oczywiste, bo można się niemiło zdziwić, a po zakupie, czy montażu to już jest po zawodach i zostajemy z mało przyjaznym użytkownikowi "bublem".
 • #71
  marek1165
  Level 8  
  Kryzy na tych dwóch grzejnikach są ustawione na max. Próbowałem nawet przystawić inne grzejniki ale to zadziałało odwrotnie pompa "poczuła"większe opory i jeszcze bardziej zwolniła. Instalacja jest zrobiona na rozdzielaczach do grzejników doprowadzenie pexalem. Cudów nie ma poprostu ta pompa według mnie jakoś dziwnie reaguje na zmiany ciśnienia. 99.9% procent sprzedawców nie ma pojęcia na temat automatyki pompy. Muszę znaleźć serwisanta z odpowiednim oprogramowaniem i podnieść minimalna prędkość pompy to powinno załatwić temat.

  Dodano po 12 [godziny] 43 [minuty]:

  Panowie zauważyłem jeszcze jedna dziwna rzecz w moim termecie i być może to jest powodem dziwnego zachowania się pompy. A mianowicie jak kocioł grzeje co i zawór trójdrożny przełączy go na zasobnik to i tak lekko grzeją grzejniki ale tylko na pietrze , zasilanie jest bardzo gorące jak by nie zawór zwrotny to by grzało na maksa i na odwrót jak grzeje co to rury prowadzące to zasobnika są gorące.Ale jeśli kocioł jest w spoczynku i zacznie grzać cwu to zasilenie co jest zimne jak lud zawór trójdrożny nic nie przepuszcza.Nie wiem czy zawór trójdrożny ma być bardzo szczelny i nie przepuszczać nic a nic czy po to są zawory zwrotne żeby dokładnie blokować przepływ gdy kocioł grzeje inny obieg. Panowie proszę wypowiedzieć się jak jest u was.
 • #72
  marek1165
  Level 8  
  Dla zainteresowanych , rozwiązanie modulacji obrotów pompy jest bardzo proste ale dojście do niego trochę trwało. Wystarczy wyjąć kabel sterujący PWM i wtedy pompa chodzi na 100% i pięknie rozprowadza ciepło nie ma problemu ze słabym przepływem. Kociołek śmiga teraz jak ta lala, nie buczy nie błądzi tylko cichutko bzyka.
 • #73
  Civac
  Level 9  
  Sprawdziłem dziś i w ciągu 24 h poszło 8m3 gazu. Ogrzewanie + grzanie wody+kuchenka. Czy to dobry wynik? To mój pierwszy sezon grzewczy. Temp w zasobniku ustawiona na 42 stopnie, w grzejnikach na 32 stopnie. Temp w pomieszczeniach ustawiona na 20.5 stopnia. Do ogrzania dom około 100m2 plus pokój 20m2 obok domu w osobnym budynku. Proszę o rady. Kocioł termet ecocondens silver 25 kw
 • #74
  Civac
  Level 9  
  Ewentualnie jakimi ustawieniami mogę pomanewrować żeby spróbować obniżyć spalanie.?
 • #75
  tomsar1
  Level 2  
  Ostatecznie kupiłem ecocondens gold plus i jestem bardzo zadowolony. Z poziomu ustawień serwisowych można dopasować ustawienia do swojej instalacji. Masa parametrów możliwych do korekty po obserwacji zachowania się kotła. Zużycie gazu od 5 do 6 metrów na dobę przy temperaturze zasilania CO 45 stopni i 43 stopnie dla CWU. Dom 120 m2 i dwie osoby do ciepłej wody.
 • #78
  rx86
  Level 6  
  Z racji że temat o instrukcjach serwisowych to może tutaj zapytam.

  Moc minimalna co kotle silver pod parametrem p06 jest fabrycznie ustawiona "40" jednak zakres ma do 33( ktoś wspominał że wtedy faktycznie odpowiada to 3kw). Czy serwisant moze spróbować z analizatorem i śrubami zaworu ustawić go na faktyczne minimum, czy ten typ tak ma i dać sobie spokój, kategorycznie ten manewr odpada? Próbował ktoś? Udało się?