Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję instrukcji serwisowej Termet Ecocondesn Silver

16 Sty 2017 22:00 14448 77
  • Poziom 1  
    Cześć,
    Ma ktoś może instrukcję serwisowa do Termet Ecocondens Silver, chciałbym ostawić sobie krzywą grzewczą i niestety jest to możliwe tylko z poziomu serwisowego. Z góry dziękuję za plik.

Udało mi się wejść w menu serwisowe: Przyciskam K4 i K6 przez 3 sekundy. KG to parametr nr P20. Dalej szukam pełnej instrukcji serwisowej, Poszukuję instrukcji serwisowej Termet Ecocondesn Silver
  • Poziom 10  
    Witam , i jak udało się Panu zdobyć ta instrukcje? Jeśli tak to prosiłbym o informacje, jestem nowym posiadaczem i nie mogę jej nigdzie znaleść.
  • Poziom 10  
    Może ktoś podać za co odpowiadają kolejne parametry
    Od P1 do P30?
  • Poziom 10  
    Proszę podesłać maila to wyślę Panu instrukcje serwisowa, tam jest wszystko opisane.
  • Poziom 12  
    Też mam taki sam problem, proszę o podesłanie instrukcji.

Dodano po 13 [godziny] 56 [minuty]:

Dziękuję 513148149. Problem rozwiązany.
  • Poziom 1  
    Posiadam ten sam problem co koledzy, proszę o podesłanie instrukcji.

Dziękuję 513148149 za pomoc.
  • Poziom 1  
    Witam,

również poproszę o instrukcję serwisową do Silvera (nie Plus)

dziękuję
  • Poziom 2  
    Witam,
    Również przyłączę się do prośby o instrukcję serwisową.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Ja również poproszę o instrukcję serwisową.
  • Poziom 10  
    Dzięki.
    Po edycji: rzeczywiście jest dużo więcej opcji niż w standardowej instrukcji.
  • Poziom 10  
    Jezeli w instrukcji typowej jest jak regulować moc, wszystkie mozliwe ustawienia z panelu. To gratuluje spostrzegawości.
  • Poziom 9  
    Panowie podpowie ktoś jak obniżyć moc kotła ?
    czy tu chodzi o parametr 07 - obroty max wentylatora c.o ?

Mam silver 25 kW 2f, pracuje bez sterownika, tak mi wygodniej jak nastawiam c.o na 40 lub 45

zauważyłem że jak ustawie 45 to kocioł pracuje cichutko bez żadnych wyłączeń...i tak sobie pomyślałem że jak zminiejsze moc to i na nastawie 40 będzie tak bez przerw pracował bo teraz się rozłącza przy 40 co jakiś czas.
  • Poziom 10  
    Proszę zmniejszyć obroty max wentylatora parametr o ile dobrze pamietam P07. Jaka ma Pan powierzchnie. I średnio dobowe zużycie gazu, grzejniki , podłogówka?
  • Poziom 9  
    513148149 napisał:
    Proszę zmniejszyć obroty max wentylatora parametr o ile dobrze pamietam P07. Jaka ma Pan powierzchnie. I średnio dobowe zużycie gazu, grzejniki , podłogówka?

mam jakieś 80 metrów. grzejnik pół nowe, pół stare żeberkowe. zużycie gazu ostatni tydzień jak było koło temp.-1 wyszło 7.5 m3 ( do tego 4 osoby prysznic i gotowanie)
    nie jest to zly wynik chodzi mi tylko o to aby przy minimalnej nastawie ( 40 stopni)
    działał tak fajnie jak teraz przy 45...

tak apropo chciałem podzielić się moim doświadczeniem z regulatorem pokojowym dedykowanym do termeta st292 bodajże...
    za nic nie potrafiłem go ustawić...i wyszło mi że lepiej ustawić na kotle minimalną temp i niech sobie działa. bez bawienia się w sterowniki

tak czy inaczej....dziękuję sobie że decyzję o wywaleniu węglaka śmiueciucha podjąłem w tym roku. to był koszmar w porównaniu do gazu.

jeszcze odnośnie zmiany nastaw na kotle...zmieniłem parametr P7 z wartości 196 na 186 ....zakres wg instrukcji jest w granicach 100 do 300
  • Poziom 10  
    ST292 Tech sprawuje się u mnie bardzo dobrze. Nie mam podłączonego czujnika zewnętrznego ani podłogowego.
    U mnie teraz wychodzi 4,5 m3/ dobę przy 120m2
  • Poziom 10  
    Witam , wszystko zależy od instalacji. Ja mam 100 m2 i spalanie ok 6,5 m3, gdzie ok 60 m2 to podłogówka i 4 grzejniki, temp wychodząca z kotła to 37 stopni, kocioł chodzi cały czas w domu 21 stopni. Testowałem różne ustawienia z sterownikiem pokojowym komfort zadecydowanie gorszy choć histereza na sterowniku to tylko 0,25, pogodowke tez mam podpięta, fajna sprawa ale trzeba sporo czasu aby ustawić dobrze parametry krzywej.
    Brat ma 110 m2 samej podłogówki i spalanie na poziomie 4.5 m3 a z kotła wychodzi 32 stopnie. A wiec spalanie zdecydowanie zależy od rodzaju instalacji i temperatury na wyjściu. Ogólnie silver jest ok. P07 ustawiłem sobie na 100, a P32 na 10 - parametr odpowiadający za prace startową z pełną mocą. Przy tych parametrach piec nie traktuje.
  • Poziom 9  
    tamperatura wody wychodząca z kotła 32 stopnie ? u mnie c.o mogę minimalnie na 40 ustawić...

Dodano po 27 [minuty]:

Panowie a jak ma sie kwestia parametru P02 który decyduje o zakresie temperatur pracy kotła ? Jak macie ustawione ?
  • Poziom 10  
    A ja mając wcześniej kocioł Kamino, okazuje się, że teraz płacę mniej. Temperatura 20,8/21,8 eco/comfort
  • Poziom 10  
    tomk38 napisał:
    tamperatura wody wychodząca z kotła 32 stopnie ? u mnie c.o mogę minimalnie na 40 ustawić...

4 czy 5 metrów spalonych dziennie, na chałupy po 100 czy 120 metrów ...bardzo mało Wam wychodzi , to jest miesięcznie jakieś 120-150 metrów czyli około 350pln na miesiąc.
    Mi wychodzi 500 pln a i tak jestem zadowolony bo tyle mniej więcej płaciłem za węgiel...
    Dodano po 27 [minuty]:
    Panowie a jak ma sie kwestia parametru P02 który decyduje o zakresie temperatur pracy kotła ? Jak macie ustawione ?

Proszę przestawić parametr P02 i będzie miał Pan możliwość ustawienia kotła w trybie niskotemperaturowym od 20 paru do 55 stopni
  • Poziom 9  
    przestawiłem P02 na tą zredukowaną opcję...i obniżyłem P07 do minimalnej wartości czyli 100
    zobaczymy jak z kulturą pracy, taktowaniem.

w międzyczasie też pobawiłem sie innymi parametrami.
    P18 dałem na 70 czyli pompa wody chodzi wolniej i ciszej.

zastanawia mnie P22 . u mnie mam 000, czyli nieaktywne.
  • Poziom 10  
    tomk38 napisał:
    przestawiłem P02 na tą zredukowaną opcję...i obniżyłem P07 do minimalnej wartości czyli 100

P22 ustawione prawidłowo, z modulacja pompy bym uważał, ale jeżeli daje radę to ok. Jestem ciekawy jak tam z taktowaniem i zużyciem, czy udało się ?
  • Poziom 9  
    513148149 napisał:
    tomk38 napisał:

P18 dałem na 70 czyli pompa wody chodzi wolniej i ciszej ( kocioł wisi w kuchni) .

P22 ustawione prawidłowo, z modulacja pompy bym uważał, ale jeżeli daje radę to ok. Jestem ciekawy jak tam z taktowaniem i zużyciem, czy udało się ?

kocioł wogóle nie taktuje, na noc ustawiłem temp 37 i pracował w trybie ciągłym.
    pompa daje radę, sprawdzałem skrajnie umiejscowione grzejniki...a za to jest sporo ciszej.
    co do spalania to nie wiem jeszcze to bym musiał sprawdzić w kolejne dni, na pewno będzie mniej ze względu na ocieplenie na zewnątrz.

czy faktycznie to dążenie do pracy ciągłej, bez wyłączania to jest taki ideał ? czy to dobrze dla kotła jak nie ma przerw?
  • Poziom 10  
    tomk38 napisał:
    513148149 napisał:
    tomk38 napisał:

kocioł wogóle nie taktuje, na noc ustawiłem temp 37 i pracował w trybie ciągłym.
    pompa daje radę, sprawdzałem skrajnie umiejscowione grzejniki...a za to jest sporo ciszej.
    co do spalania to nie wiem jeszcze to bym musiał sprawdzić w kolejne dni, na pewno będzie mniej ze względu na ocieplenie na zewnątrz.

czy faktycznie to dążenie do pracy ciągłej, bez wyłączania to jest taki ideał ? czy to dobrze dla kotła jak nie ma przerw?

Nic mu nie będzie, interesuje mnie to zużycie. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    513148149 napisał:

Nic mu nie będzie, interesuje mnie to zużycie. Pozdrawiam

to sprawdzę ale potrzebuję kilku dób aby mieć miarodajne wyniki :)
    Pozdrawiam

Dodano po 31 [minuty]:

mam jeszcze pytanie odnośnie ustawienia parametru P07 , w instrukcji na stronie 17 ten parametr zależy od typu gazu i jest oznaczone że ustawia się go jednak sporo wyżej bo w zależności od typu gazu to są wartości 150 do 200

następnie w punkcie 4.3 na str 15 pisze " po regulacji zgodnie z tabelą wartości, parametr P07 ustawić na wartości niższej , jeśli takie jest zapotrzebowanie obiektu"

kwestia interpretacji instrukcji...

jest tu jakiś serwisant co ogarnia silvera ?
  • Poziom 11  
    Witam. Czy mogę prosić o serwisówkę na meila? Plik z podanego linka nie chce się otworzyć.
  • Poziom 9  
    POPO napisał:
    Witam. Czy mogę prosić o serwisówkę na meila? Plik z podanego linka nie chce się otworzyć.

post numer 10 w tym wątku tam masz link
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ludzie,
    nie grzebcie tak bezrefleksyjnie w ustawieniach serwisowych, szczególnie przy obrotach wentylatora, rodzaju gazu, przetwornikach.
    Zmiany wielu parametrów są związane z pomiarami analizatorem i przeregulowaniem zespołu gazowego.
    Należy posiadać pewną specjalistyczną wiedzę nabytą, by prawidłowo zaprogramować automatykę kotła.
    Jedynie co możecie sami zrobić, to obniżyć moc na CO i obroty pompy, jeżeli jest to PWM oraz czas wybiegu pompy.
    W kotłach jednofunkcyjnych z zasobnikiem można też obniżyć moc na CWU by spowolnić proces zakamieniania wymienników, ale kosztem czasu grzania zasobnika.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    irus.m napisał:
    Ludzie,
    nie grzebcie tak bezrefleksyjnie w ustawieniach serwisowych, szczególnie przy obrotach wentylatora, rodzaju gazu, przetwornikach.
    Zmiany wielu parametrów są związane z pomiarami analizatorem i przeregulowaniem zespołu gazowego.
    Należy posiadać pewną specjalistyczną wiedzę nabytą, by prawidłowo zaprogramować automatykę kotła.
    Jedynie co możecie sami zrobić, to obniżyć moc na CO i obroty pompy, jeżeli jest to PWM oraz czas wybiegu pompy.
    W kotłach jednofunkcyjnych z zasobnikiem można też obniżyć moc na CWU by spowolnić proces zakamieniania wymienników, ale kosztem czasu grzania zasobnika.

pozdrawiam

Witam , dokładnie te parametry są zmieniane, nic więcej. A co do fachowców to serwisant termetu który przyjechał na przegląd to złapał się za głowę jak zobaczył co poustawiał pseudofachowiec na odbiorze kotła z autoryzowanego serwisu oczywiście. Wiec fachowiec fachowcowi nie równy, a te parametry każdy powinien sam poustawiać w zależności od rodzaju instalacji i zapotrzebowania na ciepło, żaden fachowiec za nas tego nie zrobi bo jest to czasochłonne. A jak wspomniałem przy odbiorze „fachowcowi” o czujnik zewnętrznym to za podłączenie zażyczył sobie 200 pln, oczywiście bez późniejszej konfiguracji krzywej i przesunięcia. Olałem gościa i zrobiłem to sam, oczywiście ustawienie krzywej to metoda prób i błędów, ale działa i jest ok.