Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak skasować licznik serwisu w MTD Cub Cadet CC1000RD ?

16 Sty 2017 22:26 1404 10
  • Poziom 6  
    Witam!
    Właśnie zakupiłem traktorek kosiarkę i potrzebuję trochę pomocy kogoś kto ma o nich więcej pojęcia niż ja.
    Jak już w temacie wspomniałem jest to Cub Cadet CC1000RD z silnikiem diesla.
    Na początek chciałbym wymienić olej i filtr, a co z tym się wiąże skasować licznik przypominający o serwisie.
    Zacząłem szukać i niestety chyba nie ma takiej możliwości. Czy ktoś może to potwierdzić?
    Kolejna sprawa to ni w ząb nie wiem jak załączyć światła przednie.
    Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć instrukcję manualneą oraz serwisową?
    Na stronie MTD czy Cub Cadet, ten model nie zostaje znaleziony ;-(

Tak to wygląda:
    Jak skasować licznik serwisu w MTD Cub Cadet CC1000RD ?

Więcej danych odnośnie modelu z tabliczki pod siedzeniem:
    Jak skasować licznik serwisu w MTD Cub Cadet CC1000RD ?

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
    Pozdrawiam forumowiczów.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Są jakieś szanse na instrukcję serwisową lub chociaż schemat z podziałem na części ?
    Myślę że poprzedni właściciel wyrzucił wyłącznik świateł (prawa strona poniżej stacyjki) i w to miejsce zamontował dodatkowy przycisk do uruchamiania rozrusznika. Nie rozumiem po co, jeżeli rozrusznik działa ze stacyjki.

Jeśli chodzi o zegar to wygląda na to że nie da się przed wcześnie skasować licznika (do kolejnego serwisu zostało mi jakieś 12 godz.), a ponieważ nie wiem kiedy olej był wymieniany ostatni raz chcę go wymienić już teraz. Będę musiał poczekać aż dojdzie do 0, a następnie jak Pan pisze powinien samoczynnie się skasować po 2 godz. pracy.

Ten silnik nie ma filtra oleju? Nigdzie nie mogę go znaleźć.
    Jaki tam powinien być olej?
  • Poziom 6  
    O.K. bomba!
    Jeszcze jedno zanim zabiorę się do roboty.
    Czy wymieniać olej w skrzyni hydro?
    Kosiarka jest z 2007 roku, a licznik wskazuje około 260 godzin.
    Wolałbym dmuchać na zimne niż pakować się w duże koszta jak coś się posypie.
    Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni, jaki olej tam wchodzi?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Świetnie! Na razie mam chyba wystarczająco informacji.
    Zabieram się do roboty. Mam zamiar rozebrać ją i porządnie odświeżyć przed sezonem.
    Jedyna rzecz która nie daje mi spokoju to te światła - zakładam że tak jak pan pisał wcześnie w tym modelu mogą się ciągle świecić.
    Jeszcze nie rozgryzłem co tam nakombinował poprzedni właściciel bo na pewno jest tam coś porobione (przycisk i ordynarne kable do rozrusznika wymuszające rozruch). Jeśli nie dam sobie rady to będę pisał.
    Myślę że do 2 tyg. powinny być zrobione te podstawowe rzeczy i wtedy zajmę się światłami.
    Tak a propos, pierwszy raz spotkałem się w kosiarce że pasek napędu noży jest skręcony o 180 stopni pomiędzy tarczami napędzającymi noże (jeśli wie Pan o co mi chodzi). Jest to logiczne zważywszy na fakt że zastosowany pasek jest kształtu V.
    Chyba tak ma być?
    Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 6  
    Elegancko, tego szukałem.
    Czyli wygląda na to że w moim modelu światła palą się ciągle od momentu załączenia silnika - są podłączone bezpośrednio do alternatora.
    Jedno pytanie. Nie mogę odkręcić noży, będę musiał spróbować kluczem pneumatycznym. Czy gwinty są podobnie jak w innych kosiarkach np. typu husqvarna (wyrzut tylni). To znaczy że mam je odkręcać przeciwnie do ruchu roboczego? Jeden będzie prawy, a drugi lewy?
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Olej wymieniony, światła naprawione. Wszelkie informacje podesłane przez użytkowników forum -Dzięki !!!