Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik iC5 0.75kW - reset błędu falownika

witer30 16 Sty 2017 23:10 1419 9
  • #1 16 Sty 2017 23:10
    witer30
    Poziom 8  

Witam ,
    Mam taką zagwozdkę z falownikiem LG iC5. Czasami wyskakuje mi błąd Out no i zrobiłem sobie sygnalizację błędu przez złącze MO i EXTG które to przechodzi w stan wzbudzenia w momencie błędu falownika no i zapala mi się lampka. Działa pięknie...
    Do resetu błędu chciałem użyć przycisku NO podłączonego co CM oraz P4. Dlatego w opcjach wybrałem parametr I23 i ustawiłem na 3.
    Ale za cholerę nie chce mi to działać... Jedynie co mogę zrobić to reset fizycznie przez przycisk na falowniku...
    Nawet próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i nic, pomyślałem że przepnę przycisk pod inny P oraz ustawię odpowidni parametr Ixx przypisany pod dany P ale też nie działa...

Czy falownik jest uszkodzony...? czy jeszcze coś gdzieś muszę ustawić bo przewertowałem instrukcję i nic nie znalazłem...
    Czy może ktoś kto zna te falowniki wypowiedzieć się w tej sprawie...

Z góry dzięki

0 9
  • #2 17 Sty 2017 10:36
    frank12
    Poziom 9  

A ustawiłeś parametr Trybu sterowania?

0
  • #3 17 Sty 2017 13:15
    witer30
    Poziom 8  

tak,
    DRV mam ustawione na 1 oraz frq na 3.
    Nie wiem czy musze gdzieś jeszcze coś zmienić...

0
  • #4 17 Sty 2017 14:28
    ryszardon
    Poziom 20  

Witam. Proszę wydłużyć czas zwalniania w parametrze "dEC" z fabrycznej nastawy 5sek. na wyższą wartość. Wartość tego parametru dobierz doświadczalnie, zależy od bezwładności napędzanego obiektu. Co napędza ten falownik?

0
  • #5 17 Sty 2017 16:29
    witer30
    Poziom 8  

ale ja nie chcę wydłużać czasu zwalniania, to mam realizowane przez sterownik zewnętrzny.
    Chcę resetować każdy błąd falownika przyciskiem. Na razie mi to nie działa jak napisałem powyżej dlatego chcę zapytać bardziej doświadczonych użytkowników forum co może być przyczyną... Gdzieś wyczytałem że może być falownik uszkodzony jeśli to nie działa więc chciałem się upewnić czy ktoś nie miał podobnej sytuacji...

Pozdrawiam

0
  • #6 20 Sty 2017 20:33
    witer30
    Poziom 8  

ponawiam pytanie czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem że zewnętrzny reset nie działał w tym falowniku...?
    Pozdrawiam

0
  • #7 21 Sty 2017 10:58
    Merki
    Poziom 11  

Rozumiem, że skoro masz podłączenie z CM do P4 to wybrane również sterowanie NPN na falowniku?

0
  • #8 21 Sty 2017 12:27
    witer
    Poziom 4  

Przełącznik mam ustawiony na PNP....

0
  • #9 22 Sty 2017 08:44
    Merki
    Poziom 11  

To na PNP nie zadziała w takim podłączeniu, musisz podpiąć przycisk między zacisk 24 i P4 ;)

Jak chcesz korzystać z CM , to ustaw NPN

0
  • #10 23 Sty 2017 21:20
    witer30
    Poziom 8  

no faktycznie, teraz działa...
    Bardzo dziękuję za pomoc

0