Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

0x116 - Blue Screen po zainstalowaniu sterowników karty graficznej

iza2844 16 Jan 2017 23:42 3954 4
    iza2844
    Level 2  
    Witam. Mam problem ze swoim komputerem. Dostałam inną płytę główną i po podłączeniu karty wszystko działało prawidłowo, jednak komputer był strasznie zmulony. Postanowiłam zrobić formata i zainstalować Windowsa od nowa. Po instalacji sterowników od karty graficznej wyskakuje blue screen i resetuje się od nowa. Na zintegrowanej karcie graficznej komputer odpala normalnie.
    Kod BSOD'u: 0x116, nvlddmkm.sys
    Czy mogę jeszcze jakoś to naprawić?
    Myślę, że karta graficzna jest sprawna.

system: Microsoft Windows 7 Professional 64-bit SP1
    procek: AMD Athlon II x4 640 3.00Ghz
    płyta główna: asus m4a88t-m/usb3.0
    karta graf. : nVidia Geforce GTX 470
    iza2844
    Level 2  
    Zasilacz to: Cooler Master RS-700-ACAB-D3, więc z tego co pamiętam to nie należy do czarnej listy. :)

Na razie nie mam jak sprawdzić karty w innym PC, dopiero jakoś w tygodniu.
  • Helpful post
    310artur
    Level 43  
    To najlepsza metoda. Tylko pamiętaj że na testowej maszynie musisz też zainstalować sterowniki dla karty.
    Możesz jeszcze ją wyjąć, odkurzyć, wyczyścić slot PCI-E i styki karty. Ale tu skoro po wyjęciu karty na zintegrowanej działa to raczej karta jest uszkodzona. Zasilacz niby można podejrzewać ale wątpię - sama instalacja sterowników to jeszcze nie obciążenie dla karty.

Możesz też powalczyć ze sterownikiem. Instaluj różne wersje archiwalne czy ze strony producenta karty. Za każdym razem instalując zaznaczaj "wykonaj czystą instalacje sterownika" może na którymś choć ruszy.

PS zakładam że w tym nowym systemie sterowniki od płyty głównej są obecne wszystkie?
    iza2844
    Level 2  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem. :)

Zrobiłam wszystkie kroki już dużo wcześniej, bo problem miałam od około dwóch dni. Nic nie pomagało - wyczyszczenie karty i slotu na kartę w płycie. Instalacja starszych sterowników również nic nie pomogła.

Podczas czekania na odpowiedzi dalej szukałam rozwiązania problemu i znalazłam instrukcje na tej stronie:
    http://www.computertipsfree.com/fix-nvlddmkm-sys-blue-screen-bsod-error-in-windows-7/
    Wykonałam wszystko i działa. Może komuś z podobnym problemem również to pomoże.

System się włączył już normalnie, ale widać artefakty na pulpicie, więc sadzę, że jednak karta jest uszkodzona... Tylko dziwnie, że po reinstallu Windowsa ukazały się wady.

Chyba temat do zamknięcia. :)
    Pozdrawiam