Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiroom na dekoderach z serii Ariva bezprzewodowo...Router (bez internetu).

17 Sty 2017 02:41 1380 2
  • Poziom 10  
    Interesuję mnie takie rozwiązanie aby pominąć splitter:
    Dekoder Ariva s300 oraz Ariva 203 + karta nc+ (kameleon), oba dekodery posiadają opcję multiroom w menu i z tego co wyczytałem bez kłopotu mogą pracować niezależnie na jednej karcie poprzez spięcie ich przewodem komputerowym Lan (zwykły przewód czy krosowany?).

Moje pytanie czy jeśli podłączyłbym jeden dekoder do routera przewodem lan, natomiast do drugiego wpiął kartę wifi dedykowaną pod Arivy pod usb czy to również zadziała? Czy oba myszą mieć kartę wifi?

Jeśli tak to jaki router polecacie? Podkreślam, że w/w konfiguracji nie będzie internetu miała by to być sieć domowa z preparowana tylko i wyłącznie pod te dwa dekodery by wykorzystać funkcję multiroom bezprzewodowo.

p.s. Ile maksymalnie dekoderów mogło by zadziałać w takiej konfiguracji tj. dekoderów z rodziny arivy?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestię, jeśli ktoś w taki sposób ma rozwiązany system to proszę o podpowiedzi jak to ugryźć (wpisy i ip itd.)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    A zdania są podzielone jeśli chodzi o spięcie w jednej sieci Arivy s300 i innej Arivy.

Podobno na innym chipsecie(s300) i może się nie dogadać się z inną.....

Co do reszty pytań faktycznie doczytałem...

czyli nie ma opcji by podłączyć s300 z inną Arivą?????