Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF III szyberdach...rozbiorka podsufitowki

mahcin 18 Lip 2005 23:24 11671 8
  • #1 18 Lip 2005 23:24
    mahcin
    Poziom 27  

witam, musze naprawic el szyberdach, wszysto co trzeba juz wiem z forum, ale nie znalazlem ifo jak sciagnac podsufitowke, pomoze ktos? nma ktos jakas solucje?

1 8
  • #2 19 Lip 2005 00:00
    KAR26
    Poziom 17  

Witam - ja sciagałem podsufitówkę w golfie II i wszystko poszło dobrze tylo w golfie są na środku dwa lub trzy koreczki które podtrzymują podsufitówke i to one bardzo ciężko wychodzą bo mają zadziory . A samo wymontowanie to jest proste , odkrecasz rączki , osłony na słupki (wszystkie cztery) , uwalniasz z uszczelki przy oknach i zdejmujesz opaskę (jest pododobnie zamocowana jak uszczelka bagaznika tylko inacze wykończona) przy szyberku i niech ci ktoś pomaga przy wyjmowaniu bo trzeba troszke sie pogimnastykować aby go nie uszkodzić .

0
  • #3 19 Lip 2005 00:10
    sp9svn
    Poziom 20  

-zdejmij uszczelkę wewnętrzną wokół okna, trzymającą podsufitkę do ramy dachu, odepnij lampkę NIE ZDEJMUJ LUSTERKA,
    -odkręcasz/zdejmujesz obie osłony przeciwsłoneczne,
    -zdejmujesz (po odkręceniu mocowania pasa) osłony słupków środkowych,
    -odkręć "klamki - to do pionowego trzymania ręki" i wyjmij jak są lampki,
    -pod osłonami słupków środkowych masz śruby podtrzymujące przednie i tylne osłony ościeżnicy przedniej i tylnej lub tylnego okna- odkręcasz, dalej trzymają się na spinkach. Delikatnie zrywaj. Spinki czasami zostają w karoserii, przed założeniem wyjmij i odpowiednio włóż w osłonę,
    -od strony bagażnika jest listewka na spinkach - listewka maskująca tapicerkę, pozioma od lewa do prawa w górnej części okna bagażnika, delikatnie zrywasz, zaczynając od środka, jeżeli spinki zostały w karaserii patrz j.w.
    -tylnych osłon nigdy nie zdejmuję do końca a jedynie zrywam górne spinki
    -jesteś na etapie że przód podsufitki wisi na lusterku, natomiast tył na zerwanych tylnych osłonach, delikatnie przesuń podsufitkę w prawo lub w lewo aby wyjść boczną krawędią podsufitki pod tylną osłonę przeciwną do kierunku przesuwania. Następnie przesuń podsufitkę w przeciwną stronę aby uwolnić się znad drugiej osłony tylnej. Teraz wskazana pomoc drugiej osoby, dobrze by było aby oparcia foteli przednich były pionowo i z zagłowkami. Podsufitka wyjeżdza przez tylne okno bagażnika,UWAGA teraz łatwo ją połamać, pomyśl wcześniej gdzie ją złożyć na czas pracy przy szyberdachu. Przed założeniem powrotnym podsufitki upewnij się dwa razy że z dachem wszystko OK i że założyłeś odpływy wody. Popatrz na PW

2
  • #4 21 Sie 2005 14:34
    zakrecik
    Poziom 13  

ja mam pytanko troszke podobne;)

jak rozebrac bez uszkodzenia slupki przednie w golfie 3 ??
    pozdrawiam

2
  • #5 21 Sie 2005 15:33
    sp9svn
    Poziom 20  

Zwróć uwagę aby auto było nagrzane (wiadomo nie silnik), plastiki wtedy nie pękają. Osobiście do tych słupków nie używam narzędzi lecz robię to jedeynie rękami. Delikatnie i z czuciem zacznij odchylać plastik od miejsca przykręcania (pod górną osłoną słupka środkowego) jak napotkasz opór-miejsce spięcia kołkiem, wciśnij palce pod plastik tak aby mocowanie(kołek) mieć między palcami, 'czujnie" odciągaj plastik od karoserii. Zdjętych plastików nie składaj na słońcu, zbyt wiotczeją i jest je żle składać potem. Powodzenia.

0
  • #6 22 Sie 2005 00:30
    zakrecik
    Poziom 13  

dzieki moze sobie jakos poradze;)

pozdrawiam

0
  • #7 22 Sie 2005 06:36
    diesel5857
    Poziom 21  

a co niedziała w tym szyberku bo czesto patało sterowanie

poz. piotr

0
  • #8 22 Sie 2005 06:52
    jaras_gost
    Poziom 11  

w szyberku częstą usterką są duraluminiowe elementy w prowadnicach, często ze względu na twardość pękają, osobiście naprawiłem kilka takich szyberdachów ale trzeba się z tym namęczyć.

0
  • #9 22 Sie 2005 07:17
    diesel5857
    Poziom 21  

jeśli usterka mechaniczna to życzę powodzenia bo trochę trzeba się pomęczyć
    ale to pestka - wymieńcie szyber w W124 COUPE ---ja zrobiłem to w 3 dni i nigdy więcej nie zrobię

poz.piotr

1
  Szukaj w 5mln produktów