Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT-3500 + programator USB - Jak połączyć programator USB z AVT 3500 ?

anszun 17 Sty 2017 11:31 705 7
  • #3 17 Sty 2017 18:12
    anszun
    Poziom 18  

Bardzo dziękuję :)
    Mam jeszcze jeden problem : nie mogę się doszukać na mojej płytce SCK jest za to N.C. oraz CLK .
    Rozumiem, że pozostałe, czyli RxD i TxD nas nie interesują.

0
  • #4 18 Sty 2017 16:38
    anszun
    Poziom 18  

Wyczytałem, że SCK to to samo co CLK. Wydaje mi się , że połączeń dokonałem prawidłowo, ale Bascom nie wykrywa chipa.
    Nie jestem pewien czy wszystko w porządku ze sterownikiem . Nadal mam żółte ostrzeżenie , ale po żądaniu aktualizacji mam komunikat, że jest zainstalowany aktualny. Nie znika jednak żółte ostrzeżenie.

0
  • #5 18 Sty 2017 16:58
    miro340
    Poziom 12  

Witam. Piny 4,6,8,10 na złączu programatora to masa. Usuń z płytki rezystory pomiędzy złączem programującym a pinami procesora, nie są one tutaj potrzebne i mogą z tym programatorem wprowadzać zakłócenia.

0
  • #6 18 Sty 2017 20:38
    anszun
    Poziom 18  

Niestety, usuniecie rezystorów i połączenie mas niczego nie zmieniło, natomiast kiedy przełączyłem programator z posiadanego USBASP na USB - ISP oczywiście była informacja, że programatora brak, ale ślicznie wykryło chipa.

0
  • #7 19 Sty 2017 12:00
    miro340
    Poziom 12  

Oczywiście usunięcie rezystorów nie miało wyeliminować błędu w systemie spowodowanego być może problemem ze sterownikiem programatora. Po prostu te rezystory były potrzebne ponieważ złącze programujące miało być podłączone nie do wyjścia programatora, a bezpośrednio do portu LPT komputera. Natomiast co do problemu z programatorem to odradzam kupno tanich programatorów nawet jeśli jest to sprawdzona konstrukcja jak USB ASP bo trudno powiedzieć jak bardzo przestarzały ma soft. lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić coś naprawdę pewnego.

Moderowany przez dondu:

Proszę nie polecać programatorów za prawie 70zł, skoro programator USBasp można zakupić za kilkanaście zł w innych polskich sklepach, czy na Allegro lub za 1,6$ z darmową wysyłką z Chin.

Link usunąłem.

0
  • #8 19 Sty 2017 19:21
    anszun
    Poziom 18  

No i już po problemach :) Pomogła zmiana sterownika ( mam WIN7 64) i - co wydaje mi się nieco dziwne- wskazanie na Atiny 2313 , podczas gdy mam Atiny 2313A . Plik ze sterownikiem w załączniku. Wszystko działa jak należy. Za programator dałem na Allegro 14 zł.
    Dziękuję Kolegom za pomoc.

0