Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Note - Usterka autoalarmu - chyba...

17 Sty 2017 15:23 1302 9
  • Poziom 11  
    Panowie, po wielu latach spokojnej eksploatacji pojawił się u mnie problem - prawdopodobnie z autoalarmem. Obajwy są takie, ze zamknięty podczas jazdy samochód (włącznikiem koło hamulaca ręcznego) samoczynnie się otwiera ("puszcza: centralny zamek). Czasem po krótkiej chwili zaczyna wyć syrena autoalarmu (podczas jazdy :-\). Czasem zamknięty z pilota samochód (a więc z uzbrojonym alarmem) też sam się otwiera. Po zaknięciu samochódu (i uzbrojeniu autoalarmu) i po otawrciu drzwi kluczykiem, alarm nie uaktywnia syreny.... Kontolaka alarmu czasem po uzbrojeniu miga, czasem ledwo się żarzy. We wszystkie objawy jest "zamieszany" autoalarm i od niego chciałbym zacząć.
    Problemem jest to, że to alarm SEO PERFECT z wersji CAN. I stąd pewnie jego dziwne zachowanie, bo zaczął błędnie interpetować sygnały jakie z CAN otrzymuje.

Pytanie jest takie. Na początek chciałbym go po porstu wyłączyć. Odciąć od niego zasilanie i sprawdzić, czy problem z samoczynnym otwieraniem centalnego zamka minie. Podłączenie było ralizowane w ASO w Szczecinie. Robota jest zrobiona bardzo profesjonalnie. Centalkę zlokalizowałem, ale wszystkie przewody są bardzo starannie ukryte gdzieś w wewnątrznym podszybiu. Nie chciałbym pruć wszystkiego. Czy ktoś z szanownych kolegów wie, przypuszcza, widział, gdzie w NOTE instalatorzy przeważnie podłączają główne zasilanie alarmów ? Patrzyłem w szkrzynce bezpieczników w kabinie ale nie widać tam niczego "doczepionego" czy dodanego. Żeby nie ułatwiać pracy złodziejom, proszę o bardziej szczegółowe informacje na PW. No chyba, że mamcie pomysł jak przywrócić do życia ten typ alarmu. Może jest jakaś procedura resetu? Tylko wtedy pewnie trzeba będzie uruchomić na nim odpowiedni program do obsługi CAN w NOTE a tekiej konfiguracji nie znam.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posiadasz w samochodzie funkcję "Keyless Entry" - (przyciski w klamkach zewnętrznych) ?
    Tylko ta wersja Nissana Note ma na CAN'ie wszystkie informacje niezbędne do pracy autoalarmu CAN.
    W zwykłej wersji samochodu jest trochę kombinacji z montażem i w związku z tym "ma się co uszkodzić".
  • Poziom 11  
    Nie mam tych przycisków w klamkach. Ale dotarłem do centralki alarmu i wygląda jak ta z CAN. Tak mi się wydaje przynajmniej. Ma taką dodatkową kostkę z programem.

ranger7 napisał:
    wygląda jak ta z CAN

Bo w tej wersji montuje się SEO Perfect CAN ale dodatkowo podłącza się wejście 'blokowanie" centralki separując obwody diodami.
  • Poziom 11  
    Czarna magia dla mnie trochę. Chciałbym po prostu go bez inwazyjnie odłączyć. Da się ?

Na forum publicznym zabrania się wszelkich dyskusji związanych bezpośrednio lub pośrednio z omijaniem i usuwaniem zabezpieczeń antykradzieżowych pojazdów.
    Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:
    Dzięki za podpowiedzi wysłane z wiadomych względów na PW :). Czy takie zachowanie alarmu może mieć coś wspólnego z krańcówkami w drzwiach? Dziś alarm samoczynnie uaktywnił mi się po otwarciu drzwi kierowcy. Krańcówka wydaje się pracować poprawnie. Ale może coś z połączeniem. Pytanie do szanownych kolegów, czy warto podjąć ten trop.

ranger7 napisał:
    czy warto podjąć ten trop.

Oczywiście, że tak.
    Wszystkie fabryczne krańcówki w całym samochodzie, muszą być sprawne.
    Jeżeli gdzieś w przepustach gumowych do drzwi będą połamane przewody, to alarm ma prawo szaleć.
  • Poziom 11  
    Dziś już myślałem że zlokalizowałem dziada ;). Przy jednych drzwiach krańcówka nie sygnalizowała otwartych drzwi. Wyjąłem, wkręciłem jeszcze raz, zaczęła działać. Ale podczas drogi do pracy i na parkingu samochód ponownie sam, się otworzył. Ale może warto ją wyjąć raz jeszcze i posprawdzać.
    Nie czuję się mocny w tych tematach. Staram się działać bardzo ostrożnie. Samochodem jeżdżę do pracy. Nie mogę go "unieruchomić" ;).
  • Poziom 11  
    Autoalarm został odłączony, poprzez odłącznie płyty eltroniki. Alarmu nie ma, ale problem pozostał. Zamek potrafi otworzyć się także na postoju. Dziś zauważyłem, że bujnięcie nadowziem powoduje jego owarcie, choć nie zawsze. Co może być przyczyną? Zamek fabryczny. Inną zauważaną przypadłością jest to, że jak puści, to tylko jeden raz. Po ponownym zamknięciu już się na otiwera. Jak było torchę słońca i cieplej, nie otworzył się ani raz. Jakieś pomysły, trop?