Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Passat B5 FL - Nie mrugają kierunki przy zamykaniu

orion85 17 Sty 2017 15:48 1347 16
  • #1 17 Sty 2017 15:48
    orion85
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    W passacie b5 2003 rok przestały mrugać kierunkowskacy podczas zamykania i otwierania pojazdu. Centralny zamek z pilota działa lecz nie mrugają kierunki.
    Usterka pojawiła się gdy przepalił mi się bezpiecznik od kierunkowskazów.
    Pomoże ktoś zlokalizować usterkę ?
    Pozdrawiam

0 16
  • #2 17 Sty 2017 16:38
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Sterownik pewnie dokładany, zawiera też dodatkowy bezpiecznik. Pewnie także spalony.

1
  • #3 17 Sty 2017 19:30
    orion85
    Poziom 12  

Oryginalnie mam centralny zamek w pilocie
    Jak rozpoznać czy mam dokładkę ?

0
  • #4 17 Sty 2017 22:05
    OSAAA1
    Poziom 14  

Jeśli centralny oryginalny to jest jeszcze bezpiecznik kierunkowskazów pod dolną osłoną deski rozdzielczej nad nogami kierowcy, za przekaźnikami tak w głębi przy grodzi.

0
  • #5 17 Sty 2017 23:33
    orion85
    Poziom 12  

OSAAA1 napisał:
    Jeśli centralny oryginalny to jest jeszcze bezpiecznik kierunkowskazów pod dolną osłoną deski rozdzielczej nad nogami kierowcy, za przekaźnikami tak w głębi przy grodzi.

Przekaźnik słychać przy zamykaniu samochodu z pilota, właśnie tam z głębi pod nogami kierowcy.

0
  • #6 18 Sty 2017 01:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Daj tutaj zdjęcie kluczyka z pilotem. Podaj numer kluczyka.
    Jestem prawie pewny, że to dokładana centralka i chiński pilot scyzoryk. Zlokalizuj puszeczkę, w której klika przekaźnik. Na jej przewodzie od zasilania kierunkowskazów będzie spalony bezpiecznik.

0
  • #8 19 Sty 2017 22:29
    orion85
    Poziom 12  

Jackall napisał:
    Lampka w bagażniku po otwarciu klapy świeci?

Tak świeci, świecą też wszystkie lampki w dzwiach.

0
  • #9 29 Mar 2017 09:43
    orion85
    Poziom 12  

Witam ponownie
    Zlokalizowałem cykanie przekaźnika po otwieraniu i zamykaniu drzwi. Pod wykładziną od strony kierowcy znajduje się czarna skrzyneczka a w niej centralka
    Bezpiecznik obok pedałów w głębi pomarańczowy jest dobry
    Kierunki nadal sie nie świecą

0
  • #10 29 Mar 2017 20:08
    OSAAA1
    Poziom 14  

U mnie nad tym bezpiecznikiem 5A jest kilka przekaźników o oznaczeniu 373. I nad tymi przekaźnikami jest bezpiecznik 15A (niebieski). Bardzo słabo go widać. Specjalnie byłem sprawdzić.

0
  • #11 30 Mar 2017 02:02
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ta skrzyneczka pod fotelem kierowcy to moduł komfortu.
    Powinien z niego wychodzić sygnał na kierunkowskazy - przewod czarno-biały i czarno-zielony, wtyczka 15 pinowa, pin 14 i 13. Dokładnie takie same kolory jak przy żarówkach kierunkowskazów.
    Zobacz czy pojawia się na nich plus przez chwile po zamykaniu/otwieraniu auta. Możesz go tam nawet na chwilę podać.
    W Passacie gniją połączenia przewodów na podłodze i komfort lubi pływać.
    Skoro siadł bezpiecznik to zajrzałbym do modułu, może przepaliła się ścieżka na płytce.

0
  • #12 30 Mar 2017 09:18
    pitool
    Poziom 30  

A nikt tam kodowania nie zmienił?Jak dobrze pamiętam,to gdy moduł nie będzie widział któregoś ze switchy zamka to też kierunkowskazy nie mrugną.

0
  • #13 30 Mar 2017 12:25
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Krzysiek, tam kodowanie nie ma nic do tego. Potwierdzenie kierunkami jest ustawiane w kanałach adaptacji.
    Co do tych zamków to słuszna uwaga. Można to rozpoznać po tym czy jest ryglowanie. Jeżeli komfort nie widzi któregoś ze sygnałów z zamków to nie będzie mrugał kierunkami. Jak przy zamykaniu słychać że nie rygluje to nie mignie ale nie pamiętam by tak się działo przy otwieraniu.
    W tym roczniku masz moduł komfortu z "obsługą" CAN i tam w blokach pomiarowych ładnie widać nawet na wyłączonym zapłonie czy każde drzwi są zamknięty, czy każdy zamek jest zaryglowany.
    Popatrzenie w te bloki było by tutaj bardzo pomocne.

1
  • #14 30 Mar 2017 22:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Panowie, zerknijcie dobrze na zdjęcia, mam wątpliwości co do tego kluczyka, czy to aby oryginał? Nadal podejrzewam dołożoną centralkę.

0
  • #15 31 Mar 2017 19:31
    orion85
    Poziom 12  

Takie kluczyki już dostałem gdy kupiłem samochód

0
  • #16 13 Lip 2018 22:20
    SQ9MYX
    Poziom 23  

Wiem że wykopalisko ale nie ma identycznego tematu. Mam ten sam problem co jakiś czas pali mi bezpiecznik pod kierownicą odpowiedzialny za mrugnięcie kierunkowskazami przy zamykaniu otwieraniu. Normalnie kierunki działają, po założeniu nowego bezpiecznika jest miesiąc spokoju i znowu spalony. Gdzie szukać? moduł komfortu ? Czy po instalacji? Powtórzę jeszcze raz że kierunki awaryjnie działają ok. tylko przy sterowaniu centralnego nie mrugają.

0