Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Passat B5 FL - Nie mrugają kierunki przy zamykaniu

orion85 17 Sty 2017 15:48 525 14
  • #1 17 Sty 2017 15:48
    orion85
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    W passacie b5 2003 rok przestały mrugać kierunkowskacy podczas zamykania i otwierania pojazdu. Centralny zamek z pilota działa lecz nie mrugają kierunki.
    Usterka pojawiła się gdy przepalił mi się bezpiecznik od kierunkowskazów.
    Pomoże ktoś zlokalizować usterkę ?
    Pozdrawiam

0 14
  • #2 17 Sty 2017 16:38
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Sterownik pewnie dokładany, zawiera też dodatkowy bezpiecznik. Pewnie także spalony.

1
  • #3 17 Sty 2017 19:30
    orion85
    Poziom 12  

Oryginalnie mam centralny zamek w pilocie
    Jak rozpoznać czy mam dokładkę ?

0
  • #4 17 Sty 2017 22:05
    OSAAA1
    Poziom 14  

Jeśli centralny oryginalny to jest jeszcze bezpiecznik kierunkowskazów pod dolną osłoną deski rozdzielczej nad nogami kierowcy, za przekaźnikami tak w głębi przy grodzi.

0
  • #5 17 Sty 2017 23:33
    orion85
    Poziom 12  

OSAAA1 napisał:
    Jeśli centralny oryginalny to jest jeszcze bezpiecznik kierunkowskazów pod dolną osłoną deski rozdzielczej nad nogami kierowcy, za przekaźnikami tak w głębi przy grodzi.

Przekaźnik słychać przy zamykaniu samochodu z pilota, właśnie tam z głębi pod nogami kierowcy.

0
  • #6 18 Sty 2017 01:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Daj tutaj zdjęcie kluczyka z pilotem. Podaj numer kluczyka.
    Jestem prawie pewny, że to dokładana centralka i chiński pilot scyzoryk. Zlokalizuj puszeczkę, w której klika przekaźnik. Na jej przewodzie od zasilania kierunkowskazów będzie spalony bezpiecznik.

0
  • #8 19 Sty 2017 22:29
    orion85
    Poziom 12  

Jackall napisał:
    Lampka w bagażniku po otwarciu klapy świeci?

Tak świeci, świecą też wszystkie lampki w dzwiach.

0
  • #9 29 Mar 2017 09:43
    orion85
    Poziom 12  

Witam ponownie
    Zlokalizowałem cykanie przekaźnika po otwieraniu i zamykaniu drzwi. Pod wykładziną od strony kierowcy znajduje się czarna skrzyneczka a w niej centralka
    Bezpiecznik obok pedałów w głębi pomarańczowy jest dobry
    Kierunki nadal sie nie świecą

0
  • #10 29 Mar 2017 20:08
    OSAAA1
    Poziom 14  

U mnie nad tym bezpiecznikiem 5A jest kilka przekaźników o oznaczeniu 373. I nad tymi przekaźnikami jest bezpiecznik 15A (niebieski). Bardzo słabo go widać. Specjalnie byłem sprawdzić.

0
  • #11 30 Mar 2017 02:02
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ta skrzyneczka pod fotelem kierowcy to moduł komfortu.
    Powinien z niego wychodzić sygnał na kierunkowskazy - przewod czarno-biały i czarno-zielony, wtyczka 15 pinowa, pin 14 i 13. Dokładnie takie same kolory jak przy żarówkach kierunkowskazów.
    Zobacz czy pojawia się na nich plus przez chwile po zamykaniu/otwieraniu auta. Możesz go tam nawet na chwilę podać.
    W Passacie gniją połączenia przewodów na podłodze i komfort lubi pływać.
    Skoro siadł bezpiecznik to zajrzałbym do modułu, może przepaliła się ścieżka na płytce.

0
  • #12 30 Mar 2017 09:18
    pitool
    Poziom 29  

A nikt tam kodowania nie zmienił?Jak dobrze pamiętam,to gdy moduł nie będzie widział któregoś ze switchy zamka to też kierunkowskazy nie mrugną.

0
  • #13 30 Mar 2017 12:25
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Krzysiek, tam kodowanie nie ma nic do tego. Potwierdzenie kierunkami jest ustawiane w kanałach adaptacji.
    Co do tych zamków to słuszna uwaga. Można to rozpoznać po tym czy jest ryglowanie. Jeżeli komfort nie widzi któregoś ze sygnałów z zamków to nie będzie mrugał kierunkami. Jak przy zamykaniu słychać że nie rygluje to nie mignie ale nie pamiętam by tak się działo przy otwieraniu.
    W tym roczniku masz moduł komfortu z "obsługą" CAN i tam w blokach pomiarowych ładnie widać nawet na wyłączonym zapłonie czy każde drzwi są zamknięty, czy każdy zamek jest zaryglowany.
    Popatrzenie w te bloki było by tutaj bardzo pomocne.

0
  • #14 30 Mar 2017 22:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Panowie, zerknijcie dobrze na zdjęcia, mam wątpliwości co do tego kluczyka, czy to aby oryginał? Nadal podejrzewam dołożoną centralkę.

0
  • #15 31 Mar 2017 19:31
    orion85
    Poziom 12  

Takie kluczyki już dostałem gdy kupiłem samochód

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo