Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka samochodowa jak podłączyć.

17 Jan 2017 17:56 5052 14
  • Level 8  
    witam mam problem jak podłączyć kamerke samochodową.
    http://www.ebay.co.uk/itm/160-12V-HD-1080P-Au...%3AE70&hash=item25bed21f70:g:G50AAOSwjXRXbN0X
    taką kamerke kupiłem jako że jest ona z chin brak zrozumiałej instrukcji. Mam 4 kabelki 12V bat, GND, 12V ACC, i IR
    domyslam się że 12V bat podłączyć do plusa gdzie jest prąd cały czas,
    GND to minus/uziemienie,
    12V ACC to plus po przekręceniu stacyjki,
    Nie wiem do czego podłączyć kabelek z oznaczdeniem IR
    Jeśli coś pomyliłem to dajcie znać i poprawcie mnie. Dam rade to wszystko podłączyć ze skrzynki bezpieczników? a Może lepiej 12V ACC i GND wziąć z zapalniczki( jak przekręce stacyjke to wtedy jesty napięcie)
    Dziękuje za pomoc
  • OptexOptex
  • Level 42  
    Z linku który podałeś oznaczenia kabli to jak na foto poniżej.
    Kamerka samochodowa jak podłączyć. Nijak ma się do tego co napisałeś, IR to była by podczerwień :D
  • OptexOptex
  • Level 42  
    Sądząc po widoku kamerki raczej nie :D

Kamerka samochodowa jak podłączyć.
  • Level 42  
    Więc go nie podłączaj i sprawdź działanie.
  • Level 40  
    Bardziej mi chodziło że ten przewód może podawać sygnał do sterowania dodatkowy oświetleniem IR jak ma za ciemno, ale trzeba by to sprawdzić w praktyce bo wszystkie obrazki przewodów co znajduje do tej kamery mają tylko 3 przewody.
  • Level 42  
    Takiego oświetlenia ta kamera nie ma więc trzeba by zakupić i zamontować dodatkowe urządzenie
  • Level 8  
    Witam ponownie praca trochę pochłonełe mnie :D
    Dzisiaj się postarałem wziołem aparat i cykłem dosyć ostre zdjęcie - sorrki te zdjęcia co wcześniej wstawiłem z tel. były do bani nic na nich nie widać.
    Nie mam instrukcji żadnej dlatego tu piszę, tak to bym wiedział. W sobote będę prawdopodobnie próbował to podłączyć zobacze czy działa bez tego kabelka IR. Napisałem jeszcze do sprzedawcy mam nadzieje że odpisze coś .
  • Level 8  
    WoW jak ty to przeczytałeś to nie mam zielonego pojęcia. Dzieki wielkie, domyślam się że nie muszę podłanczać, Chyba że jak bym do radia podłączył to miał bym obraz na wyświetlaczu SatNav.
  • Level 11  
    Witam .Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ chodzi o podłączenie kamery.Zamontowałem kamerę cofania do mazdy3.Wszystko pięknie działa.Córka zakupiła dodatkowo kamerkę do przodu w logo mazdy.Niestety niema gdzie jej podłączyć.znalazłem ciekawy konwerter na dwie kamery.Zanim to kupię chciałbym wiedzieć jak to podłączyć.zaznaczam że kamera tylna jest na 6V a przednia12V.
  • Level 11  
    Witam .
    Może teraz ktoś z kolegów mi pomoże.Jak podłączyć kamerkę wsteczną 6V pod ten konwerter : Kamerka samochodowa jak podłączyć.