Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy CLT 260L-S - migająca dioda AquaPlus

fufulka 17 Jan 2017 20:05 4908 5
    fufulka
    Level 2  
    Witam serdecznie!
    Mam pytanie – nie dawno kupiłam pralkę Candy CLT 260L-S. Wrzuciłam pranie na 44 min, nie ma odpływu wody, ani wirowania, wyświetlacz gaśnie, natomiast miga kontrolka aquaplus, czyli dodatkowy pobór wody. Sama z siebie, nic nie naciskałam/włączałam. Sprawdzałam filtr, nie zatkał się, wąż odpływowy nie jest skręcony, nie wiem o co chodzi. Dwa razy prała, bo nie mogłam jej wyłączyć. Za trzecim razem podczas prania dałam pauzę, by ja otworzyć i wyciągnąć pranie, bo myślałam, że to może przeciążenie, ale po uruchomieniu w dalszym ciągu to samo. Musiałam ją wyłączyć z kontaktu żeby otworzyć, woda stała w bębnie.
    Czekam na jakiekolwiek sugestie/odpowiedzi co może być tego przyczyną. (Zdaje się, że tel. do serwisu mnie nie ominie?!)
    Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    tod.1977
    Level 23  
    Witam. Ta pralka ma może taki wężyk pod klapką od filtra pompy spustowej? Jeśli ma to tym wężykiem trzeba spuścić wodę z pralki a potem wyjąć filtr i sprawdzić czy jakieś ciało obce nie zablokowało turbinki silnika pompy spustowej. Jeśli tam niczego nie będzie to telefon do serwisu jeżeli pralka ma gwarancje.
    fufulka
    Level 2  
    Witaj Tod
    Dziękuję Ci za odpowiedź. (wcześniej była inna;))
    Nie ma właśnie tego wężyka, ale sprawdzałam filtr, nic nie zatkało.
    A przy wężu odpływowym przy ścianie, na tej sprężynce w syfonie tam się nazbierało, spruł się dywan łazienkowy, może to było przyczyną? Puściłam samo wirowanie i działa. Węża dałam do brodzika i robię teraz pranie, zobaczymy… Może to coś da, może ten wąż nie da rady wycisnąć wody do góry, chociaż dziura w ścianie jest na dopuszczalnym poziomie, ale leżał też na podłodze.
    Chociaż skoro wcześniej dała radę to to nie będzie powodem.
    A ten wąż dopływowy to jutro sprawdzimy, bo ja się boję sama to odkręcać…
    Jak to nie pomoże to zadzwonię do serwisu.
    Pozdrawiam :ok:
  • Helpful post
    tod.1977
    Level 23  
    To ja blednie zrozumialem post kolezanki i napisalem o wezu doplywowym a problem jest z odplywowym. Jesli pralka pobiera wode to nie trzeba go ruszac. Czyli syfon sie zapchal? Jest juz ok czy jeszcze cos nie dziala jak powinno? Pozdrawiam. :D
    fufulka
    Level 2  
    Aha, ok, to węża dopływowego nie ruszamy…
    Na razie wyprała :D wygląda na to, że ta zapchana sprężynka była problemem.
    Jutro podłączę go znowu do ściany, mam nadzieję, że pójdzie...
    Dobrze, że istnieje takie forum, gdzie można uzyskać pomoc! :)
    Dziękuję :)
  • Helpful post
    tod.1977
    Level 23  
    Jestesmy do uslug czyli ja i koledzy z forum. Tak milej damie zawsze pomozemy.Pozdrawiam. :-)