Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CLT 260L-S - migająca dioda aquaplus

fufulka 17 Sty 2017 20:05 1722 5
  • #1 17 Sty 2017 20:05
    fufulka
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Mam pytanie – nie dawno kupiłam pralkę CANDY CLT 260L-S. Wrzuciłam pranie na 44 min, nie ma odpływu wody, ani wirowania, wyświetlacz gaśnie, natomiast miga kontrolka aquaplus, czyli dodatkowy pobór wody. Sama z siebie, nic nie naciskałam/włączałam. Sprawdzałam filtr, nie zatkał się, wąż odpływowy nie jest skręcony, nie wiem o co chodzi. Dwa razy prała, bo nie mogłam jej wyłączyć. Za trzecim razem podczas prania dałam pauzę, by ja otworzyć i wyciągnąć pranie, bo myślałam, że to może przeciążenie, ale po uruchomieniu w dalszym ciągu to samo. Musiałam ją wyłączyć z kontaktu żeby otworzyć, woda stała w bębnie.
    Czekam na jakiekolwiek sugestie/odpowiedzi co może być tego przyczyną. (Zdaje się, że tel. do serwisu mnie nie ominie?!)
    Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2017 20:36
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Ta pralka ma może taki wężyk pod klapką od filtra pompy spustowej? Jeśli ma to tym wężykiem trzeba spuścić wodę z pralki a potem wyjąć filtr i sprawdzić czy jakieś ciało obce nie zablokowało turbinki silnika pompy spustowej. Jeśli tam niczego nie będzie to telefon do serwisu jeżeli pralka ma gwarancje.

0
  • #3 17 Sty 2017 21:56
    fufulka
    Poziom 2  

Witaj Tod
    Dziękuję Ci za odpowiedź. (wcześniej była inna;))
    Nie ma właśnie tego wężyka, ale sprawdzałam filtr, nic nie zatkało.
    A przy wężu odpływowym przy ścianie, na tej sprężynce w syfonie tam się nazbierało, spruł się dywan łazienkowy, może to było przyczyną? Puściłam samo wirowanie i działa. Węża dałam do brodzika i robię teraz pranie, zobaczymy… Może to coś da, może ten wąż nie da rady wycisnąć wody do góry, chociaż dziura w ścianie jest na dopuszczalnym poziomie, ale leżał też na podłodze.
    Chociaż skoro wcześniej dała radę to to nie będzie powodem.
    A ten wąż dopływowy to jutro sprawdzimy, bo ja się boję sama to odkręcać…
    Jak to nie pomoże to zadzwonię do serwisu.
    Pozdrawiam :ok:

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sty 2017 22:02
    tod.1977
    Poziom 23  

To ja blednie zrozumialem post kolezanki i napisalem o wezu doplywowym a problem jest z odplywowym. Jesli pralka pobiera wode to nie trzeba go ruszac. Czyli syfon sie zapchal? Jest juz ok czy jeszcze cos nie dziala jak powinno? Pozdrawiam. :D

0
  • #5 17 Sty 2017 22:20
    fufulka
    Poziom 2  

Aha, ok, to węża dopływowego nie ruszamy…
    Na razie wyprała :D wygląda na to, że ta zapchana sprężynka była problemem.
    Jutro podłączę go znowu do ściany, mam nadzieję, że pójdzie...
    Dobrze, że istnieje takie forum, gdzie można uzyskać pomoc! :)
    Dziękuję :)

0
  • Pomocny post
    #6 17 Sty 2017 22:39
    tod.1977
    Poziom 23  

Jestesmy do uslug czyli ja i koledzy z forum. Tak milej damie zawsze pomozemy.Pozdrawiam. :-)

0